Materiały BHP do lakierowania samochodu

Materiały BHP do lakierowania samochodu

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 1-24 z 35

Strona
na stronę

Produkty 1-24 z 35

Strona
na stronę

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa w lakierni - na co zwrócić uwagę?

Lakiernia samochodowa to miejsce pracy, w którym pracownicy narażeni są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z używanymi materiałami, narzędziami i chemią samochodową. Dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie zasad BHP przy wykonywaniu prac lakierniczych. Identyczne zasady bezpieczeństwa stosuj w amatorskiej, garażowej pracy.

 • Szczególną zasadą w pracy z lakierami i rozpuszczalnikami jest ochrona układu oddechowego. W lakierni samochodowej konieczne jest stosowanie specjalnych masek ochronnych, które zabezpieczą płuca przed wdychaniem szkodliwych pyłów i gazów. 
 • Kolejną z zasad jest dbanie o ochronę skóry. W pracy z lakierami niezbędna jest odpowiednia odzież ochronna lakiernicza w tym stosowanie rękawiczek i kombinezonu.
 • BHP przy wykonywaniu prac lakierniczych wymaga również ochrony oczu. Pracownicy powinni nosić specjalne okulary, które zabezpieczą wzrok przed działaniem szkodliwych pyłów lub kropelek farby.
 • Kolejną z zasad w pracy z lakierami jest zachowanie porządku w miejscu pracy. Lakiery, rozpuszczalniki i inne materiały łatwopalne muszą być przechowywane w specjalnych puszkach z dala od źródeł ognia i światła słonecznego. Akcesoria lakiernicze takie jak pistolety, powinny być przetrzymywane na odpowiednich stojakach. 
 • W lakierniach samochodowych szczególnie ważne jest utrzymywanie czystości. Takie podejście wynika z potrzeby zapobiegania pożarom oraz wypadkom związanym z przemieszczaniem się po nierównym i śliskim podłożu. BHP przy wykonywaniu prac lakierniczych zakłada możliwie najwyższy stopień czystości i suchości otoczenia.
 • Pracownicy lakierni powinni pracować w odpowiednio oświetlonych pomieszczeniach. Jasne oświetlenie umożliwia precyzyjną pracę i minimalizuje ryzyko wypadków.
 • Pracownicy lakierni samochodowych powinni regularnie uczestniczyć w szkoleniach BHP w lakiernii, aby na bieżąco poznać nowe metody i procedury bezpieczeństwa pracy.


BHP w lakierni - Te produkty musisz posiadać w swojej lakierni

 • Maski lakiernicze są niezbędne w pracy w każdym pomieszczeniu zamkniętym. Stosuj je zarówno w profesjonalnym serwisie jak i podczas pracy w przydomowym garażu. Najważniejsza podczas pracy z lakierami jest ochrona układu oddechowego. Maska lakiernicza wyposażona w odpowiednie filtry węglowe stanowi niezbędny element BHP w lakiernii. 
 • Rękawice nitrylowe zabezpieczą skórę dłoni przed szkodliwym działaniem lakierów i rozpuszczalników. Poza dbaniem o zdrowie pełnią jeszcze funkcję estetyczną. Zarówno lakier samochodowy jak i konserwacja jest trudna do domycia z skóry dłoni.
 • Podstawowa odzież ochronna lakiernicza składa się z odpowiedniego kombinezonu lakierniczego. Lekki, oddychający materiał i luźny krój sprawiają,  że obecność kombinezonu nie jest odczuwalna w trakcie pracy. Odzież ochronna lakiernicza chroni skórę ciała i głowy przed zabrudzeniem szkodliwą chemią.
 • Okulary ochronne są bardzo przydatne w trakcie lakierowania pojazdów. Warto zabezpieczyć wzrok przed