Pady Polerskie
- Promocje Nowość Usuń ten element
- Producent Usuń ten element
- Producent Usuń ten element
- Przeznaczenie Cutting Usuń ten element
Polerowanie lakieru samochodowego wymaga zastosowania nie tylko past polerskich, ale również specjalnych gąbek i futer. Pady polerskie w połączeniu z pastami ścierają wierzchnią część lakieru eliminując w ten sposób rysy, hologramy i inne defekty w jego powierzchni. Skuteczność naszych działań zależy od poprawnego połączenia obu tych elementów. Gąbki do polerowania lakieru mają różne rozmiary i sposoby mocowania. Często różnią się także kształtem i materiałem z którego są wykonane. W ofercie naszego sklepu znajdziesz gąbki polerskie, które umożliwią Ci wykonanie nawet najtrudniejszych zadań związanych z korektą lakieru samochodowego.
Pady polerskie – dobierz kolor i rodzaj do wykonywanej pracy
Warto wiedzieć jak dobierać pady polerskie do past. Agresywne pasty polerskie wymagają zwykle stosowania twardych padów polerskich. Takie połączenie pozwala na efektywne wykorzystanie możliwości ściernych pasty. Ostre ścierniwo w połączeniu z twardą pianką szybko usuwa lakier eliminując w ten sposób rysy.
W połączeniu z agresywnymi pastami polerskimi stosujemy również produkty wykonane z futra baraniego, filcu polerskiego, wełny naturalnej i mikrofibry. Futro polerskie często postrzegane jest jako miękki materiał polerski służący do wykończenia. Nic bardziej mylnego! Posiada bardzo mocną siłę tnącą i przy okazji doskonale odprowadza ciepło z polerowanej powierzchni. Z tego względu również stosowane jest z agresywnymi pastami polerskimi.
Do umiarkowanych rys sprawdzą się gąbki polerskie o średniej twardości. Uniwersalne gąbki polerskie o których mowa dostosowane są do past medium cut. Opcjonalnie mogą być używane z mocno ściernymi produktami ogarniczając ich agresywność.
Miękkie gąbki polerskie stosowane są do wykończeniowych past i wosków samochodowych. Pady tego typu często posiadają ryflowaną powierzchnię, która zapobiega rozchlapywaniu rzadkich produktów.
Pady polerskie różnią się także średnicą i kształtem. Największe gąbki zbliżone średnicą do 180mm służą do polerowania dużych elementów karoserii, czyli np. dachu lub maski. Mniejsze, uniwersalne pady o średnicy 150mm nadają się do wypolerowania większości elementów karoserii. Pady mini stosowane są na przetłoczeniach, lusterkach i reflektorach. Występują również gąbki polerskie o stożkowym kształcie, którymi możemy wypolerować przestrzeń pod klamkami lub zakamarki felg.
Rozróżnienie padów polerskich występuje również, jeżeli chodzi o sposób montażu. Zwykle pady wyposażone są w gwint M14 lub rzep o różnej średnicy. W polerkach dual action stosujemy wyłącznie pady na rzep, najczęściej o średnicy 125mm. Polerki rotacyjne zwykle zakończone są gwintem do których przykręcamy gąbkę polerską. W tym przypadku również możemy zastosować pady mocowane na rzep jednak wymaga to wcześniejszego przykręcenia talerza oporowego.
Gąbki polerskie - jak prawidłowo używać?
- Używanie pada polerskiego rozpoczynamy od jego prawidłowego przymocowania. Przykręć pada do gwintu M14 lub przylep go równmiernie do rzepa.
- Następnie nanieś pastę polerską bezpośrednio na gąbkę. Podczas pierwszego przejazdu duża część wsiąknie w jej strukturę, więc koniecznie dołóż brakującą ilość.
- Pasty Menzerna dostępne w naszej ofercie stosowane są "na sucho" - nie wymagając wiec dodatku wody.
- Dostosuj obroty i siłę docisku do instrukcji zawartej na etykiecie produktu.
Jaki kolor gąbki do polerowania wybrać?
Niestety, nie ma żadnego spójnego systemu oznaczeń twardości padów polerskich za pomocą kolorów. Każdy producent stosuje inną paletę barw dla swoich produktów. Oznacza to, że czarny pad w przypadku jednej marki może służyć do wykończenia powierzchni, a w przypadku drugiej będzie stosowany do agresywnej pracy polerskiej. Przed rozpoczęciem pracy zawsze samodzielnie upewnij się z jakiego rodzaju gąbką polerską do czynienia.