Glinki do lakieru samochodowego

Glinki do lakieru samochodowego

Czasami na karoserii powstają takie zabrudzenia, które trudno jest zmyć zwykłymi środkami czyszczącymi i tu do pracy wkraczają glinki samochodowe, które sprawdzają się do trudnych zanieczyszczeń zarówno na dużych powierzchniach, jak i w trudno dostępnych miejscach. Wyróżniają się różnym stopniem ścieralności i elastyczności. Produkty można dopasować do swoich umiejętności detailingowych, sprawdzają się zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących miłośników detailingu. W naszej ofercie możesz nabyć glinki od wiodących producentów w przystępnych cenach.  

Glinki – poznaj dostępne rodzaje 

Jeśli chcesz usunąć ślady po asfalcie, żywicy czy smarze możesz użyć elastycznej glinki, którą łatwo dzieli się na kawałki. W ten sposób, gdy jeden jest już zabrudzony, sięga się po następny aż do uzyskania pożądanego efektu. Można także zdecydować się na glinki w formie rękawicy polimerowej. Takie akcesorium zanurza się w wodzie lub wodzie ze środkiem czyszczącym, a następnie ruchem posuwistym prawo-lewo lub góra-dół czyści się karoserię. Glinki w formie plasteliny mogą mieć różny stopień ścieralności. Trzeba pamiętać, że nie można przyciskać zbyt mocno, aby przy okazji czyszczenia nie zniszczyć powłoki lakierniczej.    

Jak prawidłowo używa się glinek samochodowych? 


Gdy po myciu zabrudzenia pozostały na karoserii, nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po glinkę samochodową. W przypadku tradycyjnej glinki o konsystencji plasteliny należy urwać kawałek, a następnie uformować z niego płaski dysk. Tak przygotowana glinka jest gotowa do pracy. Najpierw trzeba jednak użyć lubrykantu do glinki na powierzchnię karoserii. Środek ten gwarantuje odpowiedni poślizg i łatwiejsze usuwanie zanieczyszczeń. Dzięki niemu glinki nie uszkadzają karoserii. Warto zaopatrzyć się w większą ilość, zwłaszcza jeśli planuje się gruntowne odświeżenie całej karoserii. Nigdy nie można używać glinek na sucho ani glinek zanieczyszczonych, gdyż prowadzi to do zniszczenia lakieru samochodowego. Prawidłowe zastosowanie tych produktów gwarantuje odpowiednie przygotowanie lakieru samochodowego do późniejszego polerowania lub woskowania.