Czyszczenie tapicerki

Brudna tapicerka to brzydka tapicerka.

Czyszczenie tapicerki

Produkty 22

na stronę

Produkty 22

na stronę

Choć pokrowce na fotele samochodowe dobrze się sprawdzają, to nie zawsze trzeba osłaniać powierzchnię tapicerki, wszak można łatwo i szybko pozbyć się zabrudzeń. Czyszczenie tapicerki samochodowej przy użyciu profesjonalnej pozwoli uzyskać doskonały efekt. Materiał będzie wyglądał jak nowy i będzie pozbawiony, nawet tłustych zabrudzeń bez konieczności stosowania odkurzacza piorącego. Warto zatem sięgnąć po chemię samochodową dostępną w ofercie e-lakiernik.net. 

Czyszczenie tapicerki – jakie środki masz do wyboru? 

Czyszczenie tapicerki możesz przeprowadzić przy użyciu środków ze spryskiwaczem, które dobrze się pienią, dzięki temu są bardzo wydajne. Możesz wybrać również produkt w formie koncentratu, który przeznaczony jest do rozrobienia z wodą w innej butelce ze spryskiwaczem. Dostępne są różne pojemności produktów, zatem możesz wybrać większy, który stanie na półce w garażu czy warsztacie albo mniejszy, który zmieści się w schowku samochodowym i może Ci się przydać w trakcie podróży, by usunąć świeżą plamę, zanim wniknie w głąb materiału. Warto podkreślić, że środki do czyszczenia tapicerki usuwają nawet uporczywe, tłuste zabrudzenia. Mają właściwości antystatyczne, a także hydrofobowe. Dzięki temu każde następne czyszczenie materiału powinno być łatwiejsze. Warto podkreślić, że takie preparaty mają również właściwości bakteriobójcze, a niektóre w składzie mają nawet chroniące przed wnikaniem zanieczyszczeń nanocząsteczki srebra.        

Jak przeprowadzić skuteczne czyszczenie tapicerki? 

Warto podkreślić, że środki do czyszczenia tapicerki bardzo łatwe w  użyciu. Wystarczy tylko rozpylić produkt na materiał odczekać chwilę i wytrzeć przy pomocy wilgotnej i czystej szmatki. Najlepiej wybrać tę z mikrofibry. Jest to szybsza alternatywa dla stosowania odkurzacza piorącego. Należy sprawdzić najpierw dany produkt na niewielkim fragmencie tapicerki. Trzeba pamiętać, że środki do zwykłej tapicerki nie sprawdzą się środki do czyszczenia skóry w samochodzie. Wybierając środki w postaci pianki zwiększasz prawdopodobieństwo wyczyszczenia nawet bardzo zabrudzonej tapicerki.