Preparaty do usuwania owadów z karoserii

Zapomnij o uporczywych zabrudzeniach organicznych.

Preparaty do usuwania owadów z karoserii

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 8

na stronę

Produkty 8

na stronę

Bez względu na to jak bardzo uważasz w czasie jazdy, ślady po owadach prędzej czy później pojawią się na karoserii Twojego samochodu. Pozostałości insektów zauważysz głównie na przedniej części samochodu: zderzaku, szybie, grillu i lusterkach. Zarówno piana aktywna jak i tradycyjny szampon samochodowy słabo radzą sobie z tego typu zabrudzeniami. Rozwiązanie problemu stanowi sktueczny w działaniu płyn do usuwania owadów. Wystarczy nanieść dedykowany produkt za pomocą butelki z atomizerem, pozostawić na kilka minut i spłukać wodą pod ciśnieniem.

Środki do usuwania owadów sprawdzą się także w przypadku innych zanieczyszczeń organicznych: soków z drzew, pyłków, ptasich odchodów lub błota. W ofercie sklepu e-lakiernik.net znajdziesz wyłącznie skuteczne i bezpieczne w użyciu preparaty do usuwania owadów. 

Czym usunąć owady i ptasie odchody z samochodu?

Każdy kierowca doskonale zna negatywne emocje powstałe na widok ptasich odchodów pozostawionych na karoserii jego ukochanego pojazdu. Biało-brązowe ślady na masce, dachu czy przedniej szybie skutecznie psują radość z jazdy jeszcze zanim wsiądziesz do wnetrza samochodu. Ptasie odchody ze względu na ich szkodliwy wpływ na lakier bezbarwny trzeba usuwać w możliwie najszybszym tempie. Na szczęście płyn do usuwania owadów i środków organiczncyh łatwo poradzi sobie z tym zadaniem. W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty rozlewane do butelek z atomizerem różnej pojemności, aerozole i jednorazowe chusteczki nasączane chemią myjącą.

Środki do usuwania owadów w atomizerze lub puszce spray są niezwykle łatwe w użyciu i praktyczne w przechowywaniu. Wystarczy spsikać czyszczoną powierzchnię, odczekać kilka minut i spłukać brud pod ciśnieniem. Preparat tego typu powinien znaleźć się w garażu każego właściciela samochodu. 

Ciekawą odmianę stanowią jednorazowe chusteczki nasączone płynem do usuwania zanieczyszczeń organicznych. Szmatki tego typu bez problemu zmieszczą się w każdym schowku samochodowym. Praktyczne opakowanie sprawi, że będziesz mógł z nich skorzystać zawsze gdy na samochodzie znajdą się ptasie odchody lub nadmiar owadów. Pozostałości wystarczy spłukać na myjni bezdotykowej i karoseria znów będzie miała nienagannie schludny wygląd. Chusteczki zawierające płyn do usuwania owadów idealnie sprawdzą się podczas każdego wyjazdu i dalszej podróży.

Płyny do usuwania owadów to absolutny niezbędnik dla osób podróżujących z przyczepą kempingową czy też kamperem. Pasjonaci karawaningu często przemieżają tysiące kilometrów w trakcie których ich pojazdy zbierają na siebie szereg organicznych zanieczyszczeń. Podobnie sprawa ma się z miejscami postojowymi pod drzewami na których najczęściej parkowane są przyczepy kempingowe i kampery. Stojący tam pojazd zbiera na siebie szereg organicznych zanieczyszczeń już po kilku pierwszych dniach pobytu. Odpowiedni środek do usuwania owadów pozwoli usunąć tego typu brud zanim jeszcze wtopi się w lakier i powłokę kampera.

Środki do usuwania owadów przydadzą się przy gruntownym myciu karoserii

Przed przystąpieniem do gruntownego mycia samochodu warto najpierw pozbyć się uporczywych zabrudzeń organicznych. W pierwszym etapie czyszczenia, jeszcze przed aplikacją piany aktywnej należy zastosować płyn do usuwania owadów. Preparat aplikuj grubą warstwą bezpośrednio na zabrudzony element. Odczekaj kilka minut i obficie spłucz resztki wodą z węża lub myjki ciśnieniowej. Warto podkreślić, że środek do usuwania owadów osłabia działanie wosków i powłok ochronnych. Nigdy nie pozostawiaj chemii czyszczącej na karoserii dłużej niż kilka minut i nigdy nie pracuj w pełnym słońcu. Dzięki temu środek do usuwania owadów będzie w pełni bezpieczny dla lakieru, elementów plastikowych, chromów ozdobnych i uszczelek wykonanych z gumy.

Środki do usuwania owadów są niezwykle ważnym elementem pielęgnacji samochodu. Ich zużycie wzrasta szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Latające insekty takie jak muchy, komary czy chrząszcze mogą mocno przykleić się do karoserii, a ich resztki po jakimś czasie staną się trudne do usunięcia. Zbyt długo przylegające pozostałości po owadach mogą naruszyć powłokę lakierniczą samochodu. Odpowiedni preparat najlepiej stosować podczas każdego mycia ręcznego i opłukiwania samochodu na myjni bezdotykowej.

Usuwanie owadów z karoserii i z przedniej szyby samochodu jest nie tylko kwestią estetyki, ale także bezpieczeństwa. Obecność śladów po insektach może ograniczać pole widzenia kierowcy. Płyn do usuwania owadów pomoże w błyskawicznym pozbyciu się zabrudzeń organicznych. Wystarczy szybka aplikacja produktu, spłukanie na myjni bezdotykowej i widoczność będzie przywrócona do prawidłowego poziomu.

Środek do usuwania owadów to rozwiązanie niedrogie, niosące za sobą szereg korzyści dla każdego kierowcy. Usuwanie owadów z samochodu może sprawić, że oprócz dbania o jego zewnętrzny wygląd zapewnimy sobie bezpieczeństwo na drodze. Usuwanie owadów czy ptasich odchodów to szybka i przyjemna praca pod warunkiem, że posiadasz odpowiedni produkt z naszej oferty.