Środki do konserwacji profili zamkniętych

Zadbaj o niewidoczne przestrzenie karoserii.

Środki do konserwacji profili zamkniętych

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 11

na stronę

Produkty 11

na stronę

Korozja to słowo, którego nie chce słyszeć właściciel nowego pojazdu, ale ognisk rdzy chce się uniknąć także w dłużej eksploatowanych samochodach. Niestety z czasem na skutek użytkowania, działania wody, piasku, soli drogowej czy drobnych kamieni, powłoki samochodowe są narażone na uszkodzenia, podobnie jak wszelkie otwory, które znajdują się na karoserii, ale nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka, dlatego warto zdecydować się na konserwację profili zamkniętych.   

Środek do konserwacji profili zamkniętych – jaki wybrać? 

Konserwacja profili zamkniętych jest niezbędną pracą, którą trzeba wykonywać przed zimą, przynajmniej raz na kilka lat, albo wtedy, gdy zauważy się ogniska korozji. Warto zatem sięgnąć po produkty dostępne w naszym sklepie lakierniczym. W naszej ofercie  mamy przyjemność zaprezentować środki do konserwacji profili zamkniętych na bazie wosku i lanoliny. Należy je nakładać zgodnie z wytycznymi producenta. W przypadku wypełnienia zbyt dużą ilością środka nadmiar można zebrać benzyną lakową. Warto podkreślić, że rozcieńczalnik szybko odparowuje, a profile zamknięte w obrębie drzwi, słupków, progów, maski zostają odpowiednio zabezpieczone. Wyparta zostaje zarówno woda, jak i wilgoć. Należy nadmienić, że środek do konserwacji profili zamkniętych nie uszkadza powłoki lakierniczej.         

Jak prawidłowo przeprowadzić konserwację profili zamkniętych? 

Przed przystąpieniem do pracy fabryczne otwory profili zamkniętych należy przedmuchać przy użyciu sprężonego powietrza. W ten sposób można pozbyć się zarówno piasku, soli, jak i innych zanieczyszczeń. Potem należy nałożyć na puszkę ze środkiem specjalną rurkę i połączyć z pistoletem pneumatycznym do mas gęstych. Odpowiednie ciśnienie robocze zapewnia szybkie wypełnienie profili zamkniętych. Pozostaje jeszcze poczekać do wyschnięcia. Czas suszenia wynosi zwykle od 4 do 5 godzin. Taką pracę należy wykonywać najlepiej w garażu, a temperatura, jaka powinna panować w pomieszczeniu to 20 stopni. Dzięki temu można odpowiednio przeprowadzić konserwację profili zamkniętych. Warto pracę powtarzać przynajmniej co 4 lata.