Jak lakierować puszką spray - 6 wskazówek.

Jak lakierować puszką spray - 6 wskazówek.

Jak lakierować sprayem -
6 najważniejszych zasad.


Przygotowanie Powierzchni Przed Lakierowaniem

Przygotuj Powierzchnię

Przed przystąpieniem do lakierowania powierzchnia musi być dokładnie przygotowana. Usuń stare resztki lakieru i odłuść naprawiany obszar. Pamiętaj o zamaskowaniu pobliskich elementów. Sprawdź etykietę aerozolu, żeby dowiedzieć się, jak przygotować podłoże dla danego produktu.

Zapewnij Odpowiednią Temperaturę

Zadbaj o odpowiednią temperaturę pracy

Idealna temperatura pracy mieści się w zakresie 20-25°C. Nigdy nie dokonuj natrysku lakieru w pełnym słońcu. Pracuj w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku. Unikaj lakierowania w dużej wilgotności.

Dokładnie Wymieszaj Zawartość Puszki

Wymieszaj zawartość puszki

Zawartość pigmentów lakieru samochodowego musi być bardzo dokładnie wymieszana. Przed użyciem energicznie wstrząśnij puszką przez około 2 minuty (dwie kulki w pojemniku muszą być dobrze słyszalne).

Natrysk Wykonuj z Odległości 25cm

Zadbaj o optymalną odległość natrysku

Przed wykonaniem właściwego natrysku zrób test lakieru na dowolnym, metalowym elemencie (np. denko od słoika). Optymalna odległość puszki od lakierowanego obszaru to 25-30cm. Taki odstęp pozwoli uniknąć zacieków i przyciemnienia koloru.

Lakieruj na Zmianę w Kierunku Prawo-Lewo i Góra-Dół

Dokonaj natrysku w prawidłowy sposób

Spray zawsze trzymaj pionowo. Nałóż dwie lub trzy cienkie warstwy lakieru z odstępami 2-3min. Natrysk powinien być dokonany "na krzyż". Pierwszą warstwę lakieru nałóż od lewej do prawej strony, a następną prowadząc puszkę z góry do dołu.

Oczyść Dyszę

Oczyść dyszę, aby wykorzystać spray w przyszłości

Po zakończeniu pracy w celu oczyszczenia zaworu rozpylającego obróć puszkę "do góry nogami". Naciśnij na chwilę dyszę usuwając pozostałości lakieru znajdującego się w zaworze.