Woski samochodowe i powłoki

Woski samochodowe i powłoki

Produkty 1-36 z 73

Strona
na stronę

Produkty 1-36 z 73

Strona
na stronę

Odpowiednie zabezpieczenie samochodu przed zanieczyszczeniami zmniejsza częstotliwość korzystania z myjni i chroni lakier. Warto zatem stosować woski samochodowe i powłoki polimerowe, które nadają się nie tylko do pielęgnacji metalu, ale również szkła czy tworzywa sztucznego. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze produkty, wiodących producentów.  

Woski samochodowe i powłoki polimerowe – dobierz produkt do rodzaju i koloru lakieru 

Wśród wosków samochodowych i powłok można znaleźć zarówno pasty, jak i produkty typu quick detailer. W przypadku tych pierwszych kolor wosku koniecznie należy dobrać do powłoki samochodowej. Do białych i jasnych lakierów należy wybrać woski samochodowe i powłoki w jasnym kolorze. Analogicznie do ciemnych, dobiera się ciemne woski. Ponadto w naszej ofercie są woski dopasowane do lakierów akrylowych, ale również te dedykowane do lakierów typu metalic. Przy wyborze produktu istotne znaczenie ma trwałość wytworzonej powłoki hydrofobowej. W zależności od rodzaju użytych polimerów odporność na zabrudzenia ochrona przed szkodliwym promieniowaniem i drobnymi ubytkami może utrzymywać się od dwóch do nawet 12 miesięcy. Każdy kierowca przykładający dużą wagę do detailingu powinien się w takie produkty zaopatrzyć. Przydadzą się również woski do opon samochodowych, które przywracają im wyraźną czarną barwę, a także powłoki hydrofobowe na szyby samochodowe, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo jazdy nawet w przypadku rzęsistej ulewy. Zapewniają odpowiedni poziom widoczności w trudnych warunkach.        

Jak prawidłowo używać wosków samochodowych i powłok ochronnych na opony? 


Niezależnie od tego, na jaki element samochodu używa się wosków samochodowych i powłok, zawsze najważniejsze jest gruntowne mycie samochodu. Uporczywe zabrudzenia należy usunąć przy użyciu glinki samochodowej. Potem można już przystąpić do woskowania lakieru albo też polerowania, a zaraz za nim zabezpieczania woskiem. Produkty należy nakładać cienką warstwą. Do past dołączone są specjalne aplikatory, natomiast płynne woski należy aplikować bezpośrednio na lakier lub szmatką z mikrofibry. W przypadku past należy je dokładnie rozprowadzić i pozostawić na 5-10 minut. Po tym czasie można już wypolerować karoserię na błysk. Zabezpieczając inne powierzchnie, np. opony, również należy najpierw je umyć i osuszyć, a następnie nałożyć cienką warstwę preparatu.