Neutralizatory i podkłady na rdzę

Zapomnij o korozji zżerającej Twój samochód!

Neutralizatory i podkłady na rdzę

Produkty 12

na stronę

Produkty 12

na stronę

Do elementów, które najczęściej ulegają korodowaniu należy podwozie samochodu. Jest ono najbardziej narażone na uszkodzenia i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dlatego konieczna jest jego regularna konserwacja, a w przypadku pojawienia się rdzy, jak najszybsze usunięcie problemu. Rekomendujemy neutralizator rdzy i podkład antykorozyjny dostępne w naszym sklepie e-lakiernik w bardzo atrakcyjnych cenach. W naszej ofercie są zarówno produkty naszej marki, jak i innych renomowanych producentów. 

Pozbądź się ognisk korozji z miejsc, gdzie najczęściej występuje 

Pojawienie się ognisk korozji jest nieuniknione, gdy naruszona zostanie warstwa lakieru. Bardzo często rdza pojawia się przy wlewie paliwa, na krawędziach, progach drzwi samochodowych, a także przy klapie bagażnika. Korodowanie może dotyczyć także większych elementów i niestety, jeśli zauważone zbyt późno, może doprowadzić do tego, że stary samochód nie będzie nadawał się do jeżdżenia, a co najwyżej na złom. Dlatego też konieczne jest podjęcie odpowiednich środków. Jeżeli więc zauważycie jakiekolwiek ogniska rdzy, to powinniście zastosować neutralizator rdzy, a także podkład epoksydowy antykorozyjny. Warto wiedzieć, że neutralizują one ogniska, ale też tworzą warstwę ochronną. 

Jak pozbyć się ognisk korozji krok po kroku? 

Zanim zastosuje się podkład na rdzę, konieczne jest dokładne mycie samochodu i jego osuszenie. W kolejnym kroku należy pozbyć się widocznej rdzy przy użyciu drucianej szczotki, papieru ściernego o odpowiedniej gradacji lub szlifierki oscylacyjnej. Kiedy już większość rdzy zostanie usuniętej, możliwe jest użycie neutralizatora rdzy. Jeśli ognisko korozji dotyczy karoserii, w dalszej kolejności wykonuje się naprawy lakiernicze. W przypadku podwozia po nałożeniu neutralizatora rdzy, który nie jest produktem 2w1, można użyć podkładu antykorozyjnego. Trzeba również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu układu wydechowego, hamulców i wahaczy przed nałożeniem środka do konserwacji  podwozia. Wśród wielu produktów z pewnością znajdziecie odpowiedni do antykorozyjnego zabezpieczenia.