Preparaty do czyszczenia felg i opon

Ładne koła to lśniące koła.

Preparaty do czyszczenia felg i opon

Produkty 1-24 z 33

Strona
na stronę

Produkty 1-24 z 33

Strona
na stronę

Czyste felgi i opony są tak samo ważne, jak czysty lakier samochodowy, wszak samochód jest wizytówką jego właściciela i zawsze powinien się świetnie prezentować. Ponadto dbanie o czystość sprawia, że poszczególne elementy są mniej podatne na korodowanie. Zatem niezależnie czy masz felgi aluminiowe, stalowe czy polerowane możesz wybrać odpowiedni preparat uniwersalny do czyszczenia felg i opon i przywrócić im blask, nawet po intensywnej podróży w terenie.    

Preparaty do czyszczenia felg i opon – co mamy do wyboru? 

Utrzymywanie w czystości felg i opon nawet na co dzień nie musi być karkołomnym zadaniem, wszak do wyboru jest wiele bardzo skutecznych preparatów. Można wybrać te w formie sprayu, koncentratu, ale również wygodnych chusteczek, które sprawdzają się, gdy wybierasz się w ważną podróż i chcesz, by Twój samochód prezentował się nienagannie. Nawet na postoju możesz szybko i wygodnie przeczyścić w ten sposób felgi najpierw używając jednej części chusteczki do usunięcia brudu, a potem drugiej do polerowania felgi. Oczywiście świetnie sprawdzą się także środki w sprayu, które rozpuszczają oleje i tłuszcze czy usuwają pyły z klocków hamulcowych. Czyszczenie felg i opon może być dzięki nim proste i skuteczne.   

Jak prawidłowo przeprowadzić czyszczenie felg i opon samochodowych? 

Przede wszystkim samochód należy ustawić w zacienionym miejscu. Produktem najczęściej trzeba wstrząsnąć i należy go rozpylać z odległości 10 cm. Potem należy poczekać do pojawienia się tzw. efektu krwawienia – felga staje się czerwona, gdy brud wiąże się ze środkiem czyszczącym. Należy jeszcze chwile odczekać, a następnie zmyć preparat wodą pod ciśnieniem. Tym samym preparatem bardzo często można wyczyścić także samą oponę, bowiem nadaje się do gumy. Trudno dostępne miejsca można przeczyścić przy użyciu pędzelka. Jeśli na oponach czy felgach po czyszczeniu nadal widoczne są zabrudzenia czynności należy powtórzyć. Wśród wielu produktów na pewno znajdziesz ten, który spełni Twoje oczekiwania. Warto podkreślić, że poszczególne środki mogą mieć różne, ale zawsze przyjemne oraz niedrażniące zapachy.