Smary samochodowe i rowerowe

Nasmaruj i zabezpiecz ruchome elementy!

Smary samochodowe i rowerowe

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 16

na stronę

Produkty 16

na stronę

Piszczące paski klinowe, skrzypiące elementy łożyskowane, zgrzytające zawiasy w drzwiach samochodowych lub zawilgocone przewody zapłonowe – wszystkie te problemy sprawiają, że czujemy dyskomfort podczas codziennego korzystania z naszych pojazdów. Na szczęście źródło problemu, czyli brak odpowiedniego smarowania elementów możemy usunąć przy użyciu smaru samochodowego w sprayu. Produkt pozbawiony silikonów cechuje się tym, że skutecznie zabezpiecza przed zabrudzeniami i korodowaniem metalowych elementów ruchomych. Smar samochodowy suchy PTFE znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie tłuste ślady nie są pożądanie. W naszej ofercie dostępne są również smary do rowerów czy produkty uniwersalne przeznaczone do wielu zastosowań. Sprawdź preparaty dzięki którym zapomnisz o ciężko chodzących zawiasach, nieprzyjemnych tarciach i drażniących ucho dźwiękach.

Smar samochodowy – niezastąpiony nie tylko do samochodu 

W każdym garażu i warsztacie powinien znajdować się niezawodny penetrator – smar samochodowy, który można wykorzystać również do konserwacji zamków, pił, sprzętu ogrodowego, metalowych narzędzi, odkręcania zardzewiałych śrub czy wyregulowania pracy zawiasów i prowadnic. Uniwersalna formuła tego produktu poprawia pracę i chroni wszelkie metalowe konstrukcje. Klasyczny smar samochodowy - penetrator w puszce spray wykonuje szereg zadań: zmaruje, czyści, wypiera wodę i konserwuje. Aerozol tego typu może być stosowany do góry dnem co gwarantuje pełne wykorzystanie zawartości produktu.

Nasz sklep lakierniczy w ofercie również posiada również suche smary PTFE przeznazone do elementów na których nie może pozostać brudząca powierzchnia. Produkt tego typu stosujemy wszędzie tam gdzie praca mechanizmu musi być płynna i zabezpieczona przed nadmiernym tarciem. Smary samochodowe z polimerami teflonowymi nadają się do elementów metalowych, a także konserwacji mechanizmów wykonanych z tworzywa sztucznego.

Suchy smar teflonowy znajdzie szereg zastoswań w samochodzie - zapewni płynność działania mechanizmu wciągania pasa samochodowego, zabezpieczy uszczelki czy wycieraczki przed niszczącym działaniem wilgoci. Produkt sprawdzi się także w szeregu domowych zastosowań - zapewni doskonałą pracę zawiasów drzwiowych, prowadnic półek, mechanizmów zasłaniania rolet i żaluzji. Specjalny zawór produktu umożliwia nanoszenie środka w dowolnym ustawieniu puszki, a przedłużana dysza ułatwia precyzyjną aplikację nawet w wąskie szczeliny. Każdy majsterkowicz szukający jednego, uniwersalnego rozwiązania powinien zaopatrzyć się w suchy smar PTFE.

Zadbaj odpowiednio o swój jednoślad, czyli konserwacja elementów rowerowych 

Smar do roweru jest podstawowym preparatem niezbędnym do jego konserwacji. Zależnie od rodzaju może pełnić kilka zasadniczych funkcji. Odpowiednio dobrany smar rowerowy zadba o zabezpieczenie elementów metalowych przed korozją, zapewni prawidłową pracę mechanizmu napędowego czy hamulcowego, a także zadba o prawidłową pracę amortyzatorów. Niezdecydowanym użytkownikom polecamy skorzystanie z gotowych zestawów w których dobraliśmy produkty niezbędne do zabezpieczenia wszystkich wymienionych części roweru.

Jeżeli wiesz czego szukasz to w naszej ofercie znajdziesz smar do roweru niemal każdego rodzaju. Posiadamy wyłącznie markowe produkty niemieckich, szwajcarskich i włoskich producentów. W portfolio produktów znajdziesz penetrator którym wyczyścisz wszelkie machanizmy, dedykowany smar do łańcucha rowerowego oraz smar do amortyzatorów rowerowych.

W pierwszej kolejności za pomocą penetratora pozbądź się resztek starego smaru i oczyść smarowany mechanizm. Następnie wykorzystaj smar do łańcucha rowerowego konfekcjonowany w klasycznej buteleczce z wąskim, precyzyjnym lejkiem do oszczędnej aplikacji produktu. Podobnie postępuj z mechanizmem napędu i korbą. Najpierw wyczyść elementy z użyciem penetratora, a następnie aplikuj dedykowany smar do roweru.

Odpowiednim środkiem można zabezpieczyć także linki przerzutki czy sworznie. W ofercie naszych profesjonalnych produktów znajdziesz także dedykowany smar do amortyzatorów. Produkt w bezpieczny sposób zapewni ich sprawne tłumienie i przedłuży ich trwałość. Jeżeli chcesz również zadbać o swoją karoserię, koniecznie sprawdź nasz środek do konserwacji karoserii.