Wiadro z separatorem do brudu - czyste auto bez rys

Wiadro z separatorem do brudu - czyste auto bez rys

Z tego wpisu dowiesz się:

  • jak zapobiec zarysowaniom karoserii podczas mycia samochodu;
  • czym jest separator do brudu i jak z niego korzystać;
  • na czym polega mycie samochodu "na dwa wiadra";
  • jakie środki i akcesoria poza separatorem do brudu warto zastosować podczas mycia auta.

mycie samochodu - ręcznie czy na myjni?

Mycie samochodu - ręcznie czy automatycznie?

Wizyta w automatycznej myjni samochodowej to wygodny, szybki sposób na utrzymanie auta w czystości. Maszyny jednak często pozostawiają po sobie „pamiątki” w postaci tzw. swirli – okrągłych rys na karoserii, niemożliwych do usunięcia bez profesjonalnej usługi lakiernika. Można uniknąć ich myjąc auto ręcznie – owszem, podobne uszkodzenia pojawiają się także i wtedy, jednak przy zastosowaniu odpowiedniej techniki i akcesoriów utrzymasz lakier swojego auta w doskonałym stanie. Warto zadbać o tę czynność, by jak najdłużej cieszyć się estetycznym wyglądem samochodu i oszczędzić sobie wydatków związanych z naprawą karoserii.

 

wiadro z separatorem brudu Good Stuff

wiadro z separatorem do brudu e-lakiernik.net

Mycie samochodu „na dwa wiadra”

Przy myciu auta najlepiej posłużyć się rękawicą z mikrofibryrękawica mikrofibra e-lakiernik.net – jest ona wygodniejsza w użytkowaniu, niż tradycyjne ścierki, a jej delikatny materiał ogranicza ryzyko mechanicznego uszkodzenia lakieru. Praktycznym rozwiązaniem jest także użycie dwóch wiader: jednego napełnionego rozcieńczonym szamponem i drugiego z zimną wodą, przeznaczoną do płukania rękawicy. Dzięki temu na bieżąco będziesz usuwać z niej ostre drobinki piasku, żwiru czy innych zanieczyszczeń, które mogłyby zarysować lakier.

Więcej na temat tej metody dowiesz się z naszego poradnika na temat ręcznego mycia samochoduręczne mycie samochodu - akcesoria i porady.

Separator do brudu - praktyczne akcesorium do mycia auta

Wiadro do płukania rękawicy dobrze jest wyposażyć w separator do brudu, znany także pod angielską nazwą Grit Guard. Ma on formę okrągłego sitka z łopatkami powstrzymującymi wirowanie wody, umieszczanego na dnie wiadra. W momencie płukania brudnej rękawicy separator odfiltrowuje zanieczyszczenia i zbiera je pod sitkiem, utrzymując pozostałą wodę w czystości. Dzięki temu możesz za każdym razem dokładnie oczyścić rękawicę. Separator ułatwia także pozbycie się drobinek zalegających głęboko we włosiu rękawicy – wystarczy w tym celu mocniej potrzeć ją o żeberka sitka.

Nasz sklep jako jeden z niewielu w Polsce posiada w swojej ofercie zestawy wiader z oryginalnym, amerykańskim pierwowzorem separatoru brudu - Grit Guard® w komplecie. Doskonała konstrukcja, sztywny, mocny plastik, idealne wymiary - to wszystko kryje się pod patentem o numerze 7,025,880.

 

Menzerna wiadro do mycia auta z separatorem brudu e-lakiernik

 

Aby mieć pewność, że wybrany separator pasuje rozmiarem do wiadra, najlepiej kupować oba elementy w zestawie. Praktyczne rozwiązanie proponuje swoim klientom Good Stuff: zestaw kosmetyków samochodowychGood Stuff kosmetyki samochodowe e-lakiernik.net zawiera niezbędną "chemię" i komplet akcesoriów do mycia auta, w tym specjalne wiadro do płukania i dopasowany do niego separator do brudu.

e-lakiernik środki do mycia karoserii

Auto bez rys: co poza separatorem do brudu?

 

Aby uchronić lakier przed zarysowaniem, warto zacząć mycie samochodu od usunięcia grubszych zanieczyszczeń osadzonych na karoserii (piasek, błoto, plamy oleju czy smaru). Najlepsze efekty przynosi tu zastosowanie piany aktywnejjak rozcieńczyć pianę aktywną w pianownicy?, o której przeczytasz więcej w naszym artykule. Warstwa piany aktywnejpiana aktywna w sklepie e-lakiernik.net zmiękczy i rozpuści zalegające zabrudzenia, które „zejdą” wraz z preparatem przy jego spłukiwaniu.

Znaczenie ma także środek, którego używamy do właściwego mycia samochodu. Konsystencja specjalnych szamponów samochodowychszampony samochodowe e-lakiernik.net zapewnia myjce lepszy poślizg, co dodatkowo zapobiega powstawaniu rys. Dedykowane szampony samochodowe nadają karoserii ładnego połysku i nie pozostawiają zacieków po wyschnięciu lakieru.

wiadro z separatorem e-lakiernik.net

Zastosowanie wymienionych wyżej środków i akcesoriów, w tym wiadra z separatorem do brudu daje Ci pewność, że Twój samochód zawsze będzie prezentował się jak spod igły!