Środki do czyszczenia szyb i lusterek

Krystaliczna przejrzystość to wygoda i bezpieczeństwo podróży!

Środki do czyszczenia szyb i lusterek

Najlepsze kosmetyki do czyszczenia szyb

Czyste szyby i lusterka są niezwykle ważne z perspektywy komfortowej jazdy samochodem. Klarowny widok na drogę i otoczenie to podstawa bezpiecznego podróżowania. Brudne lub zaparowane szyby mogą utrudnić widoczność i zwiększać ryzyko wypadku. Dlatego ważne jest, aby regularnie dbać o mycie lusterek i szyb samochodowych, zwłaszcza przed dłuższą jazdą.

Kosmetyki samochodowe do czyszczenia szyb dostępne w naszej ofercie spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. W naszym sklepie znajdziesz również doskonałe mikrofibry, które nie pozostawią na szkle nawet najmniejszej smugi. Odpowiednia pielęgnacja szyb samochodowych zaczyna się jednak od wybrania preparatu, który spełni nasze oczekiwania. 

Rodzaje środków do mycia szyb samochodowych

Profesjonalny płyn do mycia szyb usuwa brud, kurz i plamy nie pozostawiając przy tym najmniejszej smugi. Preparaty tego typu stosuj na miękkiej, waflowej mikrofibrze, która z łatwością doprowadzi szyby do pełnej przejrzystości. Wystarczy nałożyć płyn do mycia szyb samochodowych na ściereczkę i dokładnie przetrzeć szyby. Mycie lusterek samochodowych przeprowadzisz dokładnie w ten sam sposób.

Specjalną grupę produktów stanowią płyny do mycia szyb z dodatkiem antypary. Preparaty typu 2w1 równocześnie myją szklaną powierzchnię i pozostawiają na niej powłokę zapobiegającą parowaniu. Produkt aplikujemy tak jak klasyczny płyn do mycia szyb samochodowych.

Antypara może stanowić również osobny preaparat pakowany w buteleczkę lub puszkę spray. Powłokę aplikuj na umytą wcześniej szybę za pomocą mikrofibry. Koncentrat zwykle ma bardziej trwałe działanie od preparatów typu 2w1.

Ostatnią grupę preparatów do pielęgnacji szyb stanowią niewidzialne wycieraczki i cleanery służące do dogłębnego oczyszczania szkła. Pielęgnacja szyb samochodowych polega nie tylko na ich regularnym myciu, ale również nakładaniu specjalnych powłok, które poprawiają ich właściwości. Niewidzialna wycieraczka zabezpiecza szybę i tworzy na niej powłokę hydrofobową, która odpycha wodę. Produkt tego typu sprawia, że deszcz zrzucany jest z przedniej szyby po osiągnięciu przez samochód pewnej minimalnej prędkości.

Jak wyczyścić szybę w samochodzie?

Podczas mycia szyb samochodowych stosuj wyłącznie dedykowane produkty i ściereczki z mikrofibry. Szmatki tego typu są delikatne, nie rysują powierzchni i nie pozostawiają smug. Najlepiej wykorzystywać mikrofibry o specjalnej, waflowej strukturze.

Nigdy nie myj szyb w pełnym słońcu lub w gorące dni, ponieważ preparat może szybko wyschnąć i pozostawić smugi. W pierwszej kolejności obficie nanieś płyn do mycia szyb samochodowych na złożoną w pół mikrofibrę i dokładnie przemyj szybę. W drugim etapie dotrzyj pozostałości płynu drugą, suchą stroną szmatki lub nową mikrofibrą,

Antyparę stosuj zgodnie z zalecniami producenta, a podczas nakładania niewidzialnej wycieraczki zawsze pamiętaj o zastosowaniu dedykowanego cleanera. Zastosowanie produktu do dogłębnego oczyszczenia szyby zapewni trwałość i funkcjonalność powłoki.