Aplikatory do nakładania wosku

Precyzyjna aplikacja dressingu na dowolnej powierzchni.

Aplikatory do nakładania wosku

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 4

na stronę

Produkty 4

na stronę

Wysokiej jakości aplikatory do dressingu

Aplikator do nakładania dressingów to akcesorium służące do wydajnego stosowania autokosmetyków. Stosujemy je podczas odświeżania deski rozdzielczej, opon, tapicerki lub plastików. Są to zwykle małe akcesoria różnego kształtu wykonane z miękkiego materiału, takiego jak gąbka lub mikrofibra. Najważniejsza ich funkcja polega na równomiernym i wydajnym rozprowadzeniu dressingu na powierzchni odświeżanego elementu bez pozostawiania smug i zacieków.

Aplikatory do nakładania dressingów mogą mieć różne kształty i rozmiary. Rodzaj materiału różni się w zależności od rodzaju powierzchni przeznaczenia. Aplikatory do opon zwykle posiadają kształt przystosowany do profilu opony. Produkty tego typu najczęściej wykonane są z odpowiednio wytrzymałej pianki. Aplikatory do opon czasami posiadają udoskonalenia w formie plastikowej rączki lub osłonki.

Aplikatory z bawełny stosowane są do nakładania dressingów i odżywek we wnętrzu pojazdu. Produkty tego typu najczęściej mają okrągły kształt i brak szwów dzięki czemu są bezpieczne podczas pracy w otoczeniu delikatnych tworzyw typu piano black. Najwygodniejsze aplikatory tego rodzaju posiadają tasiemkę lub kieszonkę do wsuwania ręki.

Właściwości aplikatorów do nakładania wosku

Aplikator do wosku samochodowego zwykle ma kształt okrągłego dysku i wykonany jest z mięciutkiej pianki lub mikrofibry. Jego główną funkcją jest równomierne i wydajne naniesienie powłoki ochronnej. Dobrze zaprojektowany aplikator do wosku nie posiada żadnego szwu na rancie dzięki czemu jest bezpieczny w użyciu na świeżo wypolerowanym lakierze. Najlepszej jakości produkty posiadają wytłoczenie z pianki zapewniające lepszy chwyt.

Czym umyć aplikator po wosku

Na początek pamiętaj aby zawsze stosować akcesoria do mycia samochodu najlepszej jakości. Następnie przestrzegaj kilku dobrych praktyk związanych z ich pielęgnacją.

  • Po wykonanej pracy usuń nadmiar wosku z aplikatora, np. za pomocą ściereczki lub delikatnej szczoteczki.
  • Nie pozostawiaj dressingu w aplikatorze, ponieważ może to prowadzić do jego zatwardzenia i utrudnić późniejsze czyszczenie.
  • Gdy aplikator do wosku lub dressingu wpadnie Ci do piasku - wyrzuć go.
  • Wszelkie aplikatory myj ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem szarego mydła. Następnie dokładnie spłucz aplikator czystą wodą, aby usunąć wszystkie resztki mydlin.
  • Aplikator do wosku lub dressingu stosuj wyłącznie z jednym produktem.