Smary

Nasmaruj i zabezpiecz ruchome elementy!

Smary

Produkty 9

na stronę

Produkty 9

na stronę

Piszczące paski klinowe, elementy łożyskowane czy zgrzytające zawiasy w drzwiach samochodowych, zawilgocone przewody zapłonowe – wszystkie te problemy i wiele innych można usunąć przy użyciu smaru samochodowego w sprayu pozbawionego silikonów i skutecznie zabezpieczającego przed zabrudzeniami i korodowaniem metalowych elementów ruchomych. W naszej ofercie dostępne są smary także do sprzętu sportowego czy uniwersalne do wielu zastosowań.  

Smar samochodowy – niezastąpiony nie tylko do samochodu 

W każdym garażu i warsztacie powinien znajdować się niezawodny penetrator – smar samochodowy, który można wykorzystać również do konserwacji zamków, pił, sprzętu ogrodowego, metalowych narzędzi, odkręcania zardzewiałych śrub czy wyregulowania pracy zawiasów i prowadnic. Warto podkreślić, że nasz sklep lakierniczy w ofercie również posiada tzw. suche smary sprawdzające się do elementów, na których nie może pozostać brudząca powierzchnia, a jednak wymagają zabezpieczenia przed nadmiernym tarciem i zapewnienia płynności pracy mechanizmu. Dotyczy to nie tylko elementów metalowych, bo środki z polimerami teflonowymi, a także pozbawione silikonów i teflonu często nadają się także do konserwacji mechanizmów z tworzywa sztucznego. Można poprawić płynność mechanizmu wyciągania pasa samochodowego, a także zabezpieczyć przed niszczącym działaniem wilgoci uszczelki czy wycieraczki. Ponadto dzięki smarom można  poprawić płynność mechanizmu zasłaniania rolet czy żaluzji.  

Zadbaj odpowiednio o swój jednoślad, czyli konserwacja elementów rowerowych 


Zabezpieczenie elementów metalowych roweru przed korozją, zapewnienie prawidłowej pracy mechanizmu napędowego czy hamulcowego, a także odpowiedniej pracy amortyzatorów jest niezbędne. Dlatego w naszej ofercie smarów można znaleźć smar do łańcucha rowerowego. Produkty renomowanych producentów zapewniają pozbycie się resztek starego smaru i odpowiednie zabezpieczenie łańcucha. Odpowiednim środkiem można zabezpieczyć także linki przerzutki czy sworznie. W ofercie znalazł się także smar do amortyzatorów, dzięki któremu przedłuża się ich trwałość.