Polerka samochodowa - jaki model wybrać?

Polerka samochodowa - jaki model wybrać?

Z tego wpisu dowiesz się:

  • jaka jest funkcja i zastosowanie maszyn polerskich;
  • jak przygotować się do polerowania karoserii;
  • czym różnią się polerki rotacyjne od oscylacyjnych;
  • jakie maszyny polerskie znajdują się w ofercie sklepu e-lakiernik.net.

 

polerki samochodowe e-lakiernik.net

 

Polerowanie karoserii - niezawodny sposób na odświeżenie auta

Matowy, poszarzały lakier znacznie pogarsza estetykę samochodu – nawet jeśli na jego powierzchni nie ma rys ani odprysków, samochód wygląda na starszy i bardziej zużyty, niż w rzeczywistości. Rozwiązaniem jest polerowanie lakieru: zabieg, który z użyciem odpowiednich narzędzi przeprowadzisz z powodzeniem na własną rękę. Sprawdź, jakimi urządzeniami do polerowania karoserii możesz się posłużyć!

 

jak samodzielnie wypolerować lakier samochodu?

 

Polerowanie karoserii – samodzielnie czy w profesjonalnym warsztacie?

Oddając samochód w ręce fachowców, musisz liczyć się ze sporym wydatkiem i "uziemieniem" pojazdu na co najmniej kilka dni. Odświeżenie karoserii na własną rękę zajmie Ci zaledwie jedno popołudnie, a zastosowanie dobrej polerki samochodowej pozwoli Ci bez trudu poradzić sobie z tym zadaniem. Zakup polerki zwróci Ci się szybciej, niż myślisz – poza swoją podstawową funkcją narzędzie przydaje się bowiem także do woskowania samochodu.

Jak przygotować się do polerowania karoserii?

Przed przystąpieniem do polerowania umyj ręcznie samochódręczne mycie samochodu - poradnik, najlepiej metodą "na dwa wiadra", o której przeczytasz więcej w naszym poradniku. Zabieg ten pozwoli Ci usunąć z karoserii drobinki piasku, błota, soli i innych zanieczyszczeń, które mogłyby zarysować lakier podczas polerowania.

Z naszych poradników dowiesz się także, jak wybrać pozostałe akcesoria potrzebne do polerowania karoserii:

 

Polerki samochodowe – rodzaje

 

maszyny polerskie - rodzaje

 

Polerki rotacyjne

Godne polecenia polerki rotacyjne, czyli takie, których tarcze obracają się w kółko, znajdziesz w ofercie marki evoxa. HDR 400evoxa polerka rotacyjna e-lakiernik.net to profesjonalny model, który świetnie sprawdzi się zarówno w serwisie samochodowym czy warsztacie lakierniczym, jak i w rękach doświadczonego miłośnika car detalilingu. Dużym atutem urządzenia jest silnik o mocy 1200 W, wyposażony dodatkowo w system stabilizacji obrotów, który umożliwia płynną pracę ze stałą prędkością.

O precyzję pracy dba także funkcja łagodnego rozruchu (soft start), która pomaga uniknąć niekontrolowanego rozpryskiwania pasty polerskiej po włączeniu urządzenia. Pracę z urządzeniem ułatwiają ponadto elementy takie, jak blokada włącznika, ergonomiczny kształt obudowy czy długi kabel zasilający.

Niewielka polerka rotacyjna evoxa HDR 200mała polerka samochodowa rotacyjna e-lakiernik.net doda blasku małym, trudno dostępnym elementom auta, takim jak reflektory, słupki drzwi czy ranty felg. Sterowanie silnikiem odbywa się tu za pomocą modułu elektroniki z systemem stabilizacji obrotów, który na bieżąco koryguje i dostarcza odpowiedniej mocy silnika tak, aby utrzymać zadaną prędkość obrotową tarczy polerskiej.

evoxa polerka rotacyjna hdr200 e-lakiernik.net

Maszyna charakteryzuje się też bardzo szerokim zakresem obrotów od 1500 do 5500 RPM. Dolny zakres obrotów, połączony z systemem soft start, daje dobrą kontrolę przy początkowym rozprowadzaniu pasty, zapobiegając jej rozbryzgiwaniu. Natomiast najwyższe zakresy obrotów, bardzo przydają się przy pracy na najmniejszych średnicach padów, zwiększając szybkość pracy.

Evoxa HDR 200 świetnie sprawdza się także w połączeniu z elastyczną przedłużką Flexitprzedłużka do maszyny polerskiej Flexit, która dodatkowo ułatwia dotarcie do każdego zakamarka na powierzchni samochodu. Flexit przyda Ci się zresztą nie tylko podczas polerowania karoserii: produkt może być podłączony do wszystkich elektronarzędzi – szlifierek kątowych, frezarek itd. – których obroty nie przekraczają 22 000 obr./min.

Polerki oscylacyjne

Tarcza polerki oscylacyjnej nie tylko kręci się w kółko, ale porusza się także po obszarze przypominającym kształtem ósemkę. W ten sposób polerowana powierzchnia mniej się nagrzewa, a narzędzie nie pozostawia rys ani charakterystycznych kolistych śladów, które często pojawiają się przy nieprawidłowym użyciu polerek rotacyjnych.

Polerka evoxa HDF8 Dual Actionepoxa polerka oscylacyjna e-lakiernik.net to znakomity wybór dla początkujących detalilingowców – korzystna cena idzie tu w parze z dobrymi parametrami technicznymi, a narzędzie jest proste w obsłudze, ciche i praktycznie bezawaryjne. Dzięki dużej mocy polerki (aż 850W!) cały proces korekty lakieru może zamknąć się w jednym etapie. Kompaktowe wymiary urządzenia oraz miękki, długi kabel zasilający ułatwiają pracę w trudno dostępnych miejscach.

evoxa polerka hdf8 dual action