Materiały maskujące do lakieru

Udana praca to czysta praca!

Materiały maskujące do lakieru

199,00 zł do darmowej dostawy!

Produkty 9

na stronę

Produkty 9

na stronę

Czego używać do maskowania auta?

Materiały maskujące są niezbędne podczas wykonywania niemal każdej pracy lakierniczej. Ich głównym zadaniem jest ochrona otoczenia i elementów niepodlegających naprawie. Odpowiednio dobrane materiały maskujące do lakierowania dają gwarancje czystej pracy. W naszej ofercie znajdziecie materiały zabezpieczające każdego rodzaju. Posiadamy folie ochronne do lakierowania, taśmy maskujące, taśmy liniowe oraz folie malarskie z taśmą, czyli wyroby łączące dwóch produktów. Wszystkie materiały maskujące z naszego sklepu cechuje najwyższa jakość.


Maskowanie przy lakierowaniu samochodu - na co zwrócić uwagę?

Lakierowanie samochodu jest złożonym procesem, który wymaga odpowiedniego przygotowania i precyzji. Materiały zabezpieczające powinny zostać dobrane zgodnie z wielkością obszaru, który będzie podlegał naprawie. Jeżeli samochód stoi w garażu to niezbędne jest zastosowanie folii ochronnej na całej jego podłodze. Do mniejszych zaprawek wystarczy sama taśma lakiernicza. Większe elementy chroń z wykorzystaniem antystatycznej folii malarskiej z taśmą. 

Taśma liniowa to szczególny rodzaj materiału do maskowania samochodu. Produkt o różnych szerokościach zapewnia równe linie podczas tworzenia wzorów w malowanych pracach lakierniczych. Taśmy liniowe podobnie jak zwykłe taśmy lakiernicze posiadają specjalny klej który nie pozostawia śladów na naprawianej powierzchni.


Jak prawidłowo maskować części samochodu przy malowaniu?

Materiały maskujące do lakierowania wymagają odpowiednio przygotowanej powierzchni. Upewnij się, że samochód jest czysty i pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń, takich jak kurz czy brud. Takie podejście zapewni odpowiednią przyczepność podłoża dla taśmy i folii ochronnej.

Jeśli na samochodzie jest stara, uszkodzona powłoka lakieru, musisz ją usunąć przed nałożeniem nowego. Można to zrobić poprzez szlifowanie ręczne lub mechaniczne za pomocą papieru ściernego o odpowiedniej gradacji. Dopiero po zakończeniu tego etapu pracy możesz stosować materiały maskujące.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich materiałów makujących. Taśma malarska z folią jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Materiały zabezpieczające możesz również skompletować samodzielnie. Wszystkie taśmy dostępne w naszej ofercie posiadają doskonały klej, który idealnie nadaje się do napraw lakierniczych. Przed rozpoczęciem pracy pamiętaj o wyborze szerokości odpowiedniej do wielkości naprawianego elementu. Następnie połącz taśmę z folią lub papierem maskującym i ruszaj do pracy!