Środki do konserwacji karoserii

Popularny baranek na progi i elementy lakierowane.

Środki do konserwacji karoserii

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 10

na stronę

Produkty 10

na stronę

Profesjonalne produkty do konserwacji karoserii samochodu

Kategoria obejmująca produkty służące do samodzielnej konserwacji karoserii samochodowej. Znajdziesz tutaj baranki do karoserii stosowane przez profesjonalne warsztaty samochodowe i majsterkowiczów. Środek do konserwacji karoserii to produkt, który służy do ochrony progów i podwozia samochodu przed rdzą, zanieczyszczeniami i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Baranki do karoserii dostępne są w klasycznych pojemnikach "pod pistolet" i puszkach spray. Pierwszy rodzaj będzie wymagał posiadania kompresora, a drugi sprawdzi się w punktowych naprawach.

Baranki do karoserii są uniwersalne i mogą służyć zarówno do konserwacji progów jak i podwozia pojazdu. Środek do konserwacji karoserii w przeciwieństwie do klasycznej konserwacji podwozia pozostawia strukturę baranka i może być lakierowany dowolnym systemem lakierniczym.

Jak zachować karoserie samochodu w idealnym stanie?

Każdy samochód jest narażony na działanie szeregu szkodliwych czynników zewnętrznych: wody, chemii, soli drogowej, żwiru, piachu i kamieni. Najturniejszy okres w polskich warunkach pogodowych przypada na zimową porę roku. Blacha i podwozie samochodu mogą korodować ze względu na stały kontakt z wilgocią, śniegiem i mrozem.

Dodatkowo, podczas zimy używana jest sól drogowa, która stanowi chemiczną substancję przyspieszającą proces korozji. Sól drogowa osadza się na karoserii samochodu, a wilgoć powoduje, że substancja ta wnika w pory i szczeliny w powłoce lakierniczej. Jedynym sposobem, który pomoże Ci ochronić pojazd jest przeprowadzenie dokładnej konserwacji karoserii. Każdy odpowiedzialny kierowca powinien zadbać o to, żeby jego auto w tym trudnym czasie było zabezpieczone w odpowiedni sposób. Dobrej jakości baranek do ochrony karoserii idealnie sprawdzi się w tym zadaniu.

Niewłaściwa eksploatacja pojazdu osłabia warstwę ochronną samochodu co może prowadzić do korozji i niszczenia karoserii. Pamiętaj aby regularnie sprawdzać kondycję progów i podwozia. Nawet najlepsza konserwacja karoserii samochodu wymaga odnowienia po kilku latach. Pracę możesz zlecić specjaliście lub wykonać ją samodzielnie zgodnie z poniższą instrukcją. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie produkty potrzebne do profesjonalnej konserwacji samochodu od przygotowania lakieru po nałożenie powłoki ochronnej.

Baranek do konserwacji karoserii - zastosowanie

Konserwacja karoserii samochodu zawsze powinna być dokonana przed nadejściem zimy. Preparaty należy dopasować w zależności od zapotrzebowania, posiadanego sprzętu i umiejętności. Baranki do karoserii w sprayu lepiej nadają się do punktowej regeneracji. Preparaty w pojemniku pod pistolet wymagają posiadania kompresora. Pierwsze stosowane są głównie przez majsterkowiczów, a druge stanowią wybór profesjonalnych warsztatów. Podczas dokonywania zakupu pamiętaj również o tym, że baranki do karoserii są dostępne w kolorach: czarnym, szarym i białym, a każdy z nich może być pokryty lakierem odpowiadającym kolorowi na Twoim samochodzie.

  1. Konserwacja karoserii samochodu polega na dokładnym przygotowaniu odnawianej powierzchni i aplikacji środka antykorozyjnego. W pierwszej kolejności dokładnie sprawdź kondycję naprawianego pojazdu. Usuń starą powłokę i luźną rdzę wykorzystując papier ścierny na sucho. Przedmuchaj obszar i dokładnie go odtłuść. Ewentualne wgniotki i dziury napraw za pomocą szpachlówki lub zestawu naprawczego. W skład reparaturki wchodzi żywica poliestrowa i mata szklana, które pozwolą Ci odnowić niewielkie ubytki w karoserii.
  2. Zanim nałożysz środek ochrony karoserii zabezpiecz naprawiany element za pomocą taśmy papierowej i folii maskującej. Miejsca w których pozostała korozja pokryj za pomocą neutralizatora rdzy, a zdrową blachę za pomocą podkładu epoksydowego. Następnie kolejny raz przedmuchaj i odtłuść podłoże stosując zmywacz silikonowy lub benzynę ekstrakcyjną. Tak przygotowaną powierzchnię możesz pokryć za pomocą środka ochrony karoserii. 
  3. Przed rozpoczęciem pracy zawsze dokładnie wymieszaj zawartość puszki. W zależności od tego z jakiego rodzaju aplikacji korzystasz zamontuj uniwersalny pistolet na pojemniku lub przygotuj puszkę spray. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić natrysk preparatu na kawałku kartonu lub starej gazecie. Dokładnie pokryj naprawiany obszar z odległości 15 do 20 cm. Optymalna grubość preparatu wynosi około 1mm.
  4. Cechą charakterystyczną baranków do konserwacji karoserii samochodowej jest pozostawienie charakterystycznej struktury przypominającej futro baranka. Gęstość i wygląd tej struktury możesz regulować za pomocą pokrętła pistoletu i odległości natrysku. Otrzymaną powłokę po wyschnięciu możesz pomalować dowolnym lakierem samochodowym. Środek ochrony karoserii nie tylko zabezpieczy pojazd, ale również go wygłuszy, dzięki czemu jazda stanie się bardziej komfortowa.