Produkty do lakierowania samochodu

Samodzielnie zregeneruj rysy i drobne uszkodzenia lakieru.

Produkty do lakierowania samochodu

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 1-24 z 518

Strona
na stronę

Produkty 1-24 z 518

Strona
na stronę

Kategoria lakierowanie obejmuje asortyment związany z regeneracją uszkodzeń powłoki lakierowej samochodu. Podstawową część naszej oferty stanowią lakiery samochodowe, które dorabiamy pod kolor każdego auta, a ich wysoka jakość potwierdzona jest przez tysiące zadowolonych klientów. Ponadto znajdziesz tutaj szereg materiałów pomocniczych: szpachlówki, podkłady, odrdzewiacze, aerozole w gotowych kolorach, konserwacje samochodowe, folie w sprayu, powłokę uretanową, materiały maskujące i środki ochrony pracy. Innymi słowy wszystko to co będzie Ci potrzebne w trakcie wykonywania naprawy.

Odśwież swój samochód z wykorzystaniem sprawdzonych lakierów samochodowych naszej marki! Każdy posiadacz starszego auta wie jak bardzo otarcia, rysy, odpryski i większe uszkodzenia psują humor w trakcie codziennego korzystania z pojazdu. Nie musisz jednak inwestować sporych środków w naprawę w profesjonalnym serwisie. Wystarczą dobrze dobrane rozwiązania, wolne sobotne popołudnie i trochę zręczności, a lakier w wysłużonym samochodzie znów będzie lśnił dawnym blaskiem.

Posiadacze nowych pojazdów zwykle cieszą się nienagannym wyglądem powłoki lakierniczej. Niemniej, nawet kilkuletnie samochody potrafią nosić ślady po kamieniach, rysy i odpryski. Warto zniwelować je z wykorzystaniem naszych sprawdzonych rozwiązań takich jak zaprawki lakiernicze. Dbanie o lakier pojazdu powinno wejść w nawyk od pierwszego dnia w którym opuścił on salon samochodowy.

Samodzielne lakierowanie samochodu

Za pomocą dostępnych na stronie e-lakiernik produktów, samodzielne lakierowanie samochodu jest jak możliwie łatwe, efektywne i trwałe! Nasza marka oferuje nie tylko produkty, ale również wiedzę niezbędną do ich prawidłowego wykorzystania. Malowanie samochodu to skomplikowanne zadanie, ale maksymalnie ułatwiamy je za pomocą merytorycznych poradników dostępnych na stronie. Ponadto każdy produkt marki e-lakiernik zawiera dokładną instrukcję użycia wraz z czasami schnięcia. Lakierowanie samochodu to proces, który ma na celu usunięcie defektów i przywrócenie pięknego wyglądu naszego samochodu. Na początek przygody z renowacją powłoki lakierniczej polecamy skorzystanie z zaprawek samochodowych. Niemal każdy posiadacz auta posiada rysy i odpryski w karoserii pojazdu. Lakier zaprawkowy pozwoli szybko i trwale usunąć podobne uszkodzenia bez szczególnych umiejętności manualnych i wprawy w majsterkowaniu.

Należy pamiętać, że trwałość naprawy zapewnią wyłącznie odpowiednio dobrane materiały lakiernicze. Możesz skorzystać z gotowych zestawów naprawczych w których znajdziesz wszystkie niezbędne do naprawy elementy. Możesz również kompletować produkty zgodnie ze swoją wiedzą i indywidualnymi potrzebami. Przede wszystkim, jeśli chcemy wykonać lakierowanie samochodu w sposób trwały, należy zainwestować w wysokiej jakości podkład lakierniczy, takich marek jak e-lakiernik, Ranal, Motip czy HML. Dobry podkład pod lakier to podstawa, która daje przyczepność lakieru nawierzchniowego i zapewnia trwałość naprawy. Inny produkt wykorzystasz w przypadku lakierowania starej powłoki lakierniczej lub blachy a inny w przypadku odnawiania plastikowego zderzaka. Konserwacja karoserii oraz miejsca dotknięte korozją również wymagają stosowania odpowiednich gruntów takich jak neutralizator rdzy.

Następnie będziesz potrzebował lakier samochodowy w odpowiednim dla siebie kolorze i opakowaniu. Lakiery mieszamy na podstawie marki samochodu, jego rocznika oraz kodu koloru. W naszej ofercie znajdziesz zaprawki lakiernicze nakładane pędzelkiem lub lakiery spray przeznaczone do odnawiania większych powierzchni.  Część najbardziej popularnych lakierów samochodowych przygotowaliśmy w ofercie gotowych kolorów.

W przypadku lakierowania błotnika przyda się jedna puszka lakieru spray, natomiast lakierowanie dachu lub lakierowanie maski będzie wymagało przynajmniej dwóch puszek w kolorze samochodu. Na koniec naprawy nową powłokę zabezpieczysz z wykorzystaniem klaru, czyli lakieru bezbarwnego w sprayu. Nadaje on połysk powłoce oraz stanowi długotrwałą warstę ochronną.

Produkty dostępne na stronie e-lakiernik to najlepsze w swojej kategorii materiały lakiernicze dostępne na naszym rynku. Wśród nich znajdziesz asortyment zarówno te do samodzielnego lakierowania samochodu, jak i do konserwacji i pielęgnacji karoserii. Warto zadbać o to, aby zregenerowana powłoka zachowała swoją jakość i nienaganny wygląd na długo. Poza lakierami samochodowymi oraz podkładami lakierniczymi dostępne są odrdzewiacze, szpachle samochodowe, wypełniacze, produkty konserwacyjne, guma w sprayu, rozpuszczalniki, materiały BHP, kleje, masy oraz środki pomocnicze. Innymi słowy znajdziesz u nas wszystko co potrzebne do tego aby lakierowanie samochodu zakończyło się trwałym sukcesem.

Przygotowanie do lakierowania

Malowanie samochodu to praca która wymaga szczególnych warunków i przygotowania. Dotyczy to zarówno otoczenia, samochodu jak i osoby wykonującej renowację karoserii. Należy zadbać o suche, ciepłe, wolne od kurzu i silikonu otoczenie. Miejsce pracy powinno być również dobrze wentylowane i osłonięte od wiatru. W przypadku jeśli pracę wykonujesz w pomieszczeniu zamkniętym koniecznie zadbaj o odpowiednią maskę lakierniczą. Pamiętaj również o zabezpieczeniu dłoni za pomocą odpowiednich rękawiczek. Otoczenie pracy koniecznie zabezpiecz z wykorzystaniem folii maskującej lub starych gazet. Elementy poboczne odetnij za pomocą taśmy lakierniczej i papieru maskującego.

Naprawiana powierzchnia musi być wolna od brudu, luźnej rdzy i starego, łuszczącego się lakieru. Odnawianą powłokę należy przeszlifować papierem ściernym oraz odtłuścic z wykorzystaniem zmywacza silikonowego lub benzyny ekstrakcyjnej. Dopiero tak oczyszczoną i przygotowaną powierzchnię można potraktować szpachlówką, neutralizatorem rdzy lub podkładem lakierniczym. Przestrzeganie tych zasad oraz instrukcji użycia zawartych na etykietach produktów zapewni bezpieczeństwo i trwałość naprawy.

Sprzęt do lakierowania samochodów

Zawodowi lakiernicy w swojej pracy wykorzystują pistolety lakiernicze, odpowiednie kompresory oraz szereg specjalistycznego sprzętu. W amatorskiej pracy należy korzystać przede wszystkim z profesjonalnych rozwiązań służących ochronie zdrowia. Pamiętaj o korzystaniu z okularów ochronnych, rękawiczek jednorazowych oraz półmasek lakierniczych z filtrami węglowymi. W celu łatwiejszej pracy z wykorzystaniem puszek spray polecamy korzystanie z uchwytu do aerozoli. Produkt ten sprawia, że tradycyjny aerozol może być wykorzystany w wygodny, zbliżony do pistoletu lakierniczego sposób. Uchwyt zapewnia wygodne trzymanie lakieru i równomierne prowadzenie natrysku.

Jeśli planujesz samodzielnie odświeżyć lakier swojego samochodu i szukasz środków które w tym pomogą to lepiej nie mogłeś trafić! Zapoznaj się z kompleksową ofertą e-lakiernik i dobierz produkty odpowiednie do problemu który chcesz rozwiązać. Portfolio naszych rozwiązań złożone jest wyłącznie z markowych produktów co gwarantuje pewność efektu, bezpieczeństwo pracy i skuteczność naprawy!