Jak rozcieńczyć pianę aktywną w pianownicy?

Jak rozcieńczyć pianę aktywną w pianownicy?

Rozcieńczanie piany aktywnej w pianownicy PA


 

mycie auta pianą aktywną - zalety

Skoncentrowane preparaty do mycia karoseriiśrodki do mycia auta e-lakiernik samochodowej (i nie tylko) mogą być używane za pomocą ręcznych spryskiwaczy lub pianownic mocowanych do pistoletów myjek ciśnieniowych. Sposoby te gwarantują najbardziej ekonomiczne wykorzystanie produktu i jego wygodną aplikację.

aktywna piana rozcieńczanie

Nasi klienci często zwracają się do nas z pytaniami dotyczącymi sposobu rozcieńczania pian aktywnych. W poniższej fotorelacji zaprezentujemy krótki poradnik na temat używania lancy typu PA z przykładowym środkiem myjącym.


Krok 1: przygotuj lancę do pianownicy i środek myjący

Przygotuj pianownicę, upewniając się, że zbiornik został wypłukany po wcześniej stosowanych w nim środkach. Lepiej uniknąć sytuacji, w której delikatny lakier pokryty naturalnym woskiem zostanie potraktowany mocnym środkiem do mycia TIR-ów, który wcześniej znajdował się w pojemniku ;)

lanca do pianownicy pa - przygotowanie


Krok 2: sprawdź proporcje rozcieńczenia piany aktywnej

Informacje dotyczące stosunku, w jakim powinno się rozcieńczać koncentrat myjący z wodą, znajdziesz na etykiecie preparatu. Odczytasz tam również pH produktu i wszelkie inne uwagi związane ze stosowaniem danego środka - koniecznie się z nimi zapoznaj! Bezpieczeństwo podczas pracy z użyciem chemii to podstawa.

e-lakiernik piana aktywna poradnik

W przypadku prezentowanej przez nas piany myjącej Tenzi Neutral Clear Foampiana aktywna Tenzi Neutral Clear Foam e-lakiernik zalecane przez producenta proporcje mieszania z wodą wynoszą od 1:10 (1 część piany na 10 części wody) do 1:100. 

Większe stężenia koncentratu piany będą stosowane w zimowym okresie, na trudnejsze zabrudzenia lub na trwałe, odporne na chemię powierzchnie.

Mniejszych stężeń preparatu używamy w lecie, podczas usuwania lżejszych zabrudzeń z karoserii samochodu. Mniejsza zawartość chemii będzie również wskazana w sytuacjach, gdy preparat stosujemy na delikatnej powierzchni lub na lakier pokryty woskiem czy powłoką ochronną.

proporcje rozcieńczania piany aktywnej


Krok 3: Uzupełnij zbiornik na aktywną pianę ciepłą wodą

Wypełnij zbiornik czystą, ciepłą wodą do odpowiedniego poziomu - w naszym przypadku uzupełniliśmy go do kreski na wysokości 300ml miarki. Woda może być również zimna, ale każdy produkt myjący będzie lepiej pracował w ciepłym roztworze.

rozcieńczanie piany aktywnej wodą


Krok 4: wlej koncentrat piany aktywnej do zbiornika

Do zbiornika zawierającego 300ml wody dolewamy 300ml koncentratu środka myjącego. Otrzymaliśmy 600ml mieszanki o proporcjach 1:1 (roztwór roboczy 50%).

piana aktywna do samochodu - zastosowanie


Producent środka Tenzi Neutral Clear Foam zaleca stosowanie roztworu od 1:10 (10%) do 1:100 (1%). Dlaczego więc tak słabo rozcieńczyliśmy naszą pianę?

Wyjaśnienie: każda lanca dodatkowo rozcieńcza chemię zawartą w zbiorniku strumieniem wody przechodzącym przez pistolet. Lance typu PA umożliwiają regulację rozcieńczenia podawanej chemii od 1:5 do 1:10. 

Jeżeli więc nasz 50% roztwór lanca rozcieńczy jeszcze pięciokrotnie, to otrzymamy 10% roztwór roboczy. 

Jeżeli ilość podawanej chemii rozcieńczymy 10-krotnie, otrzymamy 5% roztwór roboczy.

pianownica pa e-lakiernik


Krok 5: zamocuj pianownicę do pistoletu

Zbiornik z pianą wkręcamy do lancy, którą następnie mocujemy do pistoletu myjki. Pokrętło zamontowane w pianownicy pozwoli nam w wygodny sposób regulować ilość podawanej chemi.

Ostatecznie w każdej chwili możemy zdecydować, czy nałożymy na samochód pianę o większym (10%) lub mniejszym (5%) stężeniu!

mocowanie pianownicy do pistoletu


Krok 6: nałóż pianę aktywną na samochód

Pianę nakładamy na suchy samochód, zaczynając od dolnej części pojazdu, a kończąc na górnej. Radzimy nie spłukiwać brudu drogowego z samochodu przed nałożeniem środka myjącego - piana będzie nam wtedy spływała z mokrej i oczyszczonej karoserii. 

aktywna piana nakładanie


Krok 7: pdczekaj kilka minut, aby piana mogła wykonać swoją pracę

Rozpuszczanie brudu to zadanie, które może zająć środkom myjącym do kilku minut. Czas, w jakim piana powinna leżeć na karoserii samochodu lub innej powierzchni zależy od użytego koncentratu temperatury otoczenia i rodzaju usuwanych zabrudzeń. 

Uwaga! Nigdy nie dopuszczaj do całkowitego wyschnięcia jakiejkolwiek piany na karoserii.
W słoneczne, gorące dni spłukuj pianę szczególnie szybko, a samochód myj w zacienionym miejscu. 

mycie auta pianą aktywną - porady e-lakiernik