Preparaty do czyszczenia felg i opon

Ładne koła to lśniące koła.

Preparaty do czyszczenia felg i opon

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 1-24 z 30

Strona
na stronę

Produkty 1-24 z 30

Strona
na stronę

Czyste felgi i opony są tak samo ważne, jak gładki i lśniący lakier samochodowy. Jeżeli samochód jest wizytówką właściciela to śmiało możemy stwierdzić, że felgi są biżuterią samochodu. Czyszczenie kół jest ważnym elementem pielęgnacji samochodu, który pomaga utrzymać ich estetyczny wygląd i chroni felgi przed korozją. Podobnie sprawa wygląda w przypadku opon - dbamy o nie nie tylko dla wyglądu ale również dla podniesienia ich trwałości. Niezależnie od tego ile cali mają koła Twojego samochodu powinieneś posiadać preparaty i akcesoria, które pomogą Ci odpowiednio o nie zadbać.

Preparaty do czyszczenia felg – co wybrać?

Utrzymywanie w czystości kół Twojego samochodu nie musi być trudnym zadaniem, pod warunkiem, że stosujesz odpowiednie preparaty do czyszczenia felg. Możesz skorzystać z produktów o różnej sile, które są pakowane w odmienne pojemniki. Najbardziej praktyczne są produkty w atomizerach - wystarczy aplikacja na brudną felgę, wykorzystanie szczotki i spłukanie brudu wodą pod ciśnieniem. Chemia do czyszczenia felg występuje również w formie koncentratów. Ta forma produktów ma jedną szczególną zaletę - jest bardziej ekonomiczna od klasycznych preparatów rozlewanych w butelki z atomizerem.

Możesz również skorzystać z wygodnych chusteczek, które sprawdzają się, gdy wybierasz się w ważną podróż. Umyj samochód na myjni bezdotykowej, a następnie dotrzyj felgi do pełnego blasku wykorzystując jednorazowe chusteczki nasączone specjalnym płynem.

Jak prawidłowo przeprowadzić czyszczenie felg i opon samochodowych?

Chemia do czyszczenia felg nie powinna być stosowana na nagrzanych kołach. Samochód podczas pielęgnacji zawsze należy ustawić w cieniu. Czyszczenie felg powinno odbywać się podczas każdego mycia pojazdu. Przed zastosowaniem preparatu zapoznaj się z jego etykietą. Zwykle kolejność działania jest jednak podobna:

  1. Przemyj felgi wodą pod ciśnieniem, aby usunąć luźny piasek, błoto i inne zanieczyszczenia.
  2. Wstrząśnij produktem czyszczącym i rozpyl go z bezpiecznej odległości. Nie wdychaj produktu.
  3. Odczekaj chwilę na zadziałanie preparatu, a następnie zmyj preparat wodą pod ciśnieniem.
  4. Trudno dostępne miejsca doczyść przy użyciu pędzelka detailingowego lub specjalnej szczotki do felg.
  5. Jeśli na oponach czy felgach nadal widoczne są zabrudzenia czynności należy powtórzyć aż do skutku.
  6. Zastosuj wosk do felg aby zapewnić im lepszy wygląd oraz ochronę przed osadzaniem się brudu, kurzem i korozją.

Gdy proces czyszczenia felg zostanie zakończony warto zająć się oponami. Klasyczny, matowy dressing sprawdzi się w tym celu doskonale. Z jednej strony przywróci czarny kolor oponie, a z drugiej pozostawi antystatyczną powłokę ochronną, która będzie odpychała brud drogowy. 

Jak usunąć osad z felg samochodowych?

Zapieczony brud i osad wymagają użycia preparatu do felg z efektem krwawienia. Środki tego typu stosowane są zwykle po zimie, gdy felgi znajdują się w szczególnie złej kondycji. W pierwszej kolejności należy dokładnie pokryć całą felgę krwawiącą felgą. Potem odczekaj kilka minut aż do pojawienia się "efektu krwawienia", czyli momentu w którym płyn czyszczący zacznie ściekać w formie brunatnoczerwonych strużek. Oznacza to, że osad reaguje na środek czyszczący i zaczyna się rozpuszczać. Czynność należy powtarzać aż do osiągnięcia pożądanych efektów.

Długozalegający osad wymaga użycia szczotki do felg. Zakamarki najlepiej doczyścić wykorzystując pędzelek detailingowy. Chemia do czyszczenia felg wymaga stosowania akcesoriów o podwyższonej odporności najczęściej wyproduktowanych z syntetycznych materiałów.