Jaki zapach do samochodu będzie najlepszym wyborem?

Jaki zapach do samochodu będzie najlepszym wyborem?

Na rynku jest całe mnóstwo produktów, mających na celu wypełnić zapachem wnętrze auta. Są profesjonalne zapachy do samochodu, perfumowane, o wyrafinowanych liniach zapachowych. Są też proste, najtańsze, w formie nawilżanych zapachem kartoników. Do wyboru do koloru. Samochodowy odświeżacz powietrza może mieć różne formy – dotyczy to kształtu, wyglądu zewnętrznego, sposobu przenoszenia linii zapachowej, jak również samego doboru składników perfum.

Wybór zapachu do samochodu przeanalizujemy później, na razie skupimy się na podstawowych kwestiach.

Dlaczego warto stosować zapachy do samochodu?

Dlaczego warto stosować zapachy do samochodu?

Dlaczego warto? Z wielu powodów.

 • Zapach samochodowy podkreśla czyste, zadbane wnętrze samochodu. Tak samo, jak zapach perfum podkreśla elegancję człowieka.
 • Zapach samochodowy może być skojarzony z perfumami, jakich kierowca używa na co dzień. Zapach do samochodu może współgrać z linią zapachową perfum czy też wody toaletowej, stosowanej przez właściciela pojazdu na co dzień.
 • Pachnące wnętrze auta uprzyjemnia podróż.
 • Zastosowanie ładnego zapachu jest ukoronowaniem pracy przy sprzątaniu i kosmetyce wnętrza auta.
 • Bez względu na wiek, kierowca i pasażerowie czują się, jakby podróżowali nowym autem.
 • Pachnące wnętrze jest kolejnym dowodem na to, że kierowca dba o swoje auto.
 • Dobry zapach samochodowy maskuje niemiłe wonie, dochodzące z zewnątrz. Może to być rozgrzany asfalt albo inne niemiłe zapachy.

Jak długo utrzymuje się zapach w samochodzie?

Jak długo utrzymuje się zapach w samochodzie?

Zależy to od czterech czynników.

 • Pierwszy – od jakości perfum samochodowych i od tego, jaką technikę przechowywania zapachu wybrał producent. Najtrwalsze zapachy do auta mają formę płynnych perfum z atomizerem, stopniowo uwalnianych olejków, albo nawilżanych odpowiednio dobranych drewienek. Im więcej olejków czy prawdziwych perfum wysokiej klasy – tym zapach jest trwalszy, a jego zużycie jest wolniejsze.
 • Drugi czynnik mający wpływ na trwałość zapachu to miejsce, w którym zapach jest umiejscowiony. Zamontowanie zapachu samochodowego przy nawiewach i częste korzystanie z nich na pewno będzie powodować, że zapach będzie rozprowadzał się szybciej, ale równocześnie, będzie zużywał się szybciej. Także nasłonecznienie i stopień nagrzania wnętrza auta mają wpływ na przyspieszenie uwalniania zapachów, a co za tym idzie, szybkość ich zużywania.
 • Trzeci czynnik to sposób rozpakowywania zawieszek (stopniowe odsłanianie folii), albo inny sposób regulacji uwalniania zapachu (np. odkręcanie perfum). W zależności od tego, jaką zapach samochodowy ma formę.
 • Jest też czwarty czynnik, o którym niestety również trzeba wspomnieć. Jeśli wnętrze auta jest czyste, wywietrzone, pozbawione niemiłych woni, to wystarczy niewielka ilość dobrych perfum samochodowych, aby skutecznie zaromatyzować wnętrze auta na dłużej.

Jeśli z kolei wnętrze samochodu jest niezadbane, to nawet duża ilość perfum o bardzo mocnym zapachu nie pomoże.

Ponadto perfumy będą się „gryźć” z nieprzyjemnymi woniami, w efekcie powodując powstanie wyjątkowo nieprzyjemnego połączenia.

Co może powodować nieprzyjemne zapachy we wnętrzu samochodu? Rzadko dezynfekowana klimatyzacja samochodowa, zabrudzone nawiewy, zawilgocone wnętrze auta, uszkodzone uszczelki, przepuszczające do środka zapachy z zewnątrz, woń zwierząt przewożonych w aucie, zabrudzona tapicerka i wiele innych.

Jakie są najczęstsze błędy przy wyborze zapachów do samochodu?

Jakie są najczęstsze błędy przy wyborze zapachów do samochodu?
 • Kierowanie się tylko ceną – zakup najtańszego zapachu samochodowego powoduje, że już po 2 – 3 dniach ten przestaje pachnieć.
 • Kierowanie się rekomendacjami innych osób. To, że komuś innego podoba się zapach kwiatowy, nie oznacza, że ktoś inny go polubi. Każdy człowiek nieco inaczej odbiera poszczególne wonie. To, co jest dla jednej osoby miłe, dla innej może być męczące, albo drażniące.
 • Wybór typowych, popularnych zapachów, takich jak cytryna, czy wanilia. Wanilia i cytryna są idealne do ciasta i deserów. Nie zawsze sprawdzają się we wnętrzu auta. A w dodatku czasami tanie odświeżacze do samochodu w ogóle nie przypominają zapachu prawdziwej wanilii.
 • Zakup zapachu do samochodu bez zwracania uwagi na jego wygląd. Luksusowe zapachy do samochodu są pięknie wykonane i dodatkowo podkreślają urok wnętrza auta. W dodatku często można je łatwo uzupełniać. Tymczasem standardowe zawieszki zapachowe nie zawsze stanowią ozdobę auta. Tak samo, jak kwiatki z tworzywa, zapachy w formie wiatraczka lub turbosprężarki.

Perfumy Samochodowe Fresso

Jak wybrać najlepszy zapach do swojego samochodu?

Jak wybrać najlepszy zapach do swojego samochodu?

Wybór zapachu do samochodu powinien opierać się o następujące zasady:

 • Wybór linii zapachowej – takiej, która jest przyjemna dla danego kierowcy. Warto czytać opisy. Luksusowe zapachy samochodowe są zazwyczaj dokładnie opisane. Wystarczy sobie wyobrazić ich zapach.
 • Zwrócenie uwagi na trwałość. Zawieszki zapachowe na bazie nasączanych listków papieru lub materiału są najmniej trwałe. Bardziej trwałe są produkty płynne, stopniowo uwalniane. Najbardziej trwałe – prawdziwe perfumy (to najbardziej trwały zapach do samochodu), często łączone z elementami drewnianymi, które powodują stopniowe uwalnianie zapachu. W przypadku tanich zapachów samochodowych, najtrwalsze są te w formie żelu. Uwalniają one stopniowo zapach, równocześnie zmniejszając objętość.
 • Dopasowanie wyglądu zapachu samochodowego do wnętrza auta. Elegancki zapach samochodowy, w formie szklanej butelki, czy też opakowania z drewna i szkła, będzie pasować do każdego auta. Zwłaszcza limuzyny. Z kolei tanie zapachy, np. w formie puszek z żelem, można „zamaskować” umieszczając je w tylnej części auta (za kanapą pasażerów) albo w innym, mało widocznym miejscu.

O czym warto pamiętać?

 • Niektóre aromaty mogą wywierać niewłaściwe działanie na kierowcę. Mogą powodować rozdrażnienie, senność, albo ciągły głód (w przypadku wanilii, cynamonu, czy innych zapachów, stosowanych w kuchni).
 • Zapach musi być subtelny, a nie intensywny. Zbyt duża intensywność może powodować zmęczenie, irytację i bóle głowy.
 • Są ludzie, którzy mogą kojarzyć pewne zapachy z nieprzyjemnymi sytuacjami z życia. To działanie podprogowe. Warto unikać takich zapachów w aucie i w ogóle, w życiu.

Jak dbać o zapach w samochodzie?

 • Najlepsze zapachy samochodowe znajdziesz w sklepie e-lakiernik. To luksusowe zapachy samochodowe, w formie drewnianych zawieszek i szklanych perfum z atomizerem. Cechują się niezwykłą trwałością i perfekcyjnie dobranymi liniami zapachowymi (Gentelmen, Dark Delight, Snow Pearl i wiele innych). Ich eleganckie opakowania będą stanowić ozdobę wnętrza każdego pojazdu.
 • Wybierz odpowiedni zapach dla siebie i ciesz się nim przez bardzo długi czas.
 • Umieść zapach w bezpiecznym miejscu, z dala od promieni słonecznych. Zawieszkę drewnianą możesz umieścić przy lusterku wewnętrznym, albo w tunelu środkowym. Zapach w szklanej buteleczce schowaj do schowka. Co kilka dni rozpyl mgiełkę zapachu na materiałową tapicerkę i materiałowe dywaniki. Piękna woń będzie się utrzymywać przez bardzo długi czas.
 • Dbaj o wnętrze auta. Wietrz je regularnie. Odkurzaj tapicerkę. Myj elementy z tworzywa sztucznego a potem stosuj dobre środki do czyszczenia plastików. Jeśli masz tapicerkę skórzaną, stosuj środki do pielęgnacji skóry w samochodzie, zapewniające jej elastyczność i połysk. Możesz je stosować także do skórzanych mieszków i kierownicy.