FAQ

Zamówienie i dostawa:

 • Jaki jest czas realizacji zamówienia?
  Zamówienia wysyłamy w ciągu 24h w dni robocze od momentu złożenia zamówienia. Kurier powinien dostarczyć przesyłkę w ciągu 24h (licząc dni robocze) od nadania.
  Zamówienia złożone do godziny 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

 • W jaki sposób mogę otrzymać zamówiony towar?
  Przesyłki wysyłamy za pomocą sprawdzonej firmy kurierskiej DPD.

 • Czy można umówić się z kurierem na konkretną godzinę odbioru przesyłki?
  Niestety, nie mamy możliwości ustalania konkretnych godzin dostarczenia przesyłki. Kurierzy zwykle jeśli nie zastają kogoś w domu kontaktują się z adresatem telefonicznie.

 • W jaki sposób mogę odebrać przesyłkę, jeśli kurier nie zastanie mnie w domu?
  W takiej sytuacji kurier będzie kontaktował się telefonicznie z klientem, aby ustalić kolejny termin doręczenia przesyłki lub jej odbiór w oddziale firmy DPD. Jeżeli kurier nie jest w stanie dodzwonić się do klienta wówczas pozostawia informację awizo.

 • Ile wynosi koszt przesyłki ?
  Posiadamy Standard Opłacalnej Dostawy – niezależnie od ilości zakupionych przedmiotów, za przesyłkę płacisz tylko raz, zawsze identyczny koszt dostawy. Cena przesyłki kurierskiej płatnej z góry to 12,99 zł, a paczki płatnej przy odbiorze to 15,99 zł.

 • Czy prowadzą Państwo sprzedaż tylko wysyłkową, czy też można osobiście dokonać zakupu?
  Na chwilę obecną sprzedaż naszych produktów odbywa się wyłącznie drogą wysyłkową. Nie ma możliwości zakupienia towaru i odebrania go bezpośrednio w siedzibie naszej firmy.

 • Czy można sprawdzić zawartość paczki przed uiszczeniem opłaty kurierowi?
  Paczki są dostarczane niezależną firmą przewozową i kurierzy mają prawo odmówić możliwości otwarcia przesyłki przed zapłatą. 

 • Jak należy się zachować jeżeli otrzymamy uszkodzoną paczkę?
  Wszystkie nasze paczki są oklejane taśmą firmową. W sytuacji, gdy przesyłka nosi znamiona ingerencji osób trzecich (uszkodzona taśma lub opakowanie), powinno się spisać protokół szkody w obecności kuriera.

 • Co oznacza standard Pancernej Paczki, którym reklamujecie swoje przesyłki?
  Standard Pancernej Paczki oznacza, że podczas pakowania każdej paczki robimy wszystko, aby produkty znajdujące się w jej środku były zabezpieczone w najlepszy możliwy sposób. Stosowane przez nas grube kartony i wysokiej jakości wypełniacze minimalizują ryzyko uszkodzenia przesyłki w transporcie do minimum.

 • Czy realizujemy wysyłki za granicę?
  Aktualnie realizujemy wysyłki zamówień tylko na terenie Polski.

Płatności i dokumenty sprzedaży

 • W jaki sposób mogę zapłacić za towar zakupiony w sklepie e-lakiernik ?
  Do wyboru jest kilka sposobów zapłaty za zakupy:
  PRZELEW TRADYCYJNY - Możesz przelać pieniądze na nasze konto lub wpłacić je w banku lub na poczcie. W takim przypadku warunkiem zrealizowania zamówienia jest odnotowanie wpłaty na naszym rachunku.
  PRZELEW ON-LINE - W tym przypadku operację zabezpiecza serwis PayU. Po wybraniu swojego operatora zostaniesz skierowany na jego stronę internetową, gdzie po zalogowaniu się na swoje konto bankowe dokonasz wpłaty. Dostępne są usługi wszystkich największych banków w Polsce, a cała operacja przelania środków trwa zwykle kilka minut.
  ZA POBRANIEM - zapłacisz za przesyłkę przy odbiorze paczki.

 • Jakie dokumenty otrzymam wraz z zamówionym towarem?
  Do każdych zakupów dołączamy paragon fiskalny, który jest dowodem zakupu. Na życzenie kupującego możemy wystawić fakturę VAT zamiast paragonu. 

 • Chciałbym zamienić paragon fiskalny na fakturę VAT, czy jest to możliwe?
  Oczywiście, możemy zmienić dokument sprzedaży. Wystarczy odesłać na adres naszej firmy paragon fiskalny i dołączyć do niego komplet danych na które mamy wystawić fakturę.

 • Chciałbym zmienić dane na fakturze, którą otrzymałem i w której są błędnie wpisane dane. Co mam zrobić aby otrzymać poprawioną fakturę?
  Źle wystawioną fakturę należy do nas odesłać wraz z właściwymi danymi. Można również przesłać na adres naszej firmy notę korygującą do faktury.