Pady Polerskie

Pady Polerskie

Produkty 1-24 z 44

Strona
na stronę

Produkty 1-24 z 44

Strona
na stronę

Precyzyjne i dokładne polerowanie wymaga zastosowania nie tylko past polerskich, ale nakładek do polerek elektrycznych. Pady polerskie w połączeniu z płynnymi środkami ściernymi mogą eliminować drobne rysy, waterspoty, jak również te średnie i dość głębokie, niesięgające warstwy koloru. Przy użyciu odpowiednich past tak naprawdę można zlikwidować ponad 90% rys, zatem warto zaopatrzyć się w zestaw padów polerskich dostępnych w naszym sklepie. 

Pady polerskie – dobierz kolor i rodzaj do wykonywanej pracy 

Warto wiedzieć jak dobierać pady polerskie do past. Otóż do środków mocno ściernych wybiera się pady białe lub niebieskie. Mogą to być produkty wykonane z gąbki, filcu polerskiego, czyli wełny naturalnej, mikrofibry, a także futra polerskie ze skóry baraniej. Do większych rys sprawdzą się też pady średnio ścierne dostosowane do past medium cut, a także ograniczające agresywność past mocno ściernych. Pady polerskie mogą mieć różną średnicę, a także kształt. Dzięki temu można dobrać je idealnie do wielkości polerowanej powierzchni, a także trudno dostępnych miejsc. Poza okrągłymi dostępne są także stożkowate. Ponadto pady gąbczaste z wypustkami świetnie sprawdzają się w połączeniu z pastami wykończeniowymi, bowiem pomagają szybko uzyskać głęboki lustrzany efekt. Rozróżnienie padów polerskich występuje również, jeżeli chodzi o sposób montażu. Są modele, które wyposażone są w gwint, a także te mocowane na rzep. Obydwa rodzaje świetnie się sprawdzają i są trwałe, nie zsuwają się z polerki, niezależnie od szybkości obrotów. Ponadto pady świetnie sprawdzają się nie tylko do metalu, ale również plastiku czy powierzchni reflektorów akrylowych.           

Jak prawidłowo użytkować pady polerskie? 


Niezależnie od rodzaju, przed użyciem pad polerskich należy lekko zwilżyć wodą, tak by przy okazji nie zamoczyć urządzenia elektrycznego. Po rozprowadzeniu pasty polerskiej, polecamy pasty Menzerna,  obrabia się ją przy użyciu polerki elektrycznej z padem polerskim aż do uzyskania pożądanego efektu. Warto wiedzieć, że wszystkie pady polerskie są wielorazowego użytku, zatem są świetną inwestycją dla miłośników detailingu samochodowego.