Farba w sprayu

Farba w sprayu

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 11

na stronę

Produkty 11

na stronę

Farba w sprayu do metalu i do plastiku – odnów swój rower, skuter czy hulajnogę w kilka chwil

Nie tylko powłoki samochodowe można samodzielnie naprawiać. Przygodę z odnawianiem lub zmianą koloru warto rozpocząć od produktów o mniejszej wartości. Zmianę koloru tańszego przedmiotu można potraktować jako osobne zadanie lub naukę sposobu działania farby w aerozolu. Teoretycznie to nic trudnego, ale zawsze lepiej nauczyć się prawidłowego natrysku na tanim krześle niż ryzykować z nieudanym odnawianiem błotnika swojego ulubionego samochodu. Farba w sprayu do metalu z powodzeniem znajdzie zastosowanie w pracach remontowych i podczas odnawiania jednośladów takich jak rowery czy motocykle.

Farba w sprayu do plastików pozwoli odmienić kolor owiewek skutera, kasków i osłon motocyklowych. Zmienisz nią barwę przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych. Farba w sprayu do plastiku tchnie nowe życie w ogrodowe krzesło lub przywróci piękny wygląd starej doniczce. Wystarczy zrobić przegląd przedmiotów, które drażnią nasze oko i na pewno znajdzie się coś godnego regeneracji. 

Szeroka paleta barw pozwoli Ci dopasować kolor, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom. W naszej ofercie znajdziesz farby w sprayu niemal w każdym interesującym kolorze z palety RAL: czarny połysk, czarny mat, śnieżnobiały kolor, barwy niebieskie, czerwone, zielone, turkusowe i żółte. Wszystkie barwy dostępne są w różnych odcienach i wariantach. Dla najbardziej wymagajacych użytkowników przygotowaliśmy farby w aerozolu z specjalnymi efektami: chromu, złota, rdzy lub miedzi.

Wśród naszych produktów znajdziesz farbę w sprayu dającą fluorescencyjny efekt. Produkty tego typu w jaskrawożółtym, jasnozielonym i różowym kolorze stosowane są do wyjątkowych zadań. 

Malowanie sprayem – o czym warto pamiętać?

Oczywiście do pracy musisz odpowiednio przygotować siebie i otoczenie. Poza farbą w sprayu do plastiku i metalu wybierz także środki ochrony osobistej oraz pamiętaj o wykonywaniu pracy w odpowiednich warunkach. Pracuj w temperaturze pokojowej w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub działaj na zewnątrz w ciepły i bezwietrzny dzień. Farba w sprayu jak każdy produkt tego typu zawiera w sobie gaz pędny i rozcieńczalnik szkodliwy dla zdrowia, dlatego używaj maski lakierniczej jeśli jest dostępna w Twoim asortymencie BHP.

Jeśli pracujesz w domu pamiętaj o osłonięciu otoczenia z wykorzystaniem folii malarskiej i taśmy lakierniczej. Farba akrylowa do metalu jest trudna do usunięcia, więc lepiej zabezpieczyć cenne przedmioty przed przypadkową zmianą koloru. W podobny sposób dbaj o otoczenie zewnętrzne i środowisko. Jeśli zmieniasz kolor roweru pamiętaj o wyłożeniu podłoża starymi gazetami.

Odpowiednie przygotowanie odnawianego przedmiotu jest równie ważne jak dobór odpowiedniej farby w sprayu. Ważne jest umycie i wysuszenie malowanego elementu, a także jego odtłuszczenie z wykorzystaniem zmywacza silikonowego lub benzyny ekstrakcyjnej. Takie podejscie sprawi, że farba akrylowa w sprayu będzie długo utrzymywała się na odnawianej powierzchni.

Podczas natrysku należy pamiętać o odpowiedniej technice nakładania kolejnych warstw. Pracuj ruchem góra-dół na zmianę z wykonywaniem natrysku w kierunku prawo-lewo. Pamiętaj, że aby równomiernie pokryć przedmiot farbą akrylową w sprayu należy nakładać cienkie warstwy w kilkuminutowych odstępach.

Jeżeli produkt stosujesz na metal możesz zastosować podkład epoksydowy lub neutralizator rdzy, który zapobiegnie powstawaniu korozji. Jeśli odnawiana powierzchnia posiada wgłębienia możesz użyć odpowiednią szpachlówkę. Dzięki użyciu papieru ściernego na sucho o odpowiedniej gradacji przygotujesz powierzchnię do malowania. Farba do metalu w sprayu zawsze powinna być stosowana na wcześniej zmatowioną powierzchnię co mocno poprawia jej przyczepność. 

Farba w sprayu do drewna i nie tylko – rozwiń swój warsztat i zrób to sam!

Prace DIY (Zrób To Sam!) nie obejmują wyłącznie tych motoryzacyjnych czy tuningowych, ale również domowe. Dzięki farbie w sprayu do drewna możesz całkowicie zmienić wygląd starych drzwi, komody, szafy w przedpokoju, a nawet krzeseł. Przemalowanie elementów dekoracyjnych i użytkowych domu pozwoli dopasować je kolorystycznie do wybranej aranżacji. Farba w sprayu do drewna zapewnia równomierne i piękne krycie, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas domowych prac remontowych. Pamiętaj, że przed nałożeniem nowego koloru należy wcześniej przeszlifować naprawianą powierzchnię, a wszelkie nierówności załatać z wykorzystaniem odpowiedniej szpachlówki. 

Farba w sprayu do dekoracji pozwoli Ci rozwijać Twoje hobby w zakresie rękodzielnictwa. Samodzielnie odnowisz powierzchnię starego wazonu, doniczki, a nawet betonowych schodków. Jedną z istotnych zalet jakie daje farba akrylowa w sprayu jest gładkie wykończenie pozostawiona po wykonanym zadaniu. Odnowiony przedmiot jest lśniący lub zachwyca intensywnym matem jeśli tylko wybrałeś takie wykończenie.

Dzięki profesjonalnym produktom dostępnym w naszej ofercie zmiana dowolnego przedmiotu zajmie Ci kilka chwil. Farba akrylowa w sprayu posiada szereg zalet do których zaliczyć należy: łatwość aplikacji, dobre krycie, możliwość stosowania na różnych powierzchniach od ceramiki, przez drewno, metal, tworzywa sztuczne, aż po kamień i beton, odporność na wilgoć. Dopasuj farbę w sprayu do swoich potrzeb i ruszaj do pracy!