Szczotki do czyszczenia felg

Zadbaj o zewnętrzną i wewnętrzną stronę felgi.

Szczotki do czyszczenia felg

Produkty 7

na stronę

Produkty 7

na stronę

Tuning samochodu często polega na wymianie felg na bardziej efektowne, ale nawet jeśli w swoim samochodzie masz oryginalne felgi, to musisz o nie odpowiednio dbać. Stąd wybierając akcesoria do mycia samochodu, zaopatrz się także w szczotki do felg, które pozwolą Ci gruntownie wyczyścić ich powierzchnię zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Takie profesjonalne produkty auto detailing dostępne są w naszym sklepie lakierniczym  e-lakiernik.net w bardzo atrakcyjnych cenach.  

Szczotki do felg – budowa, która zapewnia łatwość i wygodę czyszczenia 

Czyszczenie felg niewątpliwie wymaga precyzji z tego względu w naszej ofercie nie mogło zabraknąć szczotek do felg. To akcesoria, które zapewniają łatwość pracy detailingowej, bowiem mają elastyczną budowę i można je wcisnąć w każdy zakamarek, bez obaw, że się złamią. Poza rączką z tworzywa sztucznego pokryte są materiałem z mikrowłókna albo miękkim włosiem. Niezależnie od rodzaju nie trzeba obawiać się zniszczenia czy zarysowania powierzchni. Szczotki do felg świetnie zbierają wszelkie zanieczyszczenia, a także pozwalają na rozprowadzanie środków konserwujących do felg. Sprawdzają się zarówno do felg stalowych, jak i aluminiowych. Przed nałożeniem wosku do samochodu powierzchnię felg  trzeba dokładnie wyczyścić i tu doskonale swoją rolę spełnią dedykowane szczotki.   

Jak czyścić felgi przy użyciu szczotek do felg? 

Warto wiedzieć, jak wygląda czyszczenie felg krok po kroku. Zatem na samym początku konieczne jest naniesienie środka chemicznego na felgę. W dalszej kolejności należy odczekać, by preparat mógł zadziałać, a czas zależny jest od rodzaju środka czyszczącego i podany jest na opakowaniu.  W kolejnym kroku w ruch idzie już szczotka do felg, która umożliwia rozprowadzenie środka po całej feldze kolistymi ruchami i usunięcie uporczywego brudu. Szczotkę każdorazowo można moczyć we wiadrze z wodą. Na koniec felgę spłukuje się wodą, najlepiej pod ciśnieniem. Wystarczy zatem kilka ruchów i odpowiednie szczotki do felg, by doprowadzić je do pierwotnego stanu. Wśród wielu produktów z pewnością znajdziesz model o odpowiedniej długości.