Podkłady pod lakier i odrdzewiacze

Przygotuj naprawianą powierzchnię w fachowy sposób.

Podkłady pod lakier i odrdzewiacze

  1. Zestawy Zestaw produktów Usuń ten element
  2. Opakowanie Puszka Usuń ten element
  3. Opakowanie Spray Usuń ten element
  4. Opakowanie Butelka Usuń ten element
199,00 zł do darmowej dostawy!

1 produkt

na stronę

1 produkt

na stronę

Odpowiednie przygotowanie powierzchni karoserii czy plastikowych elementów samochodowych do lakierowania jest niezwykle istotne. Na początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki podkład pod lakier samochodowy wybrać. Wiele zależy od stanu odnawianej powierzchni oraz tworzywa z jakiego została wykonana. W przypadku prac wykonywanych na powierzchniach metalowych przyda się podkład epoksydowy, a w celu pokrycia szpachlówki podkład akrylowy. Do tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzi się dedykowany podkład przyczepnościowy do plastiku. W ofercie naszego sklepu e-lakiernik znajdziesz wysokiej jakości produkty przeznaczone dla amatorów i profesjonalistów. Podkład lakierniczy w puszkach spray idealnie sprawdzi się w garażowej pracy, a w pojemnikach "pod pistolet" do specjalistycznych, warsztatowych warunków.

Podkład pod lakier – jakość, trwałość i niezawodność  

Odpowiednio dobrany podkład lakierniczy daje gwarancję długotrwałego efektu naprawy i zabezpieczenia przed rdzą. Najlepszą ochronę gwarantuje podkład antykorozyjny. Co ważne, na taki podkład neutralizujący rdzę można nałożyć większość lakierów i szpachlówek, a przy tym zapewnia gładką powierzchnię bez konieczności szlifowania. Podkład akrylowy pod lakier sprawdzi się w odnawianiu elementów ze zdrowej blachy. Podkład lakierniczy epoksydowy zapewnia maksymalnie dobrą ochronę i przyczepność nawet do trudnych powierzchni. Możemy do nich zaliczyć choćby stal ocynkowaną i aluminium. Ponadto podkład epoksydowy posiada doskonałą odporność mechaniczną i charakteryzuje się wyjątkową izolacją. Podkład lakierniczy do plastików jest bezbarwnym produktem, który zapewnia wytrzymałość na elementach plastikowych. Chroni lakier przed pękaniem na zderzakach i lusterkach.

Podkład gruntująco-wypełniający – napraw samodzielnie zniszczony lakier i wyrównaj powierzchnię

Wystarczy tylko chwila nieuwagi i już można zarysować lakier, a także doprowadzić do ubytków. Również na skutek wieku lakier zaczyna się łuszczyć, tworząc nieestetyczną warstwę zewnętrzną, podatną na korozję. Stąd konieczne jest jak najszybsze naprawienie szkód, a podkład lakierniczy stanowi pierwszy krok w każdej renowacji. Pomiędzy podkładem epoksydowym a lakierem wierzchnim warto zastosować specjalny grunt samochodowy. Dzięki niemu przyczepność między warstwami będzie większa. Podobnie w przypadku lakierowania zderzaków czy lusterek potrzebny będzie podkład do plastiku, który zwiększa trwałość nowej powłoki, jest łatwy do nakładania i daje gwarancję długotrwałej naprawy. Podkład pod lakier w sprayu można nakładać przy użyciu specjalnego uchwytu, pistoletu lakierniczego lub pędzla. Wszystko zależy od tego jaki produkt aplikujemy. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych podkładów lakierniczych.

Czym się różni podkład epoksydowy od akrylowego?

Podkład akrylowy i epoksydowy są dwoma rodzajami podkładów stosowanych w procesie lakierowania samochodów. Ze względu na istotne różnice w składzie chemicznym stosujemy je w odmiennych sytuacjach. Grunt akrylowy jest wykonany z żywic akrylowych, a podkład epoksydowy zawiera żywice epoksydowe, które są bardziej trwałe i odporne na działanie chemikaliów.

Zarówno grunt akrylowy jak i epoksydowy można stosować jako podkład pod lakier samochodowy. Podkład epoksydowy jest bardziej odporny na korozję i ma lepszą wytrzymałość mechaniczną. Charakteryzuje go również lepsza przyczepność do aluminium i stali ocynkowanej. Ze względu na swoje właściwości jest stosowany w miejscach narażonych na większe obciążenia. Z drugiej strony epoksyd jest zwykle droższy niż podkład akrylowy. 

Podkład akrylowy jest powszechnie stosowany do pokrywania powierzchni metalowych, takich jak karoseria samochodu. Stosujemy go również jako warstwę zamykającą na wszelkich szpachlówkach poliestrowych. Zwykle schnie szybciej niż podkład epoksydowy i jest łatwiejszy w obróbce. Produkt posiada właściwości antykorozyjne, jednak zabezpiecza przed rdzą słabiej niż grunt epoksydowy. Podkład akrylowy jest zwykle tańszy i łatwiejszy w aplikacji niż epoksyd.