Jak zregenerować reflektory samochodowe w 3 Krokach?

Jak zregenerować reflektory samochodowe w 3 Krokach?

Jak Zregenerować Reflektory Samochodowe w 3 Krokach?

W poniższej fotorelacji pokażemy jak sprawić, aby stare i zużyte lampy w Twoim aucie wyglądały i świeciły jak nowe. W celu przeprowadzenia pełnego procesu regeneracji reflektorów będziesz Ci potrzebny nasz Zestaw do Odnowy Lamp Samochodowych, polerka elektryczna (lub wiertarka, wkrętarka wysokoobrotowa, szlifierka) i 2 godziny wolnego czasu.

Zrób To Sam!


W poradniku na temat Regeneracji Reflektorów Samochodowych Wykorzystano:

e-lakiernik Zestaw Do Odnowy Lamp Samochodowych


PRZYGOTOWANIE LAMP 

Przed przystąpieniem do procesu regeneracji reflektorów samochodowych dokładnie umyj oraz osusz przednie lampy i pobliskie miejsca. Następnie zabezpiecz lakierowane i plastikowe elementy za pomocą dołączonej do zestawu taśmy maskującej. Jeśli nie masz dużej wprawy z szlifowaniem (polerowaniem) najlepiej będzie, jeśli krawędzie zderzaka pokryjesz dwoma lub trzema jej warstwami. Na szczęście dołączona do naszego zestawu taśma ma długość 50 metrów i na pewno jej nie zabraknie ;)

Przygotowanie Reflektorów Samochodowych do Regeneracji


KROK 1 - SZLIFOWANIE

Przed rozpoczęciem szlifowania reflektorów samochodowych wrzuć wszystkie krążki ścierne do miski z wodą na pięć minut. Przykręć głowicę amortyzującą do polerki. Jeśli posiadasz wiertarkę lub wkrętarkę zamocuj do niej dołączony do zestawu trzpień z gwintem M14. Przyczep do rzepu głowicy pierwszy krążek papieru ściernego o gradacji 800. Jeśli Twoje reflektory nie są mocno zniszczone i posiadają tylko lekkie zamglenia to możesz rozpocząć proces od gradacji 1200 lub 1500.

Głowica Amortyzująca z Przymocowanym Krążkiem Ściernym


KROK 1 - SZLIFOWANIE

Szlifowanie jest najważniejszym krokiem podczas procesu regeneracji reflektorów samochodowych. To od tego etapu zależy, czy usuniemy z powierzchni lampy wszystkie możliwe do usunięcia defekty i czy efekt naprawy będzie równomierny na całej powierzchni. Z powyższych względów należy szczególnie przyłożyć się do tego etapu pracy. Pamiętaj aby stosować obroty nie przekraczające 600 obr./min, używaj średniej siły nacisku i staraj się równo prowadzić krążek ścierny. 

Szlifowanie Reflektora Samochoowego


KROK 1 - SZLIFOWANIE

Reflektor szlifujemy spokojnym, płynnym ruchem od strony lewej do prawej, zwracając szczególną uwagę na zachowanie ostrożności podczas dojeżdżania do krawędzi lampy. Podczas pracy pamiętaj o tym, że papierowa taśma ochroni plastikowy zderzak tylko przed lekkimi obtarciami. Jeśli będziesz roztargniony to przetniesz taśmę i narobisz większych szkód niż będzie pożytku z całej zabawy. Jednak nie przejmuj się na zapas - na pewno opanujesz płynne ruchy już przy pierwszym podejściu. 

Szlifowanie Reflektora Samochoowego


KROK 1 - SZLIFOWANIE

Podczas pracy pierwszą gradacją papieru przesuwaj głowicę w kierunku poziomym (prawo-lewo), a przy kolejnym krążku zmień ruch na pionowy (góra-dół). Postępuj tak z każdą zmianą gradacji papieru ściernego. W pierwszych etapach możesz zaniepokoić się tym, jak bardzo reflektor stanie się matowy...Szlifowanie Reflektora Samochoowego


KROK 1 - SZLIFOWANIE

...ale już przy zastosowaniu gradacji papieru 1500 i 2000 zacznie na nowo przypominać przejrzysty klosz. Szlifowanie powinno objąć całą powierzchnię lampy i w zależności od jej powierzchni trwać od 3-5 minut dla każdego rodzaju krążka ściernego. Uwaga: W trakcie pracy co jakiś czas spryskuj reflektor wodą.

Szlifowanie Reflektora Samochoowego


KROK 2 - POLEROWANIE

Polerowanie reflektorów samochodowych to etap w którym usuniesz zmatowienia powstałe po pierwszym etapie pracy. Nakręć dołączony do zestawu pad polerski na gwint polerki (szlifierki, wiertarki, wkręterki) i za pomocą patyczka z naszego zestawu nałóż niewielką ilość pasty polerskiej z pojemniczka oznaczonego "KROK 2"

Polerowanie Reflektorów Samochodowych


KROK 2 - POLEROWANIE

Rozprowadź pastę polerską na całej powierzchni reflektora wykorzystując możliwie najwolniejsze obroty jakimi dysponuje Twoje urządzenie. Podczas pierwszego przejazdu nową gąbką polerską nałóż trochę więcej pasty niż przy kolejnych powtórzeniach. Zrób tak ze względu na to, że podczas rozpoczęcia pracy danym padem polerskim w piankę wsiąknie sporo produktu.

Polerowanie Reflektorów Samochodowych


KROK 2 - POLEROWANIE

Rozpocznij polerowanie reflektorów samochodowych używając średniej siły nacisku i nie przekraczając 2000 obr./min. Reflektor poleruj na przemian ruchem poziomym i pionowym, aż do momentu w którym pasta polerska zmieni się z mlecznej na szklistą. Usuń resztki pasty za pomocą płynu do szyb lub rozcieńczonego preparatu do mycia naczyń. Proces powtarzaj aż do uzyskania zadowalającego efektu, czyli usunięcia wszelkich mikrorys po papierze ściernym.

Polerowanie Reflektorów Samochodowych


KROK 3 - KONSERWACJA Z FILTREM UV

Wymyj dokładnie resztki pasty polerskiej z powierzchni lampy za pomocą dowolnego płynu do odtłuszczania powierzchni (środek do mycia szyb, rozcieńczony płyn do mycia naczyń, alkohol izopropylowy). Nałóż niewielką ilość środka do konserwacji reflektorów oznaczonego symbolem "KROK 3" na miękką szmatkę. Rozprowadź filtr na całej przestrzeni lampy i docieraj aż do uzyskania idealnie przejżystej powierzchni.

Konserwacja Lampy Filtrem UV

Gotowe! Regeneracja reflektorów została zakończona z wzorowym efektem. Nam cały proces zajął dwie godziny na komplet, ale nie przejmuj się, jeśli Tobie będzie potrzeba trochę więcej czasu. Nie spiesz się, postępuj zgodnie z tym poradnikiem, a Twoje lampy będą wyglądały i świeciły tak jak w dniu w którym auto opuszczało fabrykę.