NeXDiag

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 3

na stronę

Produkty 3

na stronę

Do czego służą mierniki lakieru NeXDiag?

Mierniki lakieru NeXDiag są dokładnymi przyrządami służącymi do pomiaru grubości lakieru samochodu. Produkt sam rozpoznaje badane podłoże i pozwala na weryfikację grubości powłoki na niemal każdym elemencie. Profesjonalny miernik grubości lakieru NexPTG poradzi sobie na powierzchni stalowej, ocynkowanej i aluminiowej. 

Mierniki lakieru NeXDiag pozwalają ocenić stan lakieru, weryfikując czy w jego grubości nie ma odchyleń od normy. Mogą one wykryć, czy powłoka lakieru jest oryginalna, czy zostały nałożone dodatkowe warstwy lakieru w wyniku napraw lub renowacji. Jest to szczególnie ważne podczas weryfikacji nowo kupowanego samochodu. Miernik lakieru może pomóc w ocenie, czy samochód był dotknięty poważnymi uszkodzeniami lub czy został naprawiany po kolizji.

Profesjonalny miernik grubości lakieru jest również stosowany podczas prac polerskich i lakierniczych. W trakcie polerowania miernik daje informacje na temat grubości powłoki lakieru bezbarwnego jaką możemy spolerować. Profesjonalne warsztaty lakiernicze używają ich również do monitorowania procesu lakierowania. Pozwalają na sprawdzenie, czy nałożona warstwa lakieru jest zgodna z wymaganiami producenta. 


Jak działa miernik lakieru NeXDiag?

 

Miernik lakieru marki NeXDiag poza dokładnym pomiarem grubości powłoki zapewnia również wygodną i funkcjonalną aplikację. Przed przystąpieniem do pracy ściągnij program ze strony producenta na swój smartfon. Mierniki lakieru NexPTG dzięki zastosowaniu specjalnej sondy pomiarowej pozwalają na dokładną weryfikację grubości lakieru na niemal każdym elemencie pojazdu.

Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie wyczyścić sprawdzaną powłokę. Warstwa kurzu i brudu może zafałszować wyniki pomiarów. Następnie miernik grubości lakieru przyłóż do sprawdzanego elementu i upewnij się, czy sonda przylega całą swoją średnicą do powierzchni. Następnie sprawdź odczyt grubości w aplikacji i zapisz wyniki pomiaru dla każego elementu.

Grubość interpretuj poprzez porównanie do siebie powłoki występującej na sąsiadujących elementach karoserii. W internecie znajdziesz również średnie parametry orygianalnej powłoki lakieru z rozróżnieniem na różne marki samochodów. Wyniki te mogą zmieniać się na przestrzenii lat ale dadzą Ci pewne informacje na temat obowiązujących norm w tym zakresie.