Jaki pędzelek detailingowy wybrać?

Jaki pędzelek detailingowy wybrać?

Czego dowiesz się z artykułu?

Nie ma co się oszukiwać, wysokiej jakości pędzel, to w detailingu równie istotne akcesorium, jak popularna mikrofibra. Bez niego niemożliwe jest usunięcie zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc, które przysparzają wielu problemów zarówno profesjonalistom, jak i amatorom detailingu. Na rynku możemy się spotkać z setkami podobnych produktów, dlatego wybór odpowiedniego nie należy do zbyt prostych zadań. W poniższym artykule postaramy się wskazać najważniejsze aspekty związane z doborem odpowiedniego pędzelka detailingowego.

 

Czym tak naprawdę jest auto detailing?

W skrócie możemy śmiało powiedzieć, że auto detailing to nic innego jak skupianie się na najmniejszych szczegółach w czasie czyszczenia oraz mycia samochodu. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że trudno dostępnych zakamarków w naszych autach naprawdę nie brakuje, a to bardzo często właśnie od nich zależy ostateczny wygląd samochodu. W miejscach tych gromadzi się sporo brudu oraz zanieczyszczeń, których usunięcie nie należy do zbyt prostych. O czym mowa?

  • Aluminiowe felgi;
  • Atrapa chłodnicy;
  • Emblematy producenta;
  • Zakamarki wnętrza;
  • Przestrzenie pod klamkami;
  • Wnęki, zawiasty;
  • Chromy, delikatne elementy ozdobne;
  • Kratki nawiewu i wiele innych.

Wyżej wymienione miejsca to jedynie wierzchołek góry lodowej zakamarków, do których dostanie się, wymaga wiele wysiłku. Producenci akcesoriów do detailingu postanowili jednak rozwiązać ten problem świetnym produktem, jakim jest tak zwany specjalnie zaprojektowany pędzelek detailingowy

Dlaczego pędzel detailingowy to świetne rozwiązanie?

Pędzelek detailingowy to akcesorium, które pozwala nam na dotarcie do wszelkiego rodzaju trudno dostępnych miejsc. W związku z tym sprawdza się on zarówno w rękach profesjonalistów, jak i amatorów. Nie możemy jednak nie wspomnieć o tym, że na przestrzeni lat powstało wiele odmian tego produktu, a każdy typ został stworzony z myślą o innym zadaniu. Co to oznacza? Oczywiście to, że użycie zbyt twardego pędzla na bardzo delikatnej powierzchni będzie skutkowało niepożądanym zarysowaniem. Każdy kij ma dwa końce, dlatego zbyt wątły pędzel w połączeniu z mocnymi środkami chemicznymi może zostać po prostu zniszczony. W związku z tym niezwykle istotne jest to, aby zakupić odpowiedni produkt. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jakimi aspektami cechuje się dobry pędzel detailingowy?

W czasie zakupu pędzelka detailingowego najważniejszymi rzeczami, na jaki musimy zwrócić uwagę, są oczywiście wykorzystane materiały w trakcie produkcji, a także jakość samego produktu. Rozwiązania, w których wykorzystano drewniany trzon nie są polecane przez profesjonalistów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wszelkie drewniane elementy mogą prowadzić do zbierania wilgoci, a także wchłaniania substancji chemicznych. Przesiąknięty taką kombinacją trzon pędzelka może po jakimś czasie zacząć się rozpacać. Właśnie dlatego znacznie lepszą propozycją jest trzon gumowy lub też plastikowy. Ten pierwszy zapewnia nam pewny chwyt i długowieczność kosztem wyższej ceny i ciężaru. Wykorzystanie w produkcji plastiku zapewni nam relatywnie niższą cenę produktu, kosztem antypoślizgowego trzymania. Pozwala nam on na komfortowe powieszenie narzędzia wśród innych akcesoriów. Kolejnym, najbardziej istotnym aspektem pędzelka jest wykorzystanie w nim włosie. Delikatne idealnie sprawdzi się na powierzchniach podatnych nad zarysowania takich jak często stosowane w wykończeniach wnętrz "piano black". Specjalnie do takich zadań firma Work Stuff opracowała pędzel Ultra Soft Brushbaranek + pistolet HML Safe Flex . Syntetyczne, odporne na chemię włosie może być stosowane z najmocniejszą chemią. Włosie naturalne użyte w linii classicbaranek + pistolet HML Safe Flex to idealny kompromis dla tych, dla których liczy się niewygórowana cena i uniwersalne właściwości.

Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że specjalistyczny pędzelek do detailingu powinien zostać zakończony otworem, dzięki któremu wygodnie odwiesimy go wraz z innymi akcesoriami.

pędzelek detailingowy w użyciu

Pędzelek detailingowy - cena

Spora część osób zastanawia się, jak drogi jest profesjonalny pędzelek detailingowy. Oczywiste jest to, że konkretna cena zależna jest od wielu określonych aspektów (wspomnaine wcześniej: trzonek, włosie i rozmiar), dlatego rozbieżność jest naprawdę spora. Tym samym najtańszy pędzelekbaranek + pistolet HML Safe Flex firmy jesteśmy w stanie zakupić już za około 10 złotych. Oczywiste jest jednak to, że są to propozycje dla amatorów, których jakość nie jest powalająca. Z kolei najdroższe, profesjonalne i specjalistyczne pędzelki do samochodu mogą kosztować nawet 50 złotych. W tym wypadku mamy do czynienia z jakościowym rozwiązaniami, które zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby.

Czym charakteryzuje się najlepszy pędzel detailingowy do lakieru?

Wszyscy doskonale wiemy, że jednym z popularniejszych zastosowań pędzelka do samochodu jest usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z różnych elementów nadwozia, do których zaliczamy klamki drzwi, emblematy marek, oznaczenia modeli oraz wiele innych. Wszystkie te części mają bezpośredni kontakt z lakierem, dlatego w tym wypadku konieczne jest postawienie na bardzo delikatny pędzel detailingowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli być niemalże pewni, że samochód nie zostanie zniszczony. Dlaczego niemalże? Oczywiście dlatego, że nigdy nie będziemy w stanie uzyskać 100-procentowego bezpieczeństwa. W związku z tym, jeśli pędzelek do samochodu nie jest koniecznością, znacznie lepiej postawić na delikatniejszą mikrofibrę.

Pędzel detailingowy do wnętrza - co trzeba wiedzieć?

W trakcie czyszczenia wnętrza każdego pojazdu konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego pędzelka, który będzie charakteryzował się delikatnym oraz naturalnym włosiem. Równie istotne jest to, aby zwrócić uwagę na różnorodną długość włosia, która w przypadku czyszczenia wnętrza okazuje się niezastąpiona. Jak sytuacja wygląda z szerokością? Niestety złotego środka w tej kwestii po prostu nie znajdziemy, dlatego świetnym wyborem jest postawienie na dwa pędzelki - jeden szeroki oraz jeden wąski. Warto także wspomnieć o tym, że produkty te sprawdzą się również jako środek do zbierania kurzu z trudno dostępnych zakamarków.

Na jaki pędzelek detailingowy do felg warto postawić?

Czyszczenie kół samochodowych, czy też wszelkich części obecnych w komorze silnika to dość skomplikowane zadanie. W tym wypadku jednak również mamy świetną propozycję do tego zadania, jaką jest pędzelek detailingowy o syntetycznym włosiu. Charakteryzuje się on odpornością na mocne środki chemiczne, dlatego idealne sprawdza się w tej roli. Nie możemy jednak zapomnieć, że chemia może odbarwić nasz pędzelek, dlatego warto postawić na produkt w czarnej barwie, dzięki czemu zachowanie go w czystości nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu.

pedzelek detailingowy w użyciu

Gdzie zakupić profesjonalny pędzel detailingowy?

Wiele osób zastanawia się, gdzie zakupić specjalistyczny pędzel detailingowy. Na rynku nie brakuje wielu produktów, jednak ich jakość bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Właśnie dlatego warto postawić na produkty firmy Work Stuff. Przedsiębiorstwo to już od długiego czasu zajmuje się produkcją takich artykułów, a ich poziom stoi na najwyższym poziomie.