Szpachle do metalu i aluminium

Zapomnij o wgnieceniach w karoserii!

Szpachle do metalu i aluminium

Produkty 11

na stronę

Produkty 11

na stronę

Posiadając stary i wysłużony samochód nie trzeba biernie patrzeć aż rdza zniszczy całą powierzchnię karoserii czy też płacić bardzo wiele za naprawę u lakiernika. Można z przerdzewieniami i ubytkami poradzić sobie samodzielnie. Wystarczy dobrej jakości szpachla do metalu, zarówno stali, jak i stali ocynkowanej lub szpachla do aluminium, w zależności od tego, z czego wykonana jest karoseria samochodu. 

Niezbędna praca przed naprawami lakierniczymi 

Jeśli na samochodzie widoczne są ubytki lakieru, a jednocześnie rdza sięgnęła już blachy, to trzeba koniecznie sięgnąć po szpachlę samochodową z włóknem szklanym bądź produkt z pyłem aluminiowym. Druga z nich sprawdzi się lepiej na większe ubytki, także do wypełnienia laminatów, których w samochodzie nie brakuje. Przed użyciem szpachli do metalu i laminatów, powierzchnię, która będzie poddawana naprawie trzeba odtłuścić, wyszlifować i ponownie odtłuścić. Szpachla poliestrowa bywa trudna do nakładania, jednak zawsze można posłużyć się produktem uzupełniającym będącym łącznikiem pomiędzy szpachlą poliestrową a podkładem akrylowym, czyli szpachlę natryskową. W ten sposób uzyska się idealnie gładką powierzchnię przed wykonaniem napraw lakierniczych.  

Doskonałe zabezpieczenie przed dalszym korodowaniem 


Jak wiadomo rdza ma to do siebie, że szybko się rozprzestrzenia czy ponownie pojawia, jeśli naprawa została wykonana niedokładnie. Aby temu zapobiec, warto stosować szpachlę natryskową, która jest produktem uzupełniającym ubytki i wykończeniowym, elastycznym i odpornym na szeroki zakres temperatur. W ten sposób nawet pokrywa silnika może zostać skutecznie naprawiona, a nagrzewanie nie ma wpływu na trwałość łączenia. Oczywiście w przypadku bardziej uszkodzonej maski samochodowej konieczna będzie jej wymiana. Warto podkreślić, że szpachla samochodowa sprawdzi się do naprawy i konserwacji także przyczep kempingowych czy kamperów oraz jachtów – zatem ma szerokie spektrum zastosowania. Wśród wielu produktów z pewnością znajdziesz ten najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.