Środki do konserwacji karoserii

Popularny baranek na progi i elementy lakierowane.

Środki do konserwacji karoserii

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 9

na stronę

Produkty 9

na stronę

Profesjonalne produkty do konserwacji karoserii samochodu

Kategoria obejmująca produkty służące do samodzielnej konserwacji karoserii samochodowej. Znajdziesz tutaj baranki do karoserii stosowane przez profesjonalne warsztaty samochodowe i majsterkowiczów. Środek do konserwacji karoserii to produkt, który służy do ochrony progów i podwozia samochodu przed rdzą, zanieczyszczeniami i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Baranki do karoserii dostępne są w klasycznych pojemnikach "pod pistolet" i puszkach spray. Pierwszy rodzaj będzie wymagał posiadania kompresora, a drugi sprawdzi się w punktowych naprawach.

Baranki do karoserii są uniwersalne i mogą służyć zarówno do konserwacji progów jak i podwozia pojazdu. Środek do konserwacji karoserii w przeciwieństwie do klasycznej konserwacji podwozia pozostawia strukturę baranka i może być lakierowany dowolnym systemem lakierniczym.

Jak zachować karoserie samochodu w idealnym stanie?

Każdy samochód jest narażony na działanie szeregu szkodliwych czynników zewnętrznych: wody, chemii, soli drogowej, żwiru, piachu i kamieni. Najturniejszy okres w polskich warunkach pogodowych przypada na zimową porę roku. Blacha i podwozie samochodu mogą korodować ze względu na stały kontakt z wilgocią, śniegiem i mrozem.

Dodatkowo, podczas zimy używana jest sól drogowa, która stanowi chemiczną substancję przyspieszającą proces korozji. Sól drogowa osadza się na karoserii samochodu, a wilgoć powoduje, że substancja ta wnika w pory i szczeliny w powłoce lakierniczej. Jedynym sposobem, który pomoże Ci ochronić pojazd jest przeprowadzenie dokładnej konserwacji karoserii. Każdy odpowiedzialny kierowca powinien zadbać o to, żeby jego auto w tym trudnym czasie było zabezpieczone w odpowiedni sposób. Dobrej jakości baranek do ochrony karoserii idealnie sprawdzi się w tym zadaniu.

Niewłaściwa eksploatacja pojazdu osłabia warstwę ochronną samochodu co może prowadzić do korozji i niszczenia karoserii. Pamiętaj aby regularnie sprawdzać kondycję progów i podwozia. Nawet najlepsza konserwacja karoserii samochodu wymaga odnowienia po kilku latach. Pracę możesz zlecić specjaliście lub wykonać ją samodzielnie zgodnie z poniższą instrukcją. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie produkty potrzebne do profesjonalnej konserwacji samochodu od przygotowania lakieru po nałożenie powłoki ochronnej.

Baranek do konserwacji karoserii - zastosowanie

Konserwacja karoserii samochodu zawsze powinna być dokonana przed nadejściem zimy. Preparaty należy dopasować w zależności od zapotrzebowania, posiadanego sprzętu i umiejętności. Baranki do karoserii w sprayu lepiej nadają się do punktowej regeneracji. Preparaty w pojemniku pod pistolet wymagają posiadania kompresora. Pierwsze stosowane są głównie przez majsterkowiczów, a druge stanowią wybór profesjonalnych warsztatów. Podczas dokonywania zakupu pamiętaj również o tym, że baranki do karoserii są dostępne w kolorach: czarnym, szarym i białym, a każdy z nich może być pokryty lakierem odpowiadającym kolorowi na Twoim samochodzie.

  1. Konserwacja karoserii samochodu polega na dokładnym przygotowaniu odnawianej powierzchni i aplikacji środka antykorozyjnego. W pierwszej kolejności dokładnie sprawdź kondycję naprawianego pojazdu. Usuń starą powłokę i luźną rdzę wykorzystując papier ścierny na sucho. Przedmuchaj obszar i dokładnie go odtłuść. Ewentualne wgniotki i dziury napraw za pomocą szpachlówki lub zestawu naprawczego. W skład reparaturki wchodzi żywica poliestrowa i mata szklana, które pozwolą Ci odnowić niewielkie ubytki w karoserii.
  2. Zanim nałożysz środek ochrony karoserii zabezpiecz naprawiany element za pomocą taśmy papierowej i folii maskującej. Miejsca w których pozostała korozja pokryj za pomocą neutralizatora rdzy, a zdrową blachę za pomocą podkładu epoksydowego. Następnie kolejny raz przedmuchaj i odtłuść podłoże stosując zmywacz silikonowy lub benzynę ekstrakcyjną. Tak przygotowaną powierzchnię możesz pokryć za pomocą środka ochrony karoserii. 
  3. Przed rozpoczęciem pracy zawsze dokładnie wymieszaj zawartość puszki. W zależności od tego z jakiego rodzaju aplikacji korzystasz zamontuj uniwersalny pistolet na pojemniku lub przygotuj puszkę spray. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić natrysk preparatu na kawałku kartonu lub starej gazecie. Dokładnie pokryj naprawiany obszar z odległości 15 do 20 cm. Optymalna grubość preparatu wynosi około 1mm.
  4. Cechą charakterystyczną baranków do konserwacji karoserii samochodowej jest pozostawienie charakterystycznej struktury przypominającej futro baranka. Gęstość i wygląd tej struktury możesz regulować za pomocą pokrętła pistoletu i odległości natrysku. Otrzymaną powłokę po wyschnięciu możesz pomalować dowolnym lakierem samochodowym. Środek ochrony karoserii nie tylko zabezpieczy pojazd, ale również go wygłuszy, dzięki czemu jazda stanie się bardziej komfortowa.