Guma i folia w sprayu

Prosty sposób na zmianę wyglądu dowolnej powierzchni!

Guma i folia w sprayu

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 12

na stronę

Produkty 12

na stronę

Guma w sprayu - co to jest?

Zmień kolor dowolonej powierzchni przy użyciu folii w aerozolu! Guma w sprayu sprayplast to jedno z najlepszych na rynku rozwiązań przeznaczonych do szybkiej zmiany koloru np. felg, lusterek czy spojlerów. Produkt idealnie sprawdzi się również podczas prac kreatywnych i remontowych w każdym gospodarstwie domowym. Za pomocą gumy w sprayu błyskawicznie zmienisz barwę rowera, doniczki lub innych elementów wyposażenia domu. Guma w sprayu może być stosowana na powierzchniach takich jak metal, aluminium, tworzywa sztuczne i szkło.

Folia w sprayu to termin, który stosujemy zamiennie do "gumy w sprayu". Jest to produkt służący do relatywnie trwałej zmiany koloru dowolnego elementu karoserii lub innych przedmiotów np. elementów dekoracyjnych w domu. Trwałość powłoki zależy od warunków na jakie jest narażony zabezpieczony nią element. Odpowiednio nałożona folia w sprayu na felgach samochodowych utrzyma się w dobrej kondycji nawet do kilku lat, jeśli tylko zachowamy pewne zasady ostrożności podczas jej bieżącej pielęgnacji. Podczas mycia na myjni bezdotykowej i korzystania z domowej myjki ciśnieniowej należy zachować bezpieczną odległość podczas spłukiwania dyszą. Nie powinno się stosować na niej bardzo silnej chemii, która może naruszać strukturę powłoki. Guma w sprayu idealnie nadaje się również do plastików - lusterek czy spojlerów. Na tych elementach także należy przestrzegać zasad uważnego mycia, dzięki czemu nie dopuści się do zerwania powłoki przez zbyt bliskie przysunięcie dyszy z wodą pod ciśnieniem. Produkt nałożony na przedmioty dekoracyjne lub takie, które nie są narażone na działanie sił mechanicznych utrzyma się wiele lat bez zmiany swoich walorów estetycznych.

Guma w sprayu - zastosowanie

Płynna folia to produkt, który zyskał ogromną popularność w ciągu ostatnich lat. Jest skierowany do wszystkich tych, którzy kosztem względnie niewielkiego nakładu czasu i pracy chcą w efektywny sposób zmienić wygląd dowolnej powierzchi. Najczęściej stosują ją amatorzy tuningu, którym wymarzył się inny kolor felg, lusterek lub spojlerów. Wystarczy minimalny wkład w przygotowanie elementu i prosta aplikacja, a samochód całkowicie odmieni swoje oblicze. Zmiana standardowych, srebrnych felg na efektywny, czarny kolor potrafi całkowicie odmienić walory wizualne pojazdu. Guma w sprayu do plastików pozwala zmienić kolor spoilera i lusterek co w połączeniu ze zmianą koloru felg da jednolity styl wizualny.

Równie często z płynnej folii korzystają osoby zajmujące się domowym rękodziełem i miłośnicy dekoracji. Zmiana koloru dowolnego przedmimotu na przyjemną w dotyku powłokę tchnie życie niemal w każdy nowy przedmiot.

Guma w sprayu - łatwość użycia

Guma w sprayu do metalu jest niezwykle prosta w użyciu. Lakierowany element wymaga minimalnego przygotowania, a pracę renowacyjną można wykonać w domu, ogrodzie lub garażu. Guma w sprayu jest odporna na oleje, sole, tłuszcze i myjnie automatyczne. Rysy w jej powierzchni można łatwo usunąć poprzez ponowne zamalowanie. Poniżej przedstawiamy kilka kroków niezbędnych do zmiany koloru dowolnej powierzchni.

  1. Jeżeli pracujesz w zamkniętym otoczeniu zadbaj o jego dobrą wentylację i środki ochrony dróg oddechowych. Jak w każdej pracy z lakierami w sprayu najlepiej zaopatrzyć się w maskę lakierniczą z filtrami węglowymi, które zabezpieczą Cię przed wdychaniem szkodliwych substancji. Dobrze jest również wyposażyć się w okulary ocronne. Jeżeli pracujesz na zewnątrz rób to w bezwietrzną pogodę. Ułatwi to aplikację produktu i sprawi, że spray nie znajdzie się na powierzchni, której koloru nie planowałeś zmieniać.
  2. Dokładnie umyj element, który będzie pokryty powłoką. Usuń wszelkie pozostałości luźnej rdzy, jeśli naprawiany element korodował. Pokryj go specjalnym neutralizatorem rdzy aby zabezpieczyć go przed dalszym rozwojem korozji. Zdrowy element wyczyść z brudu z wykorzystaniem standardowych środków do mycia. 
  3. Odtłuść powierzchnię z wykorzystaniem dowolnego zmywacza silikonowego lub benzyny ekstrakcyjnej. Powierzchnia musi być wolna od wszelkiego tłuszczu, smarów czy oleju co zagwarnatuje długotrwałe utrzymywanie się powłoki. Odtłuszczacz kupisz w naszym sklepie.
  4. Za pomocą taśmy lakierniczej i papieru lub folii ochronnej zabezpiecz sąsiadujące elementy. Zabezpiecz również miejsce pracy tak, żeby nie zabarwić otoczenia.
  5. Nałóż co najmniej pięć cienkich warstw za każdym razem zmieniając kierunek natrysku. Pamiętaj, żeby między każdą kolejną warstwą odczekać 3 do 5 minut w temperaturze 20º Celsjusza. Folia w sprayu musi być nałożona w odpowiednio grubej powłoce aby móc ją bezproblemowo ściągnąć w przyszłości.
  6. Niezwłocznie po aplikacji ostatniej warstwy ściągnij materiały zastosowane do maskowania powierzchni. Po około 2 godzinach w temperaturze pokojowej guma w sprayu jest całkowicie sucha.
  7. Aby ściągnąć powłokę wystarczy poluzować ją na jednym z końców i zerwać płatami. Jeżeli została nałożona odpowiednio gruba powłoka to nie będzie z tym większego problemu.

Gotowe, możesz cieszyć się zmianą koloru dowolnej powierzchni!

Sprayplast zdjęcie grupowe