Podkłady pod lakier i odrdzewiacze

Przygotuj naprawianą powierzchnię w fachowy sposób.

Podkłady pod lakier i odrdzewiacze

Produkty 28

na stronę

Produkty 28

na stronę

Odpowiednie przygotowanie powierzchni karoserii czy plastikowych elementów samochodowych do lakierowania jest niezwykle istotne. Dla przyczepności potrzebny jest właściwy podkład pod lakier. W przypadku dwuskładnikowych lakierów epoksydowych polecamy podkład epoksydowy, a do lakierów akrylowych – analogicznie – podkład akrylowy. W ofercie naszego sklepu e-lakiernik znajdziesz wysokiej jakości produkty zarówno do prac naprawczych, jak i renowacyjnych.  

Podkład pod lakier – jakość, trwałość i niezawodność  

Jak wiadomo, niezależnie od wieku auta może dojść do korodowania jego elementów. Dlatego też konieczne jest zapewnienie ochrony, co gwarantuje podkład antykorozyjny.  Zapewnia maksymalnie dobrą przyczepność, nawet do trudnych powierzchni, do których można zaliczyć, choćby stal bądź też aluminium. Co ważne, na taki podkład można nałożyć zarówno większość farb, jak i lakierów, a przy tym szybko i łatwo można uzyskać gładką powierzchnię i to bez konieczności szlifowania. Podkład pod lakier akrylowy lub epoksydowy bardzo dobrze wypełnia ubytki. Dzięki temu efekt jest naprawdę dobry. 

Podkład gruntująco-wypełniający – napraw samodzielnie zniszczony lakier i wyrównaj powierzchnię

Wystarczy tylko chwila nieuwagi i już można zarysować lakier, a także doprowadzić do ubytków. Również na skutek wieku lakier zaczyna się łuszczyć, tworząc nieestetyczną warstwę zewnętrzną, podatną na korozję. Stąd konieczne jest jak najszybsze naprawienie szkód. Pomiędzy podkładem epoksydowym a lakierem wierzchnim warto zastosować specjalny preparat gruntująco-wypełniajacy. Dzięki niemu przyczepność między warstwami będzie większa. Podobnie w przypadku lakierowania zderzaków czy lusterek potrzebny będzie podkład do plastiku, który zwiększa trwałość nowej powłoki, pozwala zużyć mniej lakieru, a przy tym jest łatwy do nakładania. Podkład pod lakier w sprayu można nakładać przy użyciu pistoletu lakierniczego, natomiast podkład do samodzielnego sporządzenia trzeba aplikować szpachlą samochodową.