Szampony do samochodu

Podstawa w dbaniu o czysty samochód.

Szampony do samochodu

Technik mycia samochodu jest bardzo wiele, wszak można skorzystać z myjni automatycznej albo ręcznej samoobsługowej. Jednak gdy dysponuje się własnym placem, na którym znajduje się odpływ można również myć samochód we własnym zakresie stosując profesjonalne szampony samochodowe od renomowanych producentów. W naszej ofercie znajdziecie doskonałej jakości środki usuwające nawet trudne zabrudzenia w bardzo atrakcyjnych cenach.  

Przygotuj się na mycie karoserii – szampony o neutralnym lub kwaśnym PH będą odpowiednie  

Aby odpowiednio zadbać o lakier, a także położone na nim zabezpieczające powłoki czy to woskowe polimerowe, czy ceramiczne, należy wybierać szampony do samochodu o neutralnym lub kwaśnym PH. Najlepiej sprawdzają się te o zerowym PH, ale można zdecydować się także na te o PH równym 3,5. Taki wybór nie jest przypadkowy, bo dzięki temu ochronne warstwy nie zostaną rozpuszczone i będą dłużej chronić lakier przed uszkodzeniami. Dostępne w naszej ofercie płyny do mycia samochodu, które bardzo dobrze się pienią i usuwają nawet trudniejsze zanieczyszczenia, pozostawiając lśniący efekt, a także przyjemny zapach z owocowymi nutami. Dzięki temu mycie samochodu jest pracą przyjemną i efektywną. Co więcej, można zdecydować się na szampony z woskiem, które od razu tworzą dodatkowo warstwę ochronną lakieru nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale również promieniowaniem UV.   

Jak myć samochód, by praca była efektywna i efektowna? 


Jeśli myjesz samochód, a i tak pozostają na nim zabrudzenia czy plamy z wody, to znaczy, że robisz coś nie tak, jak należy. Na pewno znacznym ułatwieniem będzie wiadro z separatorem, który oddzieli brud od czystej wody. Dodatkowo po nałożeniu na karoserię szamponu warto chwilę odczekać, aby składniki szamponu miały szansę zadziałać także na trudniejsze zanieczyszczenia. Potem należy szampon bardzo dokładnie i w miarę szybko zmyć, a także precyzyjnie osuszyć samochód, do czego sprawdza się szmatka z mikrofibry, która nie pozostawi na nim śladów. Aktywna piana do mycia samochodu świetnie sprawdzają się na uporczywe zanieczyszczenia i warto po nie sięgać, gdy samochód nie był myty przez dłuższy czas i widoczne są na nim ślady pyłków  kwiatów i inne żywiczne zanieczyszczenia.