Baranek do konserwacji podwozia - zalety i zastosowanie

Baranek do konserwacji podwozia - zalety i zastosowanie

baranek do podwozia e-lakiernik.net

Z tego wpisu dowiesz się:

  • jakie są cechy i zastosowanie baranka;
  • dlaczego należy regularnie konserwować podwozie;
  • jaki baranek do podwozia najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Pielęgnacja podwozia samochodu – powierzchni szczególnie narażonej na uszkodzenia mechaniczne i korozje – to czynność, którą z powodzeniem można wykonać w domowych warunkach z zastosowaniem dedykowanych preparatów i akcesoriów. Popularny „baranek” świetnie sprawdza się w konserwacji całej powierzchni podwozia, łącznie z progami. Baranek może być pokryty dowolnym lakierem, co stanowi największą różnicę względem klasycznych preparatów do konserwacji podwozia.

Baranek – środek do zabezpieczenia podwozia

Potoczna nazwa preparatu ma swoje źródło w charakterystycznej, chropowatej fakturze, jaką przybiera po nałożeniu. Baranek tworzy warstwę ochronną, zabezpieczającą podwozie przed szkodliwym działaniem wilgoci, soli drogowej, piasku, żwiru czy kamieni. Powstała warstwa ma także właściwości wygłuszające. Produkt nadaje się do konserwacji całego podwozia łącznie z progami.

Dlaczego konserwacja podwozia jest tak ważna?

Fabryczne zabezpieczenie podwozia nie wystarczy do utrzymania go w zadowalającym stanie. Wystarczy drobny odprysk lub wilgoć zalegająca w trudno dostępnych miejscach, by na podwoziu zaczęła rozwijać się rdza. Konserwacja podwozia, choćby ta przeprowadzona na własną rękę, wyraźnie ogranicza ryzyko wystąpienia korozji. Efekty zabiegu poprawią także Twój komfort podczas jazdy: warstwa ochronna wytłumia szum opon i dźwięki uderzeń o podwozie, dzięki czemu w samochodzie jest ciszej i przyjemniej.

*Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz poradnik na temat konserwacji podwozia przed sezonem zimowym.konserwacja podwozia po zimie

Baranek do podwozia HML Safe Flex – trwała, skuteczna konserwacja

Środek do konserwacji podwozia-baranek HML Safe Flexbaranek + pistolet HML Safe Flex to godna polecenia propozycja prężnie rozwijającej się polskiej marki. Preparat na bazie wysokiej jakości żywic syntetycznych pokrywa podwozie elastyczną warstwą o gruboziarnistej strukturze, zwiększając jego trwałość i odporność na uszkodzenia. W porównaniu z konkurencyjnymi produktami baranek HML wyróżnia się wyjątkowo grubą strukturą, porównywalną do fabrycznych powłok.

Preparat nadaje się do stosowania na różnych powierzchniach – wśród nich tworzywa sztuczne, podkłady reaktywne (wash primer), poliestrowe szpachlówki, laminaty poliestrowe, aluminium, stal, stal ocynkowana oraz stal nierdzewna. Po wyschnięciu możesz pomalować go wybranym lakierem nawierzchniowym.

Zestaw HML Safe Flex składa się z 4 opakowań preparatu konserwującego oraz specjalnego pistoletu do jego aplikacji. Przyrząd z boczną regulacją przepływu strumienia umożliwia precyzyjne naniesienie masy, co ułatwia i przyspiesza pracę nad konserwacją podwozia za pomocą baranka.

baranki w sprayu

Baranki w sprayu – ekonomiczna i wygodna konserwacja podwozia

Alternatywą dla baranków nanoszonych pistoletem są baranki w sprayu, różniące się od preparatów w pojemnikach sposobem aplikacji: środek nakładamy bezpośrednio z puszki i nie potrzebujemy do tego żadnych dodatkowych akcesoriów. Ze względu na swoją funkcjonalność, przystępną cenę i kompaktowe wymiary (standardowa pojemność puszki to 500 ml) baranki w sprayu świetnie sprawdzają się w „awaryjnych” sytuacjach i przy niewielkich usterkach, dlatego znajdują szerokie zastosowanie przy konserwacji podwozia samochodu w domowych warunkach.

Szeroki wybór baranków do konserwacji progów oraz karoserii znajdziesz w asortymencie marki Ranal. Producent oferuje 3 wersje kolorystyczne:

Równie godne polecenia są baranki w sprayu Prestobaranek spray Motip Dupli Presto (wersja czarna lub szara) oraz baranek w sprayu HMLHML baranek spray 500 ml, dostępny w kolorze czarnym.

baranki do konserwacji wpis poradnikowy