Środki do konserwacji podwozia

Zabezpieczone podwozie to podstawa!

Środki do konserwacji podwozia

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 20

na stronę

Produkty 20

na stronę

Kategoria prezentująca kompleksową ofertę produktów z zakresu środków do konserwacji podwozia. Znajdziesz tutaj wszystko czego szukasz, niezależnie od tego, czy potrzebujesz konserwacji podwozia w sprayu, czy "na pistolet". W naszej ofercie widnieją jedynie produkty najwyższej jakości od sprawdzonych producentów. 

Ciężkie zimowe warunki w postaci wilgoci, piasku i drogowej soli sprawiają, że dolne elementy naszych samochodów są szczególnie narażone na rdzewienie. Jedynie dobór odpowiednich preparatów do konserwacji podwozia jest w stanie zabezpieczyć pojazd na długie lata.

Niezależnie od tego, czy pracę wykonasz samodzielnie czy z pomocą profesjonalisty, wysokiej jakości preparaty do konserwacji podwozia będą Ci potrzebne. Drobne ubytki w powłoce ochronnej uzupełnisz wygodnie za pomocą konserwacji podwozia w sprayu. Fachowy serwis będzie w tym celu potrzebował tradycyjnych środków do konserwacji podwozia "na pistolet". Warto w tym miejscu również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu spodu samochodu np. z wykorzystaniem drucianych szczotek na wiertarkę, które pozwolą oczyścić podwozie z brudu i luźnej rdzy.

Profesjonalne preparaty do konserwacji podwozia

Preparaty do konserwacji podwozia dzielimy na dwie podstawowe kategorie - klasyczne "konserwacje podwozia" i "baranki". Pierwsze z nich zwykle są tańsze i służą wyłącznie do konserwacji spodu samochodu oraz wewnętrznych części nadkoli. Środek do konserwacji podwozia ma czarną barwę i tworzy elastyczną, nieschnącą powłokę. Najważniejszą zaletą preparatu tego typu jest jego niższa cena, natomiast podstawową wadą jest wyłącznie czarny kolor i brak możliwości lakierowania. Środek do konserwacji podwozia występuje w różnych opakowaniach i może być nakładany pędzlem prosto z puszki lub z wykorzystaniem specjalnego pistoletu do konserwacji podwozia. Dla osób, które planują uzupełnić wyłącznie miejscowe ubytki w konserwacji swojego auta lub regenerują część podwozia przygotowaliśmy preparat do konserwacji podwozia w sprayu marki e-lakiernik. Wystarczy oczyścić naprawiany fragment z luźno przylegającej korozji, zastosować neutralizator rdzy i można w punktowy sposób nałożyć preparat z wykorzystaniem wygodnego w użyciu aerozolu.

Baranek to środek do konserwacji podwozia, który dodatkowo tworzy strukturę przypominającą futro baranka. Jego powłoka jest twarda i może być lakierowana dowolnym systemem lakierniczym. Baranek występuje w różnych kolorach np. czarnym, białym lub szarym i najczęściej stosowany jest wyłącznie na progach samochodu. Może być stosowany jako preparat do konserwacji podwozia. Zwykle ceny tych produktów są wyższe od klasycznych preparatów, ale większy wydatek rekompensowany jest przez bardziej wszechstronne właściwości. Jeśli planujesz wykorzystać baranek jako środek do konserwacji podwozia pamiętaj o tym, aby wybrać produkt który nie pęka i tworzy elastyczną powłokę. Wszystkie środki do konserwacji podwozia w naszej ofercie spełniają ten warunek. Produkty tego typu występują w pojemnikach z których apikuje się je przy pomocy pistoletu do konserwacji podwozia lub w aerozolach.

Mamy nadzieję, że nie będziesz dłużej zastanawiał się co do konserwacji podwozia wybrać!

Co ile lat konserwować podwozie?

Środki do konserwacji podwozia powinny być stosowane tylko w dwóch przypadkach. PIerwszym z nich jest sytuacja w której producent fabrycznie nie zadbał o porządną ochronę samochodu oraz wtedy, gdy oryginalna ochrona nie spełnia już swojego zadania. Następnie zabieg należy powtarzać każdorazowo gdy podczas przeglądu samochodu diagnosta wskaże braki w tym zakresie. Zwykle ochronę antykorozyjną podwozia odnawia się co cztery do sześciu lat. Wszystko w tym przypadku zależy od jakości preparatu do konserwacji podwozia, którym został zabezpieczony nasz samochód. 

Praca związana z regeneracją oryginalnej powłoki antykorozyjnej powinna zostać wykonana od podstaw. Najlepiej w tym przypadku dokładnie oczyścić podwozie z resztek starego preparatu przy pomocy szczotek na wkrętarkę i papierów ściernych. Podwozie samochodu musi być wolne od luźnej rdzy i wstępnie odtłuszczone przy użyciu np. benzyny ekstrakcyjnej. Tak przygotowany spód należy przeglądnąć pod kątem ewentualnych ognisk korozji które już się na nim znajdują. Jeśli zostaną gdzieś odkryte należy przeszlifować je papierem ściernym i pokryć neutralizatorem rdzy. Jeśli naprawa zostanie wykonana w taki sposób, a preparat do ochrony podwozia będzie wysokiej jakości to interwał między kolejną konserwacją nie powinien być krótszy niż pięć do sześciu lat.

Niepokoi fakt, że w dzisiejszych czasach nawet marki premium nie dbają o odpowiednią konserwację samochodów, które ledwo opuściły ich fabryki. Środek do zabezpieczenia podwozia stanowi jedyną ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Równolegle z dbaniem o lakier, chromy i fegi nie zapominaj o niewidocznych, ale równie ważnych podzespołach karoserii swojego auta. Pamiętaj o tym i nie oszczędzaj na preparatach do konserwacji podwozia!

Więcej o właściwym wykorzystaniu produktów dowiesz sie z naszego artykułu: Konserwacja i zabezpieczenie podwozia samochodu krok po kroku