Pasty polerskie do samochodu

Doprowadź swoje auto do olśniewającego blasku!

Pasty polerskie do samochodu

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 1-24 z 67

Strona
na stronę

Produkty 1-24 z 67

Strona
na stronę

Pasta polerska do lakieru samochodowego to produkt, który każdy powinien mieć w swoim garażu. Polerowanie – ręczne lub mechaniczne można wykonać samodzielnie, a pomogą w tym odpowiednie pasty polerskie, a także akcesoria do polerowania. W naszej ofercie znajdziesz zarówno pasty do polerowania lamp, jak i pasty do polerowania lakieru w bardzo atrakcyjnej cenie. Posiadamy produkty wyłącznie renomowanych producentów ścierniw do auto detailing. Pasta polerska to produkt, którego sposób działania jest niezwykle prosty do wyjaśniena. Ścierniwo zawarte w produkcie usuwa niewielką grubość warstwy lakieru bezbarwnego likwidując w ten sposób wszelkie zagłębienia w powłoce i wyrównując powierzchnię. Pasta polerska do lamp wykonuje to samo zadanie na kloszach reflektorów samochodowych. W każdym z przypadków niezbędne jest wykorzystanie siły mechanicznej z wykorzystaniem padów lub futer polerskich. Jesteśmy autoryzowanym sklepem oferującym pasty polerskie do samochodu niemieckiej marki menzerna.

Pasty polerskie – co mamy do wyboru?

Dobór odpowiedniego produktu nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Najważniejsze czym powinien kierować się użytkownik past polerskich jest poziom jego wiedzy i doświadczenia. Początkujący pasjonaci car detailingu powinni zaczynać od lekkościernych produktów i ręcznej aplikacji. Takie podejście uchroni Was przed uszkodzeniem powłoki. Jeżeli masz większe podstawy teoretyczne to zacznij przygodę z korektą lakieru od pasty o średniej mocy działania z wykorzystaniem polerki orbitalnej. Zaawansowani użytkownicy mają do wyboru doatkowo cały szereg agresywnych past polerskich.

Jeśli jesteś niezdecydowanym miłośnikiem detailingu samochodowego i chcesz zacząć dbać w sposób profesjonalny o lakier samochodowy, to polecamy gotowe zestawy past polerskich. Komplety zawierają zarówno agresywną pastę o dużej mocy ścierania, która usunie głębokie rysy, a także szlif po papierze ściernym, pastę o umiarkowanej mocy do mniejszych defektów, a także wykańczającą, dzięki której lakier zyska lustrzaną powierzchnię, jak i głębię koloru. Podobne zestawy past często łączymy z dedykowanymi padami polerskimi.

Jeżeli chciałbyś samodzielnie dobrać pastę polerską to powinieneś kierowac się pewnymi stałymi zasadami, które obowiązują w tej dziedzinie. W przypadku mocnych rys stosowana jest pasta polerska do lakieru heavy cut  w połączeniu z twardym padem lub futrem polerskim. Do średnich rys wybiera się średni pad i pastę medium cut. Pasta do polerowania lakieru final finish usunie mikrorysy w połączeniu z miękkim padem nada ostateczny blask powłoce. Każde polerowanie przy użyciu polerki orbitalnej lub rotacyjnej kończy się ręcznym doocieraniem ścierką z mikrofibry do samochodu. Pasta polerska do lakieru 3w1sprawdzi się do średnich zarysowań, wykończenia połysku do pełnego blasku i nawoskowania powierzchi. Do usuwania mikrorys wystarczy pasta polerska 2w1 z woskiem. Pasta do polerowania lamp to produkt lekkościerne, bezpieczny dla tworzyw sztucznych. Pasta polerska do auta to szerokie pojęcie, inne są produkty przeznaczone do lakierów, a inne do chromu. Produkty do lśniących, ozdobnych elementów karoserii zwykle stosowane są ręcznie z wykorzystaniem ściereczki. 

Pasty Polerskie Menzerna

Jak prawidłowo wykonać polerowanie i skutecznie pozbyć się rys? 

Pasta polerska to produkt relatywnie prosty w użyciu. Najpierw powinieneś umyć i odtłuścić lakier. Następnie dobrać odpowiednie produkty i zdecydować pomiędzy ręcznym lub mechanicznym polerowaniem lakieru. Praca z polerką elektryczną będzie wymagała sprzętu, akcesoriów i doświadczenia.

Aby skutecznie pozbyć się rys, należy dobrać pasty polerskie pod kątem rodzaju defektów lakieru. Należy zwrócić uwagę zarówno na gradację samej pasty polerskiej, jak i pada polerskiego. Nie mając wprawy należy rozpoczynać od mniej agresywnych past, aby nie zniszczyć powłoki lakierniczej. Pasta polerska za każdym razem powinna być odpowiednio dobrana do rodzaju usuwanych defektów, a także powierzchni na której jest używana. Do elementów plastikowych należy stosować mniej agresywne produkty.

Pasta polerska do lakieru może być używana ręcznie lub z wykorzystaniem polerki elektrycznej, a wybór sposobu pracy zależy od doświadczenia osoby, która zajmie się odnawianiem lakieru. Więcej szczegółów na temat polerowania lakieru znajdziesz w naszych poradnikach o padach polerskich i doborze past polerskich. Przekonaj się, że lśniąca powłoka samochodowa pozbawiona rys nie musi wiązać się z dużym wydatkiem i koniecznością pozostawienia auta w warsztacie.