Deironizacja lakieru

119,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 8

na stronę

Produkty 8

na stronę

Obserwujesz dziwne, metaliczne zabrudzenia na lakierze swojego auta? Na felgach pojawiły się ciemne plamy, których nie jesteś w stanie usunąć podczas standardowego mycia samochodu? Prawdopodobnie problemem są metaliczne osady. To zanieczyszczenia jak pył z klocków hamulcowych, które zatrzymują się na lakierze. Trudno się ich pozbyć tradycyjnymi metodami. Niezbędne są do tego specjalne deironizery.

Czym jest deironizacja lakieru?

Deironizacja lakieru to proces polegający na usuwaniu metalicznych zanieczyszczeń z jego powierzchni. To jeden z podstawowych zabiegów auto detailingu. Proces deironizacji możesz przeprowadzić na felgach lub całej karoserii.

Deironizacja lakieru to często pierwszy krok do kolejnych ingerencji w procesie pielęgnacji samochodu. Zabieg umożliwia bezpieczne usunięcie z karoserii oraz felg wszelkiego rodzaju kropek, nalotów oraz plamek. Dekontaminacja lakieru jest zalecana przed planowaną renowacją powierzchni lakieru lub woskowaniem.

Dlaczego deironizacja jest ważna?

Po myciu lakier samochodu zazwyczaj nie jest idealnie gładki. Jeśli przesuniesz po nim ręką, to na pewno wyczujesz drobne nierówności. Idealnie gładka powierzchnia lakieru pozwala uzyskać najlepszy połysk, śliskość oraz hydrofobowość. Aby ją osiągnąć, niezbędne są środki do deironizacji.

Deironizer do lakieru wpływa także na dłuższą trwałość wosku oraz jego lepsze właściwości. Pomaga uzyskać idealnie gładką powierzchnię karoserii. Dzięki temu wzrasta efektywność odprowadzania wody. Deironizacja poprawia efektywność polerowania. Ponadto pomaga przedłużyć żywotność gąbek polerskich, na których nie zbierają się zapychające je zabrudzenia. W efekcie gąbki zachowują optymalne właściwości tnące.

Kiedy przeprowadzać deironizację?

Preparaty do deironizacji warto stosować przynajmniej dwa razy w roku. Jeśli planujesz woskowanie lub korektę lakieru, to przed tymi zabiegami koniecznie użyj deironizerów. Deironizację możesz także przeprowadzać w celach czysto profilaktycznych. To pomoże Ci zachować karoserię oraz felgi w idealnym stanie.

Dekontaminacja lakieru nie powinna być wykonywana na rozgrzanych elementach samochodu. Zadbaj także, aby powierzchnia przed nałożeniem deironizera była sucha.

Jak przeprowadzić deironizację lakieru?

Przed rozpoczęciem właściwego procesu deironizacji dokładnie umyj samochód. To pozwoli Ci łatwiej dotrzeć  do rzeczywistych zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni lakieru. Po umyciu przygotuj deironizer do lakieru. Rozpylaj preparat bezpośrednio na zanieczyszczoną powierzchnię. Pamiętaj, aby pokryć ją w całości. Po nałożeniu pozostaw preparat przez 1-2 minuty do czasu zareagowania. Jednocześnie uważaj, aby deironizer do lakieru nie zaschnął na jego powierzchni. W warunkach garażowych i przy chłodnej karoserii czas reakcji może wynosić nawet 20 minut.

Następnie „wypracuj” środek na całej powierzchni przy użyciu rękawicy lub gąbki. Deironizacja felg wymaga zastosowania specjalnego pędzla lub szczotki. Na końcu dokładnie i obficie spłucz cały pojazd wodą pod ciśnieniem.

Deironizacja lakieru to łatwy sposób, aby zadbać o powierzchnię lakieru i felg. Zamawiając deironizery, nie zapominaj także o bieżącym czyszczeniu auta. W tym celu wybierz profesjonalne preparaty do mycia samochodu, które pomogą uzyskać maksymalny efekt.

Deironizacja lakieru