Mierniki grubości lakieru samochodowego

Sprawdź

Mierniki grubości lakieru samochodowego

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 3

na stronę

Produkty 3

na stronę

Miernik grubości lakieru – Narzędzie, dzięki któremu oszczędzisz mnóstwo pieniędzy, nerwów i czasu

Zakup samochodu używanego w naszym kraju to prawdziwa loteria. Kiedy nabędziesz miernik do lakieru, znacznie zwiększysz swoją szansę na wygraną i kupno solidnego egzemplarza. Bez testera grubości lakieru będziesz musiał skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, w którym zapłacisz kilkaset złotych za pobieżne sprawdzenie samochodu i zazwyczaj niezbyt rzetelną opinię. Jeśli nie kupisz miernika grubości lakieru i nie pojedziesz z kupowanym samochodem do serwisu, to zostaną Ci jedynie informacje od sprzedawcy. Szansa, że kupisz sensowny samochód z takim źródłem informacji, jest bliska zeru.

Z przymrużeniem oka traktujesz sprzedawcę, który zapewnia Cię, że samochód nigdy nie był malowany, nie uczestniczył w żadnej kolizji, czy wypadku i ma w pełni oryginalny lakier. Ale nie masz, jak tego sprawdzić. Więc kupujesz ten praktycznie nowy samochód w bardzo okazyjnej cenie i cieszysz się, że udało Ci się wyrwać taką perełkę. Teraz Twój zakup czeka próba.

Albo znajdziesz się w znikomym procencie osób, którym faktycznie udało się znaleźć okazję i kupić sprawne auto z oryginalnym lakierem w dobrej cenie. Albo czekają Cię kłopoty, bo szybko okaże się, że ten oryginalny lakier jednak był naprawiany i to w najtańszy sposób u najgorszego możliwego lakiernika. Przez to szpachla, czy lakier pęka. W efekcie Twój piękny, oryginalny samochód prezentuje się bardzo nieestetycznie i jest wyjątkowo narażony na kolejne problemy lakiernicze. Konieczność naprawy sprawi, że stracisz kilkaset złotych, będziesz miał unieruchomiony samochód na kilka dni i będziesz musiał przeorganizować swój transport. Możesz uniknąć tych wszystkich problemów, jeśli wyposażysz się w miernik grubości lakieru. To proste narzędzie, które spełnia tylko jedno, ale bardzo ważne zadanie.

Do czego służy miernik lakieru?

Do straszenia sprzedawców samochodów. Mierniki lakieru regularnie pozbawiają handlarzy niemałych pieniędzy. To dlatego, że umożliwiają szybką weryfikację stanu lakierniczego pojazdu, który wiele mówi o historii samochodu. Czujnik pomiaru lakieru wskaże Ci grubość powłoki lakierniczej na aktualnie badanym elemencie pojazdu. W ten sposób tester grubości lakieru pokaże Ci, czy samochód ma fabryczną powłokę, czy był już podwójnie malowany, a może ma w danym miejscu grubszą warstwę szpachli. Dzięki temu będziesz na 100% wiedział, z jakim stanem lakieru masz do czynienia i czy sprzedawca mówi prawdę, kiedy przekonuje Cię, że samochód ma w pełni oryginalny lakier. Miernik grubości lakieru sprawi, że poznasz jego faktyczny stan i będziesz miał jasną sytuację zakupową. Albo oglądasz bezwypadkowy samochód, z oryginalnym lakierem, który nie powinien sprawiać żadnych problemów w eksploatacji. Albo oglądasz typowy badziew, naprawiony po taniości, przez który stracisz tylko mnóstwo pieniędzy i nerwów. Wystarczy, że zrealizujesz prostą instrukcję składającą się z 4 kroków i wszystko będzie jasne.

Jak korzystać z miernika lakieru? 4 kroki

1. Dowiedz się, jaką grubość fabrycznego lakieru powinien mieć oglądany przez Ciebie samochód

Możesz znaleźć taką informację na różnorakich forach internetowych. Jeśli tam jej nie znalazłeś, to konieczny będzie kontakt z ASO danej marki. Dopiero kiedy będziesz wiedzieć, jakie wartości grubości powłoki są prawidłowe, możesz przystąpić do pomiarów. Ogóle przyjmuje się, że grubość lakieru fabrycznego mieści się w przedziale 60-200 µm. Przedział 200-300 µm oznacza podwójne lakierowanie. Wyższy wynik jest równoznaczny z poważniejszą naprawą blacharską i obecnością szpachli. Pamiętaj, że są to ogólne wartości i przy każdym samochodzie będzie wyglądało to nieco inaczej.

2. Dokładnie wyczyść sondę testera grubości lakieru

Przed pomiarem starannie oczyść element miernika stykający się z lakierem, czyli sondę. W przeciwnym razie zamiast powłoki lakierniczej zbadasz kurz obecny na sondzie. W takim wypadku nie możesz liczyć na rzetelny pomiar. Ten sam problem dotyczy badanych elementów.

3. Zadbaj o czystość samochodu przed wykonywaniem pomiarów

Badany pojazd nie musi się błyszczeć. Ale musi być względnie czysty. Błoto, czy inne tego typu zanieczyszczenia uniemożliwią Ci zmierzenie grubości powłoki lakieru. Czysta sonda i czysty samochód to dwa obowiązkowe elementy przy korzystaniu z miernika grubości lakieru, jeśli liczysz na rzetelny pomiar warstwy lakierniczej.

4. Dotknij sondą miernika element, który Cię interesuje, a następnie sprawdź wynik i w razie wątpliwości powtórz procedurę pomiarową

Wystarczy, że na chwilę zetkniesz sondę czujnika pomiaru lakieru z badanym miejscem i gotowe. Po kilku sekundach otrzymasz rezultat i będziesz mógł ocenić, jak dany wynik wypada na tle przyjętej normy. Jeśli grubość podana przez czujnik pomiaru lakieru mieści się w określonym zakresie, to przechodzisz do kolejnych kroków badania. Jeśli samochód wygląda w porządku, a miernik mówi, że w danym miejscu jest mnóstwo szpachli, to wykonaj pomiar jeszcze raz. Może się okazać, że zetknąłeś sondę z lakierem w nieprawidłowy sposób i stąd taki dziwny pomiar. Może się również okazać, że lakier został naprawiony po taniości i będziesz mieć z nim problemy. Całą procedurę znacznie ułatwi Ci wybór odpowiedniego miernika grubości lakieru.

Jaki miernik grubości lakieru kupić?

Na rynku znajdziesz magnetyczne i elektroniczne mierniki lakieru. Te pierwsze są znacznie tańsze, ale nie pokazują dokładnych wyników i wymagają znacznie więcej czasu przy sprawdzaniu każdego elementu. Taki zestaw sprawił, że mierniki nazywane magnesem na sprężynce powoli znikają ze sklepów. Znacznie lepszym rozwiązaniem są elektroniczne mierniki do lakieru, które działają na zasadzie ultradźwięków i szybko pokazują wynik z dokładnością do 1 µm. Dzięki temu kompleksowe i dokładne badanie powłoki lakierniczej zajmie Ci jedynie kilkanaście minut.

Druga ważna kwestia to rodzaj sondy. W naszej ofercie znajdziesz mierniki lakieru wyposażone w sondę płaską oraz kulistą. Płaska sonda sprawdza się świetnie na płaskich powierzchniach, ale nieco gorzej radzi sobie z zakrzywieniami. Przy zakrzywionych elementach NEXDIAG ECONOMIC MIERNIK GRUBOŚCI LAKIERU z płaską sondą będzie wymagał kilkukrotnego wykonania pomiaru. Dopiero wtedy uzyskasz rzetelny wynik. Sonda kulkowa, którą oferują mierniki lakieru NEXDIAG PROFESSIONAL oraz NEXDIAG STANDARD PLUS, umożliwia szybki i dokładny pomiar na każdego rodzaju powierzchni. Pierwsze urządzenie to idealne rozwiązanie, jeśli nie liczy się dla Ciebie czas badania lakieru, szukasz czegoś taniego i nie przeszkadza Ci, że miejscami wykonanie dokładnego pomiaru będzie naprawdę trudne. Jeśli wymienione wady Ci przeszkadzają, to postaw na jedno z dwóch urządzeń wyposażonych w bezkompromisową sondę kulkową.

Wybierz miernik grubości lakieru zgodnie z tymi wskazówkami, a kupisz idealne urządzenie spełniające wszystkie Twoje oczekiwania. Skorzystaj z naszej oferty i sprawdź sam!