Środki do czyszczenia silnika

Zadbaj o serce swoich czterech kółek.

Środki do czyszczenia silnika

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 2

na stronę

Produkty 2

na stronę

Bez wątpienia dbałość o serce każdego pojazdu jest niezwykle ważna, wszak bez sprawnego silnika nigdzie nie pojedziemy. Ale na jego sprawność wpływają nie tylko regularne przeglądy, czy uzupełnianie oleju zapobiegającemu nadmiernemu tarciu, ale również czyszczenie silnika. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze produkty do czyszczenia, które sprawią, że serce samochodu będzie wyglądać jak nowe i będzie mniej podatne na awarie dzięki usunięciu zanieczyszczeń.   

Dlaczego warto pamiętać o czyszczeniu silnika? 

Z punktu widzenia kierowcy czyszczenie silnika jest bardzo ważną kwestią. Na pewno pamięta o tym każdy detailer, który nawet spoglądając pod maskę chce widzieć czysty samochód. Większa estetyka to nie jedyny powód, dla którego warto czyścić silnik, bowiem można oczyścić i udrożnić niezbędne otwory odpowietrzające, a przy okazji czyszczenia można zauważyć usterki albo wyciekające płyny. Zatem zaglądanie pod maskę co jakiś czas i czyszczenie silnika jest ważne.      

Jak umyć silnik przy użyciu profesjonalnych środków?

Czyszczenie silnika należy przeprowadzić w sposób prawidłowy, aby nie poczynić więcej szkód niż pożytku. Nigdy nie można myć silnika rozgrzanego, bowiem może to doprowadzić, chociażby do pęknięcia głowicy. Należy zabezpieczyć przewody wysokiego napięcia, rozdzielacz i inne elementu układu zapłonowego np. przy użyciu folii spożywczej. Przydatna może być też taśma lakiernicza. Zabezpieczyć należy alternator, komputer sterujący i skrzynkę z bezpiecznikami. Od akumulatora odłącza się klemy, a baterię można wyjąć albo osłonić na czas czyszczenia. Nie można zamoczyć także filtra powietrza. Potem można już przystąpić do właściwej pracy i tu sprawdzą się dostępne w naszym sklepie niezawodne środki do czyszczenia silnika. Świetnie usuwają plamy po smarach i oleju, a dodatkowo są bezpieczne dla uszczelek. Po użyciu aktywnej piany trzeba ją ostrożnie spłukać, a następnie osuszyć silnik do tego celu można użyć kompresora albo puszki ze sprężonym powietrzem. Mając odpowiednie doświadczenie można myć silnik samodzielnie, jednak początkujący powinni pozostawić tę pracę fachowcom.