Szampony do samochodu

Podstawa w dbaniu o czysty samochód.

Szampony do samochodu

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 5

na stronę

Produkty 5

na stronę

Szampon samochodowy jest niezbędny do utrzymania czystości naszego pojazdu. Zawiera on specjalne składniki, które pomagają usuwać brud, osad i plamy z powierzchni lakieru, szyb, chromowanych elementów oraz plastikowych detali. W naszej ofercie znajdziesz szereg odmiennych rodzajów szamponów do auta. Niektóre z nich, te najdelikatniejsze są przeznaczone do mycia samochodów pokrytych wcześniej powłoką ochronną. Inne, zawierające w swoim składzie woski zostały opracowane do zabezpieczenia karoserii przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Szampon do auta tego typu skutecznie zapobiega przyleganiu brudu i ułatwia dbanie o czystość pojazdu.

Jak poprawnie umyć samochód przy użyciu szamponu?

Szampon do mycia samochodu jest niezwykle łatwy w użyciu. Zanim jednak przejdziesz do mycia ręcznego pamiętaj o wstępnym myciu bezdotykowym z wykorzystaniem piany aktywnej. Następnie spłukaj auto wodą z szlachua lub dyszą myjki pod wysokim ciśnieniem. Takie podejście uchroni lakier Twojego samochodu przed rysami powstałymi przy rozsmarowywaniu brudu po karoserii. Na tym etapie auto będzie gotowe do mycia ręcznego z wykorzystaniem szamponu samochodowego.

Odpowiednią ilość szamponu wlej do wiadra z ciepłą wodą i ruszaj do pracy. Każdy produkt z naszego sklepu zawiera proporcje mieszania ujęte na etykiecie produktu. Płyn do mycia samochodu nanoś obficie wraz z ciepłą wodą za pomocą miękkiej gąbki lub rękawicy z mikrofibry. Używaj kolistych ruchów i lekkiego docisku dłoni. W miejscach niedostępnych takich jak kratki, szczeliny i inne zakamarki szampon nanoś z wykorzystaniem delikatnej szczotki lub pędzla detailingowego. Po zakończonym procesie  mycia ręcznego spłukaj solidnie lakier z wykorzystaniem szlaucha lub myjki ciśnieniowej.

Pamiętaj, że wyłącznie profesjonalne szampony samochodowe od renomowanych producentów są bezpieczne dla chromów i plastików. Unikaj mycia samochodu wykorzystując płyn do naczyń. W naszej ofercie znajdziesz doskonałej jakości środki myjące w bardzo atrakcyjnych cenach.

Przygotuj się na mycie karoserii – szampony o neutralnym lub kwaśnym PH będą odpowiednie  

Samochód pokryty woskiem, powłoką kwarcową lub powłoką ceramiczną wymaga specjalnej pielęgnacji. Myjąc ręcznie lakier na którym znajduje się zabezpieczenie wykorzystaj szampony do samochodu o neutralnym lub kwaśnym pH. Największy poziom bezpieczeństwa gwarantują preparaty o zerowym pH, ale można zdecydować się także na stosowanie produktów w których nie przekracza ono 3,5 pH. Producenci zabezpieczeń ceramicznych często proponują własny, dedykowany szampon do samochodu pokrytego powłoką.

Dostępne w naszej ofercie płyny do mycia samochodu pienią się w odpowiedni sposób i pozostawiają lśniący, gładki lakier. Część produktów z wyższej półki charakteryzuje również przyjemny zapach z owocową lub ciasteczkową nutą. Dzięki temu mycie samochodu w odróżnieniu od zwykłej pracy staje się przyjemnym i relaksującym zajęciem na sobotnie popołudnie. 

Szampon do samochodu z woskiem

Jeżeli lakier Twojego samochodu nie posiada zabezpieczenia warto zdecydować się na szampon z dodatkiem wosku. Produkt typu 2w1 zapewni dodatkowy połysk, wydobędzie głębię koloru oraz zabezpieczy lakier. Stosując płyn tego typu zaoszczędzisz również czas podczas kolejnego mycia. Auto będzie łapało mniej brudu, a ewentualne zanieczyszczenia błyskawicznie usuniesz z wykorzystaniem wody pod ciśnieniem na myjni bezdotykowej.

Szampon samochodowy z woskiem to produkt, który jednocześnie myje i zabezpiecza karoserię pojazdu. Lakier będzie skutecznie chroniony przed szkodliwym działaniem ptasich odchodów lub owadów, które osiądą na masce i przednim zderzaku pojazdu. Profesjonalny szampon do samochodu ochroni również delikatne elementy karoserii przed szkodliwym promieniowaniem UV i czynnikami środowiskowymi. 

Regularnie stosowany szampon samochodowy z woskiem pozwoli cieszyć się czystym i błyszczącym samochodem przez wiele lat. Przy wyborze produktu  warto zwrócić uwagę na jego skład. Powinien on zawierać delikatne środki myjące, które nie uszkodzą powłoki lakierowej auta. Ponadto, dobry szampon do mycia karoserii samochodu z woskiem powinien być silnie skoncentrowany przez co będzie ekonomiczny w użyciu. Produkt dobrej klasy nie może również pozostawiać smug. Podczas każdej wizyty na myjni bezdotykowej docenisz działanie wosku zawartego w szamponie. Brud będzie odchodził łatwiej pod wpływem działania wody wyrzucanej z dyszy pod wysokim ciśnieniem. 

Jak myć samochód, by praca była efektywna i efektowna? 

Jeżeli po myciu samochodu pozostają na nim waterspoty, zabrudzenia lub drobne plamki to znaczy, że proces wymaga poprawy. Ułatwieniem w pielęgnacji pojazdu będzie wiadro z separatorem brudu, który skutecznie oddzieli zanieczyszczenia od czystej wody. Dodatkowo pamiętaj o technice mycia "na dwa wiadra". W jednym wiadrze z zimną wodą opłucz gąbkę z brudu, a następnie zamocz ją w wiadrze zawierającym ciepłą wodę i szampon samochodowy.

Pamiętaj również o dokładnym zmyciu resztek szamponu z pojazdu i jego precyzyjnym osuszeniu. W tym celu idealnie sprawdzi się szmatka z mikrofibry, która nie pozostawi śladów i smug na lakierze. Aktywna piana do mycia samochodu świetnie sprawdza się do wstępnego zmycia brudu i filmu drogowego. Mycie bezdotykowe z wykorzystaniem piany stosuj za każdym razem przed myciem ręcznym. 

Regularne dbanie o karoserię auta z wykorzystaniem profesjonalnego szamponu samochodowego sprawi, że będziesz cieszył się pięknym i zadbanym autem jeszcze przez długie lata.