Gotowe kolory

Trwałe lakiery akrylowe w podstawowej palecie kolorów.

Gotowe kolory

Produkty 1-24 z 77

Strona
na stronę

Produkty 1-24 z 77

Strona
na stronę

To jaki lakier został użyty w fabrycznej wersji Twojego samochodu może zostać odczytane przez lakiernika, ale możesz też poradzić sobie z tym samodzielnie. Wystarczy, że znajdziesz tabliczkę znamionową z kodem lakieru i koloru. Zakodowana jest informacja nie tylko o kolorze z palety RAL, ale również rodzaju lakieru. Mając wątpliwości, jak odczytać kolor, wystarczy zajrzeć do poradnika e-lakiernik, albo wykonać zdjęcie i zwrócić się bezpośrednio do obsługi sklepu. W ofercie znajdziesz zarówno akrylowy lakier w sprayu, jak i lakier uretanowy do samochodu.  

Gotowe lakiery samochodowe – Wysokiej jakości produkty, które zagwarantują precyzję pracy  

Nie musisz korzystać z mieszalni lakierów samochodowych i dla konkretnej marki i modelu samochodu możesz wybrać gotowe lakiery samochodowe z palety RAL, w ramach oferty danego producenta. Do dyspozycji masz produkty w sprayu, jak i te dwuskładnikowe, gdzie poza lakierem bazowym otrzymujesz utwardzacz, który musisz zmieszać z bazowym produktem w odpowiedniej proporcji. Warto pamiętać, że dwuskładnikowy lakier uretanowy do samochodu nie wymaga stosowania dodatkowo warstwy lakieru nawierzchniowego, bowiem utwardzacz tworzy już warstwę ochronną. Można oczywiście zdecydować się na gotowy lakier akrylowy i dobrać do niego właściwy lakier typu finish. 

Postępowanie według instrukcji ma znaczenie dla końcowego efektu 

Przed przystąpieniem do pracy powierzchnię lakieru należy zmatowić – przy użyciu papieru ściernego i odtłuścić – z  użyciem zmywacza, wtedy dopiero można przystąpić do pracy. Warto pamiętać, że podkład zwiększa przyczepność lakieru w sprayu, jednak warstwa musi być odpowiednio zeszlifowana, gdyż opracowany fragment nie może się wyróżniać grubością powłoki samochodowej na tle pozostałych części karoserii, niepoddawanych naprawie lakierniczej. Jeśli jednak lakier nie został zdarty do blachy można po oczyszczeniu powierzchni i użyciu odtłuszczacza zacząć lakierowanie. Każda warstwa potrzebuje czasu na przeschnięcie, trzeba też wykonywać pracę w odpowiedniej wilgotności i temperaturze. Precyzja i postępowanie według instrukcji producenta mają znaczenie dla końcowego efektu. Warto również dysponować pistoletem do lakieru w sprayu.