Kody lakierów samochodowych - znajdź kod lakieru swojego auta

 
Alfa Romeo

Alfa Romeo

ALFA ROMEO posiada kilka miejsc w których może być zlokalizowane oznaczenie koloru. W pierwszej kolejności radzimy sprawdzić na krawędzi klapy bagażnika. Jeśli tam nie odnajdziesz srebrnej wlepki to powinna być umieszczona na spodniej części maski pojazdu. Kod koloru ma postać trzech cyfr lub trzech cyfr, ukośnika i drukowanej litery. W tym przykładzie oznaczenie koloru to 693/A.

Audi

Audi

Kod koloru w samochodach marki AUDI zwykle umiejscowiony jest w obrębie przestrzeni bagażnika. Papierowa wlepka często znajduje się wewnątrz tylnego przedziału, pod matą lub w okolicy koła zapasowego. Kod koloru ma postać 3 lub 4 znaków, które najczęściej zaczynają się wielką literą „L”. Jeśli posiadasz książkę serwisową oznaczenie koloru znajduje się na stronie z listą wyposażenia samochodu. Kod z tabliczki ze zdjęcia to LYZL.

BMW

BMW

Oznaczenie koloru w samochodach marki BMW może być zlokalizowane w kilku miejscach. Wlepkę z kodem najczęściej znajdziemy na słupku drzwi kierowcy. W starszych modelach oznaczenie może znajdować się pod maską w miejscu mocowania amortyzatora. Niektóre modele, np. BMW serii 5 kod koloru mają umiejscowione w tylnej części reflektora (miejsce wymiany żarówki) od strony kierowcy. Kod z tabliczki ze zdjęcia to 354.

Chrysler

Chrysler

Kod koloru w samochodach marki CHRYSLER najczęściej znajduje się na dolnej krawędzi drzwi lub pod maską. Poszukaj białej wlepki z oznaczeniem w postaci trzech znaków (umieszczone są na samym dole kartki).

Kod koloru z poniższego przykładu to PBL.

Citroen

Citroen

Oznaczenie koloru w samochodach marki CITROEN w 99 % przypadków znajduje się w okolicach drzwi kierowcy. Wlepka z kodem najczęściej umieszczona jest na słupku drzwi lub na wysokości zawiasów je trzymających. Oznaczenie ma postać 3 lub 4 drukowanych liter. Kod z tabliczki ze zdjęcia to EZRC.

Fiat

Fiat

FIAT posiada kilka miejsc w których może być zlokalizowane oznaczenie koloru. W pierwszej kolejności radzimy sprawdzić na krawędzi klapy bagażnika. Jeśli tam nie odnajdziesz srebrnej wlepki to powinna być umieszczona na spodniej części maski pojazdu. Kod koloru ma postać trzech cyfr lub trzech cyfr, ukośnika i drukowanej litery. W tym przykładzie oznaczenie koloru to 698/A.

Ford

Ford

FORD posiada kilka lokalizacji w których może znajdować się oznaczenie koloru. W przypadku samochodów produkowanych do 2009 roku srebrna, metalowa tabliczka powinna znajdować się pod maską w okolicy belki lub w okolicach drzwi pasażera. W samochodach produkowanych po 2009 roku poszukaj białej lub czarnej, papierowej wlepki w okolicach drzwi pasażera. Kod koloru ma postać dwóch znaków umieszczonych w drugim wierszu lewej kolumny licząc od dołu. W poniższym przykładzie oznaczenie barwy to HF.

Honda

Honda

Oznaczenie koloru w samochodach marki HONDA może znajdować się w dwóch różnych miejscach. W pierwszej kolejności radzimy sprawdzić pod maską w miejscu mocowania amortyzatora. Jeśli tam nie odszukasz białej lub czarnej wlepki to oznacza, że powinna znajdować się na słupku przednich drzwi od strony pasażera. Kod koloru ma postać ciągu znaków, które zwykle rozpoczynają się od dwóch drukowanych liter i czasami rozdzielane są myślnikiem.

W tym przypadku kod koloru to NH-592P.

Hyundai

Hyundai

W samochodach marki HYUNDAI oznaczenie koloru najczęściej umieszczone jest pod maską. Jeżeli nie znajdziesz go w tamtym miejscu, warto przeszukać przestrzeń przy drzwiach kierowcy. Kod koloru znajduje się na czarnej naklejce / tabliczce i ma postać dwóch znaków pisanych wielkimi literami.

W naszym przykładzie kod koloru to H2.

KIA

KIA

W samochodach marki KIA oznaczenie koloru najczęściej umieszczone jest pod maską. Jeżeli nie znajdziesz go w tamtym miejscu, warto przeszukać przestrzeń przy drzwiach kierowcy. Kod koloru znajduje się na czarnej naklejce / tabliczce i ma postać dwóch znaków pisanych wielkimi literami.

W naszym przykładzie kod koloru to 5K.

Lexus

Lexus

W samochodach marki LEXUS oznaczenie koloru powinno znajdować się w okolicach drzwi pasażera. Sprawdź dokładnie miejsca w pobliżu zawiasów, progu i słupka drzwi. Kod koloru znajduje się na czarnej wlepce i ma postać trzech znaków. W tym przypadku za określenie barwy pojazdu odpowiada symbol 1G3.

Mazda

Mazda

Kod koloru w pojazdach marki Mazda ma postać 2 lub 3 znaków (cyfry i litery). Oznaczenie umieszczone jest na metalowej tabliczce, która może znajdować się we wnęce drzwi od strony kierowcy lub pod maską.

W naszym przykładzie kod koloru to SQ.

Mercedes

Mercedes

Oznaczenie koloru w samochodach marki Mercedes może znajdować się w dwóch lokalizacjach. Czarna wlepka lub tabliczka z oznaczeniem koloru najczęściej umieszczona jest na słupku drzwi kierowcy. Jeśli jej tam nie będzie sugerujemy dokładnie przeszukać przestrzeń pod maską samochodu. Kod koloru to zwykle 3 lub 4 cyfry. Kod z tabliczki ze zdjęcia to 590.

MINI

MINI

W samochodach marki MINI oznaczenie koloru najczęściej znajduje się na czarnej naklejce / tabliczce, która umieszczona jest w komorze silnika lub na słupku od strony pasażera. Kod z tabliczki ze zdjęcia to A24.

Mitsubishi

Mitsubishi

Kod koloru w samochodach marki MITSUBISHI zlokalizowany jest pod maską w tylnej części komory silnika. Ma postać 3 lub 4 znaków. W tym przypadku oznaczenie to C06.

Opel

Opel

Oznaczenie koloru samochodów marki OPEL w 90% przypadków znajduje się w okolicach drzwi kierowcy – na progu lub niedaleko zawiasów. W nowszych modelach czarna wlepka z wybitym oznaczeniem koloru może znajdować się przy drzwiach pasażera. W przypadku starszych aut szukaj jej pod maską. Kod koloru ma postać trzech cyfr lub dwóch cyfr i wielkiej litery. Kod z tabliczki ze zdjęcia to 474.

Peugeot

Peugeot

W przypadku większości samochodów marki PEUGEOT wlepkę z oznaczeniem koloru znajdziesz w pobliżu drzwi kierowcy. Przeszukaj próg, słupek i przestrzeń przy zawiasach drzwi. Wlepka z kodem koloru zwykle jest koloru białego, a sam kod ma postać trzech lub czterech znaków pisanych wielkimi literami. Kod z tabliczki ze zdjęcia to KCMC.

Renault

Renault

Oznaczenie koloru w samochodach marki RENAULT zwykle umieszczone jest w okolicach drzwi kierowcy. Sprawdź słupek i próg drzwi w celu odszukania wlepki z kodem koloru. Oznaczenie zwykle ma 4 lub 5 znaków. Kod z tabliczki ze zdjęcia to TENNP.

Rover

Rover

Metalowa tabliczka zawierająca oznaczenie koloru w samochodach marki Rover może być umieszczona w dwóch różnych miejscach. Najczęściej zlokalizowana jest na słupku drzwi kierowcy. Jeżeli nie znajdziesz jej tam nie znajdziesz to powinna być umieszczona pod maską. Kod koloru jest wytłoczony w lewym dolnym rogu tabliczki i ma postać trzech liter.

Oznaczenie w tym przypadku to NAL.

Saab

Saab

Oznaczenie koloru w samochodach marki Saab ma postać 3 cyfr, które czasami zawierają na końcu dodatkową literę. Biała, papierowa wlepka z kodem koloru może być ulokowana w kilku różnych miejscach. W pierwszej kolejności należy sprawdzić słupek i jego okolice od strony drzwi kierowcy. Wlepka może się również znajdować pod maską lub klapą bagażnika.

W naszym przykładzie kod koloru to 261.

Skoda

Skoda

Kod koloru w samochodach marki SKODA zwykle umiejscowiony jest w obrębie przestrzeni bagażnika. Papierowa wlepka często znajduje się wewnątrz tylnego przedziału, pod matą lub w okolicy koła zapasowego. Kod koloru ma postać 3 lub 4 cyfr. Jeśli posiadasz książkę serwisową oznaczenie koloru znajduje się na stronie z listą wyposażenia samochodu.

Kod koloru w tym przykładzie to 9202.

Toyota

Toyota

W celu ustalenia oznaczenia koloru w przypadku samochodów marki TOYOTA należy przeszukać przestrzeń pod maską (np. w miejscu mocowania amortyzatora) i próg drzwi pasażera. Kod koloru ma postać trzech znaków i znajduje się na czarnej lub białej wlepce. W tym przypadku kod koloru to 1G3.

Volkswagen

Volkswagen

Kod koloru w samochodach marki VOLKSWAGEN zwykle umiejscowiony jest w obrębie przestrzeni bagażnika. Papierowa wlepka często znajduje się wewnątrz tylnego przedziału, pod matą lub w okolicy koła zapasowego. Kod koloru ma postać 3 lub 4 znaków, które najczęściej zaczynają się wielką literą „L”. Jeśli posiadasz książkę serwisową oznaczenie koloru znajduje się na stronie z listą wyposażenia samochodu. W tym przypadku kod koloru to LC9X.

Volvo

Volvo

Oznaczenie koloru w VOLVO powinno znajdować się na progu drzwi pasażera lub kierowcy. W niektórych samochodach można je odnaleźć pod maską, np. w miejscu mocowania amortyzatora. Kod koloru ma postać trzech cyfr i znajduje się na wlepce w czarnym kolorze.

Lakier z poniższego przykładu ma oznaczenie 712.