Neutralizatory rdzy i podkłady epoksydowe na rdzę

Zapomnij o korozji zżerającej Twój samochód!

Neutralizatory rdzy i podkłady epoksydowe na rdzę

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 12

na stronę

Produkty 12

na stronę

Do elementów, które najczęściej ulegają korodowaniu należy podwozie samochodu. Jest ono najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dlatego konieczna jest jego regularna inspekcja i konserwacja, a w przypadku pojawienia się rdzy, jak najszybsze usunięcie problemu. Zależnie od problemu, których chcesz rozwiązać w ofercie sklepu e-lakiernik znajdziesz neutralizator rdzy, podkład epoksydowy i podkład antykorozyjny. Posiadamy rozwiązania nie tylko naszej marki, ale również renomowane produkty szwajcarskiej marki Brunox Epoxy. Jeżeli posiadasz pistolet lakierniczy to zapraszamy do skorzystania z bardziej profesjonalnych, chemoutwardzalnych produktów pakowanych w litrowe i półitrowe puszki. Majsterkowiczów garażowych zachęcamy do spróbowania podkładów w sprayu lub tych nakładanych przy pomocy pędzla.

Neutralizatory rdzy, podkłady epoksydowe - kiedy i jak stosujemy

Neutralizator rdzy to produkt na bazie żywicy epoksydowej, który stosowany jest na miejsca już dotknięte korozją. Można powiedzieć, że jest to podkład epoksydowy na rdzę. Przed jego nałożeniem podłoże należy wcześniej dokładnie oczyścić, a następnie zaaplikować dwie lub trzy cienkie warstwy produktu. Neutralizator rdzy pełni podwójną funkcje - hamuje dalszy rozwój korozji i stanowi doskonały podkład pod szpachlówkę, konserwację podwozia lub lakier samochodowy. Podkład epoksydowy na rdzę stosowany jest podczas naprawiania elementów dotkniętych korozją w mniejszym lub większym stopniu.

Standardowy podkład epoksydowy to produkt, który stosujemy na zdrową blachę, a jego najważniejszą cechą jest podwyższona ochrona antykorozyjna pokrywanego elementu. Preparat posiada bardzo dobrą przyczepność nawet do trudnych powierzchni takich jak aluminium czy stal ocynkowana. Może być również stosowany na stare powłok lakiernicze. Podkład epoksydowy stanowi doskonałą warstwę izolacyjną między metalem a szpachlówką i może być stosowany bez szlifowania metodą "morko na mokro". Żywica epoksydowa zawarta w produkcie sprawia, że pokryty nim materiał posiada ponad dwukrotnie lepszą ochronę antykorozyjną, mechaniczniczną i chemiczną w porónaniu do stanadrdowych podkładów akrylowych. 

Pozbądź się ognisk korozji z miejsc, gdzie najczęściej występuje 

Pojawienie się ognisk korozji jest nieuniknione, gdy naruszona zostanie warstwa lakieru. Bardzo często rdza pojawia się przy wlewie paliwa, na krawędziach, progach drzwi samochodowych, a także przy klapie bagażnika. Korodowanie może dotyczyć także większych elementów i niestety, jeśli zauważone zostało zbyt późno, może doprowadzić do tego, że stary samochód nie będzie nadawał się do jeżdżenia, a co najwyżej na złom. Dlatego też konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków zaradzczych aby nie doprowadzić do czarnego scenariusza. Jeżeli więc zauważycie jakiekolwiek ogniska rdzy, to powinniście zastosować neutralizator rdzy, a także podkład epoksydowy antykorozyjny. Pierwszy z nich to podkład na rdzę do samochodu, a drugi stosowany jest w przypadku zabezpieczania zdrowych elementów. 

Jak pozbyć się rdzy w samochodzie krok po kroku? 

Zanim zastosuje się podkład na rdzę, konieczne jest dokładne mycie samochodu i jego osuszenie. W kolejnym kroku należy pozbyć się luźnej rdzy przy użyciu drucianej szczotki, papieru ściernego o odpowiedniej gradacji lub szlifierki oscylacyjnej. Kiedy już większość rdzy zostanie usunięta, możliwe jest użycie neutralizatora rdzy. Jeśli ognisko korozji dotyczy karoserii, w dalszej kolejności wykonuje się naprawy lakiernicze. W przypadku podwozia po nałożeniu neutralizatora rdzy, można nakładać szpachlówkę lub w przypadku równej powierzchni pokryć obszar dowolnym systemem lakierniczym - lakierem lub barankiem. Trzeba również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu układu wydechowego, hamulców i wahaczy przed nałożeniem środka do konserwacji  podwozia. Wśród wielu produktów z pewnością znajdziecie odpowiedni do antykorozyjnego zabezpieczenia.