Materiały ścierne

Przygotuj powierzchnię do podkładowania.

Materiały ścierne

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 13

na stronę

Produkty 13

na stronę

Przygotowanie powierzchni samochodu przed lakierowaniem czy nakładaniem środka konserwującego podwozie wymaga zastosowania odpowiednich materiałów ściernych. Stosowane są one również do zmatowienia powierzchni przed polerowaniem. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne produkty, które nadają się do auto detailing i prac naprawczych.  

Papier ścierny – dobierz rodzaj i gradację do wybranej pracy 

Bez wątpienia papier ścierny może świetnie przygotować powierzchnię przed odtłuszczeniem i dalszymi pracami konserwacyjnymi, nakładaniem podkładu pod lakier czy szpachli samochodowej. Może też służyć do szlifowania samych powłok lakierniczych czy ich pozostałości. Doskonałym wyborem pod tym względem może być zarówno papier ścierny wodny, jak i papier ścierny na sucho. Wielu profesjonalnych lakierników i amatorów docenia wszechstronność zastosowania papieru wodnego, zatem doceń go i Ty. Sprawdzi się zarówno do zmatowienia przed nałożeniem podkładu potrzebnego do zwiększenia trwałości powłoki lakierniczej, jak i szlifowania przed nałożeniem lakieru nawierzchniowego. Zdarza się, że warstwa jest zbyt gruba i można to jeszcze poprawić przed nałożeniem bezbarwnej powłoki i polerowaniem. Warto wiedzieć, że do lepszej przyczepności papieru ściernego świetnie służy klocek szlifierski.  Krążki ścierne służą także do matowienia przed polerowaniem powierzchni akrylowych reflektorów samochodowych. Dzięki temu można uzyskać najlepszy efekt i przywrócić ich przejrzysty wygląd, a tym samym poprawić też po części  ich efektywność.              

Skuteczne środki do pozbycia się rdzy i szlifowania szpachli 

Gąbka ścierna sprawdza się w przypadku oczyszczania elementów metalowych z rdzy. Odpowiednio dobrana włóknina ścierna pozwala pozbyć się ognisk korozji, ale będzie odpowiednia także do szlifowania szpachli przed dalszą naprawą powłoki lakierniczej. W przypadku większych powierzchni warto wybrać zestaw szczotek drucianych, które przeznaczone są do wiertarki i znacząco mogą przyspieszyć prace związane ze zdzieraniem starych, zniszczonych i pordzewiałych powłok lakieru.