Używamy cookies aby ułatwić korzystanie ze sklepu. Zgodnie z dyrektywą dotyczącą prywatności w sieci, musimy zapytać o Twoją zgodę na zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.
Porady
Konserwacja i zabezpieczenie podwozia samochodu krok po kroku
W zimie podwozie samochodu jest znacznie bardziej narażone na uszkodzenia i wystąpienie korozji, niż w pozostałych porach roku. Aby zminimalizować ich szkodliwy wpływ, należy zadbać o stan podwozia – konserwacja po okresie zimowym pomoże Ci zachować je w doskonałym stanie przez długi czas.
Polerki samochodowe dla amatorów i profesjonalistów
Po latach zaniedbań i wpływu czynników atmosferycznych wygląd samochodu może pozostawiać wiele do życzenia. Jeżeli w Twojej głowie kiełkuje pomysł na poprawę wyglądu swojego pojazdu, poradnik na temat polerek samochodowych zdecydowanie Cię zainteresuje.
Baranek do konserwacji podwozia - zalety i zastosowanie
Baranek do konserwacji podwozia i progów chroni przed szkodliwym wpływem wilgoci i zanieczyszczeń, powstawaniem drobnych rys czy odprysków od kamieni, żwiru i innych przeszkód mechanicznych. Warstwa preparatu poprawia ponadto komfort akustyczny wewnątrz pojazdu. Przeczytaj, dlaczego warto regularnie konserwować podwozie auta i jakie baranki najlepiej sprawdzą się w tym celu.
Lakier samochodowy w sprayu – zastosowanie i zalety
Aby naprawić drobne rysy czy odpryski na karoserii samochodu, nie musisz oddawać go do warsztatu lakierniczego. Skutecznie usuniesz je za pomocą lakieru samochodowego w sprayu. Sprawdź, kiedy warto go zastosować, a kiedy lepiej powierzyć auto pracownikom profesjonalnego warsztatu.
Szpachla samochodowa - jaki preparat wybrać?
Jeśli samodzielnie zajmujesz się reperacją drobnych uszkodzeń karoserii samochodu, szpachlówka do wyrównania konserwowanej powierzchni bezwzględnie powinna znaleźć się w wyposażeniu Twojego warsztatu. Sprawdź, jaka szpachla samochodowa najlepiej spełni Twoje oczekiwania.
Jak usunąć drobny ubytek lakieru samochodowego?
Ubytki lakieru samochodowego wymagają szybkiej reperacji - nawet niewielki odprysk lub rysa może zapoczątkować rozwój korozji i trwałe uszkodzenie karoserii. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak samodzielnie naprawić drobną usterkę lakieru!
Wiadro z separatorem do brudu - czyste auto bez rys
Ręczne mycie samochodu wymaga nie tylko odpowiednio dobranych preparatów, ale i akcesoriów, które pomogą dokładnie usunąć brud i uniknąć przypadkowego zarysowania karoserii. Jednym z nich jest wiadro z separatorem do brudu, który odfiltrowuje ostre drobinki piasku, żwiru i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu nie zalegają one na gąbce czy mikrofibrze i nie stwarzają ryzyka uszkodzenia lakieru.
Glinka do lakieru samochodowego - jak używać?
Glinka do lakieru pozwala na przeprowadzenie niezwykle prostego i skutecznego zabiegu, który dogłębne oczyszcza lakier samochodowy z trudnych zabrudzeń. Proces ten jest absolutnie niezbędny przed polerowaniem i woskowaniem karoserii. Za pomocą glinki do lakieru w błyskawiczny sposób pozbędziesz się drobinek asfaltu, żywicy z drzew, nalotu z klocków hamulcowych i innych trudnych do usunięcia zanieczyszczeń.
Pasta polerska - jak wybrać najlepszy produkt?
Poruszanie się autem, którego lakier jest zadbany, a blask odbijającego się od maski słońca oszałamia przechodniów to prawdziwa przyjemność. Jak jednak to osiągnąć, gdy nasz samochód nie należy już do najnowszych, a zmatowiały i widocznie wyeksploatowany lakier nie wzbudza zachwytu postronnych obserwatorów? Warto zastanowić się nad zastosowaniem środków polerskich, które przywrócą blask karoserii. Jak wybrać pasty polerskie, które najlepiej spełnią nasze potrzeby? W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się tej kwestii.
Ręczne mycie samochodu krok po kroku
W dzisiejszych czasach wiele osób wybiera mycie samochodu na myjniach automatycznych lub bezdotykowych, twierdząc, że ręczne czyszczenie to strata czasu. W tym poradniku postaram się Ciebie przekonać, że jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie na idealnie czyste auto. Jednocześnie może to być bardzo przyjemny sposób na spędzenie wolnego dnia przy pielęgnacji samochodu.
Jaka gąbka polerska do lakieru samochodowego?
Korekta lakieru za pomocą polerki samochodowej to skuteczny sposób na przywrócenie salonowego blasku każdego auta. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się najbardziej popularnym tarczom polerskim. Na celownik weźmiemy gąbki z pianki poliuretanowej oraz futra i filce wykonane z wełny naturalnej.
Przygotuj samochód do sprzedaży - 10 kosmetyków, które odmienią jego wygląd!
Jak odpowiednio przygotować samochód do sprzedaży? Oto lista 10 kosmetyków firmy TENZI, dzięki którym przywrócisz karoserii dawny blask i sprawisz, że Twoje auto szybko znajdzie nowego właściciela.
Jak lakierować samochód puszką spray - 6 przydatnych wskazówek
Jak wykorzystać lakier w sprayu w najbardziej efektywny sposób? Dowiedz się, jakie warunki powinny być spełnione, aby praca z zastosowaniem aerozolu dała oczekiwany efekt - zobacz ilustrowany poradnik, który zaprezentuje Ci główne zasady lakierowania samochodu z puszki.
Jak rozcieńczyć pianę aktywną w pianownicy?
Sprawdź, jak odpowiednio rozcieńczyć pianę aktywną w lancy typu PA: z fotorelacji dowiesz się, jakiej ilości koncentratu użyć w pianownicy, aby produkt działał skutecznie i został ekonomicznie wykorzystany.
Jak odnowić chromy w aucie?
Chromowane listwy, atrapy i emblematy to detale pojazdów, które zwracają na siebie szczególną uwagę. Pełnią funkcję ozdobną i nadają prestiżowy charakter nawet niedrogim samochodom. Chrom jest metalem charakteryzującym się pięknym, lustrzanym połyskiem i wysoką odpornością na korozję. Niestety, zaniedbane elementy wykonane z chromu szybko tracą swój pierwotny blask i zamiast cieszyć oko, szpecą nasze cztery kółka. W tej fotorelacji przedstawimy, jak odświeżyć chromowane detale przy pomocy pasty polerskiej Menzerna Metal Polish.
Jak dbać o lakier samochodu zimą?
Kierowcy, którzy troskliwie dbają o swoje auta, najchętniej w październiku przykryliby je plandeką, a na drogi wyjechali dopiero w kwietniu. Nic dziwnego – zima nie jest dla samochodów łaskawym czasem. Sól drogowa, piasek, błoto pośniegowe, poranne odgarnianie zasp z nadwozia i skrobanie szyb – wszystko to niekorzystnie wpływa zwłaszcza na kondycję lakieru. Zimową porą troskliwiej zadbaj więc o karoserię swojego samochodu. Jak? Podpowiadamy!
Jak zregenerować reflektory samochodowe w 3 krokach?
Poradnik przedstawia prosty sposób na regenerację reflektorów samochodowych. Pokażemy, jak w 3 krokach usunąć rysy z lamp, wypolerować je tak, by doprowadzić klosze do idealnej przejrzystości i zabezpieczyć je filtrem UV.
Jak zrobić zaprawkę na lakierze samochodowym?
Jak zamaskować odpryski i rysy na karoserii w trwały, estetyczny sposób? Użyj lakieru do zaprawki: w naszej fotorelacji zobaczysz, jak usunąć drobne ubytki z powłoki lakierowej każdego samochodu.
Jak stosować środek do czyszczenia samochodu APC?
Zobacz fotorelację przedstawiającą zastosowanie w praktyce środka czyszczącego typu APC - Nielsen Cyclone.
Jak osuszyć samochód ręcznikiem z mikrofibry?
Jak osuszyć karoserię ręcznikiem z mikrofibry? Poznaj bezpieczny sposób na pozbycie się nadmiaru wody z lakieru w taki sposób, aby na jego powierzchni nie powstały nieprzyjemne dla oka zacieki po wodzie.