Glinki do lakieru samochodowego

Glinki do lakieru samochodowego

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 4

na stronę

Produkty 4

na stronę

Czasami na karoserii powstają zabrudzenia z którymi nie radzą sobie tradycyjne środki czyszczące. W takich przypadkach do akcji wkraczają glinki samochodowe, które sprawdzają się w usuwaniu najbardziej uporczywych zanieczyszczeń. Ich szczególną zaletą jest fakt, że sprawdzą się zarówno na dużych powierzchniach, jak i w trudno dostępnych miejscach.

Glinki do lakieru różnią się odmiennym stopniem ścieralności i elastyczności. Produkty należy dopasować do swoich umiejętności detailingowych. Twarde glinki ze względu na większe ryzyko zarysowania lakieru sprawdzaą się dla bardziej doświadczonych użytkowników. Produkty miękkie i średnie ze względu na większe bezpieczeństwo pracy szczególnie polecamy początkującym miłośnikom detailingu. W naszej ofercie możesz nabyć glinki od wiodących producentów w przystępnych cenach.  

Glinki do lakieru – poznaj dostępne rodzaje

Glinka do lakieru samochodowego najczęściej występuje w trzech rodzajach ścieralności - twarda, średnia i miękka. Glinka lakiernicza twarda jest w stanie w krótkim czasie usunąć najbardziej uporczywe zabrudzenia. Należy jednak pamiętać, że może ona tworzyć mikrorysy na lakierze co wpływa negatywnie na estetyczny wygląd powłoki lakieru. Średnia glinka do lakieru idealnie sprawdzi się do usuwania zanieczyszczeń z twardych, wytrzymałych lakierów, którymi najczęściej pokryte są samochody starsze lub dostawcze. Najbezpieczniejszym wyborem będzie zastosowanie miękkiej glinki do lakieru. Jej delikatność idealnie sprawdzi się do czyszczenia powłok lakierowych nowych samochodów. Każda glinka do lakieru posiada właściwości ścierne, dlatego warto pamiętać, że siła nacisku musi być dostosowana do twardości lakieru. 

Można także zdecydować się na glinki w formie rękawicy polimerowej. Takie akcesorium zanurza się w wodzie lub wodzie ze środkiem czyszczącym, a następnie ruchem posuwistym prawo-lewo lub góra-dół czyści się karoserię. Na rynku dostępne są również glinki w formie ręcznika lub pada polerskiego.

Jak prawidłowo używa się glinek samochodowych? 

Gdy po tradycyjnym myciu karoserii lakier dalej nosi ślady asfaltu lub żywicy należy rozważyć zastosowanie specjalnych środków czyszczących. Zanim jednak przejdziesz do glinkowania spróbuj usunąć trudne zanieczyszczenia wykorzystując płyn do usuwania asfaltu i smoły. Jeżeli lakier po tym etapie mycia ciągle zawiera w sobie drobinki brudu nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po glinkę samochodową

W przypadku tradycyjnej glinki o konsystencji plasteliny należy urwać kawałek, a następnie uformować z niego płaski dysk. Tak przygotowana glinka jest gotowa do pracy. Najpierw zadbaj o poślizg glinki przez zastosowanie lubrykantu do glinki na powierzchnię karoserii. Środek ten gwarantuje odpowiedni poślizg i łatwiejsze usuwanie zanieczyszczeń. Jeżeli nie posiadasz dedykowanego produktu możesz zastosować szampon samochodowy rozcieńczony w ciepłej wodzie. Dzięki takiej strategii glinka nie uszkodzi karoserii. Warto zaopatrzyć się w większą ilość, zwłaszcza jeśli planuje się gruntowne odświeżenie całej karoserii. Nigdy nie można używać glinek na sucho ani glinek zanieczyszczonych. W momencie kiedy uformowany dysk glinki do lakieru wypadnie nam z ręki i upadnie na ziemię nadaje się on do wyrzucenia. Nawet mikro drobinki piasku mogą doprowadzić do porysowania i zniszczenia lakieru samochodowego. Prawidłowe zastosowanie tych produktów gwarantuje odpowiednie przygotowanie lakieru samochodowego do późniejszego polerowania lub woskowania.