Rozpuszczalniki

Rozcieńczanie lakieru i odtłuszczanie powierzchni.

Rozpuszczalniki

Produkty 8

na stronę

Produkty 8

na stronę

Bez wątpienia na wyposażeniu warsztatu czy garażu powinien znaleźć się rozpuszczalnik w sprayu lub do nakładania pędzlem. Tego rodzaju środek może być przeznaczony do usuwania starych powłok, ale również czyszczenia powierzchni czy ich przygotowywania do lakierowania. W naszej ofercie znajdziesz zarówno produkty idealne do czyszczenia, jak i przeprowadzenia perfekcyjnego lakierowania samochodu w swoim garażu. Warto podkreślić, że sprawdzają się także w domowych czy ogrodowych pracach renowacyjnych, choćby do przemalowania drewnianego płotu. 

Rozpuszczalnik w sprayu – doskonały do czyszczenia elementów układu hamulcowego 

Elementy układu hamulcowego, sprzęgła, łańcuchy czy części maszyn wymagają czyszczenia i konserwacji. W ten sposób można wyeliminować pojawiające się piski czy zgrzyty. Tutaj świetnie sprawdzi się rozpuszczalnik w sprayu, który usuwa zanieczyszczenia, stare płyny, oleje czy smary, a jednocześnie czasowo chroni przed ponownym osadzaniem zabrudzeń.  

Przeprowadź perfekcyjny zabieg odnowienia powłoki lakierniczej przy użyciu rozpuszczalnika do lakieru


Odpryski, pojawienie się korozji, przetarcia powłoki lakierniczej powodują konieczność ponownego lakierowania. Ale najpierw niezbędne jest właściwe oczyszczenie wybranego elementu. Tutaj sprawdzi się rozpuszczalnik do lakieru, którym usunie się starą powłokę lakierniczą, odtłuszczacz pomoże też w usunięciu rdzy. Zmywacz silikonowy usunie zanieczyszczenia, ale również wosk, smary czy oleje. Rozpuszczalnik do akrylu może być elementem lakieru dwuskładnikowego i takowy również można zakupić w naszym sklepie lakierniczym. Odtłuszczacze zapewniają lepszą przyczepność powłoki lakierniczej. Można zdecydować się na rozpuszczalnik w sprayu pełniący funkcję wykańczającą redukujący przejście pomiędzy starą a nową powłoką lakierniczą. Dzięki temu efekt może być bardziej profesjonalny i perfekcyjny. Przejście tonalne jest łagodniejsze, w związku z tym gołym okiem nie można dostrzec, że dany element poddawany był renowacji. Warto pamiętać, że przy użyciu rozpuszczalników należy stosować środki zabezpieczające drogi oddechowe oraz oczy, takie jak maska do lakierowania, dobrym wyborem będzie maska 3