Środki do usuwania asfaltu i kleju z lakieru
- Zestawy Produkt pojedynczy Usuń ten element
- Producent Usuń ten element
- Producent Usuń ten element
- Producent Usuń ten element
Dlaczego smoła znajduję się na samochodzie?
Droga nagrzana wysoką temperaturą i promieniami słońca, nowo nałożony asfalt i świeżo załatane dziury w jezdni często pozostawiają widoczne ślady na lakierze naszych pojazdów. W przypadku, gdy samochód przejeżdża przez takie zanieczyszczenia, asfalt może osiąść na jego karoserii. Lakierowane progi i aluminiowe felgi oglądane z bliska często noszą na sobie czarne, wtopione drobinki smoły, które są trudne do usunięcia podczas standardowego mycia samochodu.
Usuwanie asfaltu z karoserii to zadanie, które wymaga specjalnych preaparatów i odpowiedniej techniki ich użycia. Na szczęście w ofercie sklepu e-lakiernik znajdziesz niezbędną chemię i glinki do lakieru, które pozwolą Ci przeprowadzić cały proces czyszczenia w bezpieczny sposób. Preparaty do usuwania kleju z lakieru powinny znaleźć się na półce w garażu każdego pasjonata car detailingu.
Jak usunąć plamy po asfalcie?
Aby wyczyścić lakier samochodu z drobinek smoły można wykorzystać kilka sposobów. Usuwanie asfaltu z karoserii najlepiej podzielić na dwa etapy - w pierwszym kroku usuń grubszy brud z wykorzystaniem odpowiedniej chemii, a w drugim kroku przeprowadź proces glinkowania. Zanim jednak przejdziesz do pracy właściwej zacznij od dokładnego umycia auta wykorzystujac standardowe środki do mycia samochodu.
Pierwszym z etapów usuwania asfaltu jest użycie specjalistycznych środków do usuwania żywicy i smoły. Warto jednak pamiętać, że takie preparaty mogą być dość agresywne i należy je stosować zgodnie z instrukcjami producenta. Preparaty do usuwania kleju z lakieru powinny być stosowane w cieniu na nierozgrzanym samochodzie. Nie powinny być również pozostawiane na karoserii na okres dłuższy niż kilka minut.
Kolejnym etapem przeznaczonym do usuwania najgłębiej wtopionych drobinek asfaltu jest zastosowanie glinki do lakieru. Produkt oczyści lakier i felgi z wszelkich zanieczyszczeń, które pozostały po preparatach do usuwania asfaltu. Aby praca z glinką była bezpieczna zawsze należy stosować środek dający poślizg na czyszczonym elemencie. W tej roli sprawdzają się specjalne lubrykanty lub rozcieńczone w ciepłej wodzie szampony do mycia samochodu.
Kiedy glinkować lakier?
Glinkowanie samochodu warto przeprowadzić zawsze, gdy gołym okiem widzimy drobinki asfaltu wtopione w lakier lub felgi. Dokładne oczyszczenie jest niezbędne także przed polerowaniem i woskowaniem karoserii. Można również przyjąć, że glinkowanie samochodu powinno być przeprowadzone raz do roku lub raz na dwa lata. Wystarczy sprawdzić dłonią czy lakier naszego auta stawia opór i jest toporny. Jeśli dłoń nie będzie gładko przesuwała się po czystym samochodzie należy rozważyć zastosowanie glinki. Po przeprowadzonym czyszczeniu powierzchnia lakieru będzie oczyszczona i śliska, a nowy brud będzie trudniej przylegał do jego powierzchnii.