Maski do lakierowania

Rozwiązanie firmy 3m dla pełnej ochrony dróg oddechowych.

Maski do lakierowania

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 22

na stronę

Produkty 22

na stronę

BHP w pracy z lakierami samochodowymi, odrdzewiaczami, rozpuszczalnikami i innymi lotnymi substancjami wymaga profesjonalnych środków ochrony indywidualnej. Obok okularów ochronnych należy zaopatrzyć się w maskę do lakierowania. W naszej ofercie znajdziesz produkty najwyższej jakości w różnych rozmiarach, które idealnie dopasujesz do twarzy, a jednocześnie zapewnisz sobie optymalne pole widzenia. Maska lakiernicza jest absolutnym niezbędnikiem dla każdego kto będzie wykonywał prace renowacyjne w zamkniętym, słabo wentylowanym pomieszczeniu takim jak przydomowy garaż. Sprawdź na co zwrócić uwagę podczas doboru odpowiedniego produktu służącego ochronie dróg oddechowych.

Maska do lakierowania – ergonomiczna budowa zapewniająca wygodę noszenia 

Nowoczesna maska przeciwpyłowa musi być lekka i wygodna. Lakierowanie samochodu to praca precyzyjna, czasochłonna i wykonywana w niekomfortowej pozycji ciała. Podobne założenia dotyczą obróbki szpachlówek oraz pracy z zabezpieczeniem antykorozyjnym podwozia samochodu. Dlatego maska lakiernicza powinna być wykonana z miękkiej, elastycznej i doskonale przylegającej do twarzy gumy lub silikonu. Lekka konstrukcja maski przeciwpyłowej gwarantuje wygodę podczas wykonywania poszczególnych zadań, a niskie opory oddychania zapewniają optymalny komfort pracy. Elastomer z którego wykonane są maski firmy 3m i Norton jest przyjemny w dotyku i nie drażni nawet podczas wielogodzinnego kontaktu ze skórą.

Odpowiednia konstrukcja sprawia, że każda półmaska lakiernicza dostępna w naszym sklepia zapewnia pełne pole widzenia. Droższe modele jak te z serii 6000 i 7000 marki 3m pozwalają na wymianę wszystkich elementów konstrukcyjnych produktu - od części twarzowej przez filtry aż po taśmy nagłowia. Warto podkreślić komfort użytkowania wynikający z zastosowania elastycznych i regulowanych pasków ułatwiających utrzymanie półmaski przeciwpyłowej w optymalnym położeniu i zapewniających nie zsuwanie się jej podczas pracy. 

Specjalistyczne filtry dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa

Profesjonalna maska lakiernicza dzięki zastosowaniu systemu podwójnych filtrów chroni drogi oddechowe w kompletny sposób. Produkt tego typu zapobiega przed przedostaniem się zarówno szkodliwych pyłów jak i gazów. Należy zauważyć, że wszystkie półmaski lakiernicze wyposażone w podwójne filtry są bardziej wydajne. Filtr przeciwpyłowy zwiększa trwałość filtra węglowego, wstępnie oczyszczając powietrze z zanieczyszczeń stałych w formie pyłów. Filtr węglowy maski lakierniczej zwany inaczej "pochłaniaczem" neutralizuje substancje lotne, czyli szkodliwe gazy.

Filtry przeciwpyłowe zwykle są mocowane do pochłaniaczy węglowych z wykorzystaniem specjalnych, przezroczystych, plastikowych pokryw. Jeżeli szukasz najlepszego zabezpieczenia do pracy z lakierami samochodowymi to skorzystaj z filtrów oznaczonych klasą A2P2 lub A2P1. Wszystkie maski lakiernicze dostępne w naszej ofercie spełniają te warunki.

Interesującym produktem z naszej oferty jest maska do malowania 3M wyposażona wyłącznie w filtry przeciwpyłowe. Produkt tego typu służy przede wszystkim do pracy w silnie zapylonym otoczeniu jak stolarnia czy praca na budowie. Maska przeciwpyłowa wyposażona w stałe filtry przeciwpyłowe nie chroni przed gazami i nie może być stosowana w lakiernictwie. Przed zakupem produktu zawsze zapoznaj się z jego opisem i przeczytaj charakterystykę filtrów które są dołączone do maski lakierniczej.

Oczywiście z czasem filtry trzeba wymienić na nowe, a ich żywotność zależy od trzech czynników. Pierwszym z nich jest otoczenie pracy, drugim ilość zanieczyszczeń trafiających do pochłaniaczy, a trzecim sposób przechowywania. Pamiętaj, aby po skończeniu pracy zawsze przechowywać maskę w woreczku strunowym lub innym, zamkniętym pojemniku.

W naszej ofercie znajdziesz wszelkie elementy eksploatacyjne maski lakierniczej - samodzielną część twarzową w dowolnym rozmairze, pochłaniacze węglowe, filtry przeciwpyłowe i pokrywy filtrów gwarantujących połączenie jednych z drugimi. 

Jak dobrze dopasować maskę do lakierowania?

Produkty amerykańskiej marki 3m dostępne w naszej ofercie posiadają dwa rozmiary. Półmaska lakiernicza w rozmiarze "M" jest produktem uniwersalnym, który spełni oczekiwania większości użytkowników. Rozmiar "L" przeznaczony jest dla osób o większych od przeciętnych gabarytów. Każda maska lakiernicza dostępna w naszej ofercie posiada w pełni regulowane taśmy nagłowia, dzięki czemu rozmiar "M" sprawdzi się w przypadku niemal każdego obwodu głowy. 

Pamiętaj! Maska do lakierowania to prawdziwe must have dla każdego majsterkowicza pracującego nie tylko z lakierami, ale również inną chemią samochodową.