Płyny do inspekcji

Płyny do inspekcji

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 6

na stronę

Produkty 6

na stronę

Na liście obowiązkowych produktów jakie powinny znajdować się w garażu każdego pasjonata efektownego wyglądu swojego samochodu bez wątpienia powinny znaleźć się płyny inspekcyjne do lakieru. Mają one szerokie zastosowanie podczas prac polerskich i woskowania samochodu. Ich głównym zadaniem jest domycie lakieru z wszelkich tłustych zanieczyszczeń i pozostałości past. Odtłuszczacze samochodowe zapewniają również doskonałe podłoże niezbędne do aplikacji wszelkich powłok ochronnych i wosków.

Każda, nawet drobna naprawa blacharsko lakiernicza wymaga idealnie czystej powierzchni do pracy. Niezależnie od tego czy usuwasz odpryski za pomocą zaprawki czy lakierujesz sprayem, musisz wykorzystać odtłuszczacz samochodowy. W pracy tego typu sprawdzi się zmywacz silikonowy, benzyna ekstrakcyjna lub odtłuszczacz marki e-lakiernik. Odpowiednio odtłuszczony element zapewni trwałość nowo nałożonej powłoki podkładu, lakieru lub szpachlówki. W naszej ofercie posiadamy odtłuszczacze samochodowe znanych marek w różnych pojemnościach, dostosowane do potrzeb i wymagań nawet tych najbardziej wymagających klientów.  

Czym są płyny do inspekcji?


Odtłuszczacze samochodowe do lakieru najczęściej używane są do przygotowania karoserii do dalszych zabiegów związanych z przywróceniem pierwotnego wyglądu Twojego samochodu. Płyn do inspekcji lakieru zapewni miarodajne sprawdzenie postępów przeprowadzanej pracy polerskiej. Wypłukując resztki past między kolejnymi etapami korekty zobaczysz ile jeszcze rys pozostało do usunięcia. Wielokrotna inspekcja lakieru zapewnia idealny efekt. Odtłuszczacze samochodowe oczyszczają powłokę karoserii dzięki czemu będziesz w stanie nałożyć swój ulubiony wosk lub powłokę kwarcową/ceramiczną bez żadnych problemów. Zabezpieczenie nałożone na odpowiednio przygotowany element będzie trwałe i skuteczne.

Dzięki chemicznej obojętności wobec większości tworzyw sztucznych samochodowe odtłuszczacze znajdują zastosowanie nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale również przydają się w gospodarstwie domowym. Świetnie nadają się do czyszczenia urządzeń magnetycznych i napędów, a także do odtłuszczania powierzchni szklanych. 

Wydajne odtłuszczacze samochodowe


Do inspekcji oraz jako odtłuszczacze lakieru samochodowego można wykorzystać produkty zawierające alkohol izopropylowy, od tego składnika pochodzi potoczna nazwa tej grupy produktów -  IPA lub IPA cleanery. Występują one w postaci koncentratu, który należy rozcieńczyć z wodą destylowaną lub gotowych do użycia mieszanek. Koncentrat będzie idealną opcją dla lakierniów oraz detailerów, którzy podczas swojej pracy zużywają duże ilości płynu. Można rozwadniać je w różnych proporcjach w zależności od potrzeb. Produkty GT są tańsze i perfekcyjnie nadają się do prac doraźnych. Odtłuszczacze samochodowe doskonale radzą sobie z usuwaniem resztek po silikonach, oleju, taśmie malarskiej oraz samochodowych past polerskich, które zalegają we wnękach lub mikrorysch i pozostawiają nieestetyczne wykończenie. Odtłuszczacze samochodowe, które znajdziesz w naszej ofercie są niezwykle łatwe w użyciu. Dzięki wysokiej zawartości alkoholu bardzo szybko odparowują niepozostawiając smug. Jako odtłuszczacz samochodowy można wykorzystać również zmywacz silikonowy. Doskonale nadają się on do przygotowania karoserii przed lakierowaniem.